Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, ha a fiatoknak egyedül...

Nők, ha a fiatoknak egyedül kéne fát vágni, segít.enétek neki?

Figyelt kérdés

Tegyük fel falun éltek és fával tüzeltek és van egy kis erdőtök a telken és úgy lenne csak tüzelőtök hogy ki kéne vágni a fát, haza kéne hordani, összevágni stb.

Elnéznétek hogy a 18-20 éves fiatok ezt csinálja egyedül, vagy segítenétek neki?

Nincs opció hogy ezt meg azt csinálnám, meg hogy hívnák valakit, meg így meg úgy. Igen vagy nem?


2023. ápr. 9. 23:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
96%
Elsírnám magam, ha a fiam ilyen lenne.
2023. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
92%
Akinek ilyen fia van, az az ereit vágja, nem a fát.
2023. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
75%

Ha együtt laknánk és közösen fűtenénk és több ház körüli munkában is kivenné a részét, akkor esetleg segítenék felpakolni meg vezetni. De én pl. személyesen ilyesmiben nem sokat tudnék, mivel súlyos gerincproblémám van, és ha túlságosan megerőltetem magam napokig úgy fáj a derekam és sugárzik ki a fájdalom, hogy járni sem tudok... Szóval nem, nem segítenék fá vágni, mivel azzal azt kockáztatnám, hogy műteni kelljen a regincem vagy napokig nem tudnék járni utána a fájdalomtól.

Bár nekem nincs gyerekem. Egyébként van ismerősöm, aki hasonló cipőben van. Szó nélkül megy ki a szüleinek, nagyszüleinek fát vágni, hasítani. Sőt, ha azt látja, hogy a szülei mennek, hogy ezt elvégezzék, rájuk parancsol, hogy ne tegyék, ő majd megcsinálja. Tudja, hogy a szüleinek már vannak egészségügyi problémái, ami miatt jobb, ha lehetőség szerint kímélik magukat. 20-onéves, életerős fiatal férfi, ő úgy gondolja, hogy ő a legalkalmasabb az adott feladat elvégzésére, ezért meg is csinálja. Segítség nélkül. Sőt, ragaszkodik hozzá, mivel nem akarja, hogy a szülei lerobbanjanak, pontosan tudja, hogy melyiküküknek mije fájdulna meg a favágástól.

2023. ápr. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 NTBS ***** válasza:
98%

37 F vagyok.

9 éves kortól (édesapa meghalt) én vágtam össze a téli tűzrevalót.

Fel se merült, hogy anyám csinálja.

2023. ápr. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
23%
A 20 éves fiú csinálja egyedül míg az öreglány főzi az ebédet.
2023. ápr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
29%
Mindent megtettem, hogy ne kerüljünk olyan helyzetbe, hogy fát kelljen vágnunk. Értsd: tanultam, lakáshitelt vettem fel, jobban fizető állást kerestem és helytálltam.
2023. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
98%
Na, jó volt a tippem, ő volt a bálbajárazanyám kérdező is. Azt törölték és ki is vágták a lúzer júzert
2023. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, amiért 55 kilós nőként nem fogok fát hasogatni, pusztán már csak azért sem, mert egy 20-21 éves fiatal férfi sokkal erősebb nálam.


Fiam nincs, öcsém ellenben igen, és amikor meglátta, hogy én hordom a fát, 16 éves kamaszként! rám szólt, hogy hagyjam a francba, mert ő gyorsabban végez.

Nem fiatal felnőtt férfi volt akkor, hanem egy kamasz, mégis teljesen alapvetőnek tartotta, hogy ne én cipekedjek már, amikor ő jóval erősebb nálam.


Bár a családban a gyereknevelésbe ez is beletartozott, hogy amíg nem muszáj (mert mondjuk minden férfi eltörte a lábát), a keményebb fizikai munkát nem a nő végzi.


Akármikor megszerelek egy csepegő csapot, kifestek egy szobát, összeszerelek egy szekrényt felszögelek bármit, pl könnyű deszka, de azért a fát hadd ne én hordjam már.

2023. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha a fiú segít főzni, mosni, takarítani akkor igen. Ha nem, akkor eltartott felnőttként nem törik ketté a karja ha fát vág. Gondolom ő is annál a tűznél melegszik.
2023. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%
Erőm teljében lévő fiatal férfiként nem néztem volna el hogy a középkorú anyám cipekedjen mert én erre is alkalmatlan vagyok
2023. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!