Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rendszerető emberek azt...

A rendszerető emberek azt gondolják, hogy a rendszeretéstől hasznosabb emberek lesznek?

Figyelt kérdés

Szerintem nevetséges, amikor egy szülő a heti háromszori porszívózást várja el a gyerekétől, és ha egy könyv a földön van, azt a helyére kell rakni. És minderre az az érve, hogy "nem élünk rendetlenségben".


Az ilyen szülők azért csinálják ezt, mert semmilyen hasznot nem tudnak felmutatni a társadalom számára, ezért azt gondolják, hogy az otthonukban való renddel több hasznuk van a társadalom számára, mint akiknek nincs az otthonukban rend?


2023. ápr. 8. 12:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Van a rendszerető ember, meg van a rendmániás.

A rendszerető nem hagyja, hogy a hétköznapi káosz eluralkodjon körülötte, mert abból csak újabb és újabb megoldandó problémák keletkeznének.

A rendmániás fóbiásan fél attól, hogy képtelen uralni, irányítása alatt tartani az életét és ez többek között abban nyilvánul meg, hogy görcsösen igyekszik a környezetét változatlan, általa rendszerezett formában megtartani.

2023. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%

Felmérés bizonyítja, hogy kevésbé stresszes az, aki rendet tart a munkakörnyezetében. De amúgy is sokkal egyszerűbb az élet, ha tudod, mit hol keress. Szóval ezt hasznos elsajátítani.

Másrészt rendetlenségben nehéz takarítani, márpedig elszaporodó kártevők stb., nem egy kellemes látványnak sem.


Szóval nem értem a kérdést, mert pusztán gyakorlati érvek is bőven vannak a rend mellett.

2023. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

#2


Pont a magadfajtákról beszélek, akik rögtön a csótányokat képzelnek a szobába, ha nincs az heti többször porszívózva. Egyáltalán nem arról szól a kérdésem, hogy miért szeretik az emberek, ha nem a tegnapi ebéd rohad a nappaliban, te mégis szándékosan erre akarsz kilyukadni.


Miért jó ez neked? Hasznosabb embernek tartod magad attól, hogy heti többször porszívózol?

2023. ápr. 8. 12:54
 4/51 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, nem vagyok szülő, de rendszerető igen. Jó egy tiszta lakásba haza érni és időt spórolok azzal, hogy minden a helyén van és nem kell keresni. Nem kell keresnem a nagy reggeli rohanásban a lakáskulcsomat vagy este a telefontöltőt. Mert mindennek megvan a maga kis helye. Gyakorlatilag nálam a rendszeretet is egyfajta stressz minimalizálás.

Akikre te gondolsz azok a rendmániások. Ők akár beteges részletekig el tudnak menni, de ennek van egy mélyebb pszichológiai oka.

"A háttérben többnyire valami mélyen elnyomott szorongás áll, a lelki harmónia hiánya. A súrolás pótcselekvés, mellyel a fölös energiát, az agressziót levezethetik. Egy kis önámítás is van a dologban: „Ha a lakásomat rendben tudom tartani, akkor az életemet is." A gond az, hogy így a valódi problémára nem figyelnek eléggé, sőt még több bajt okoz a viselkedésük: nem jut elég idő a családra, a barátokra – mutatott rá a pszichiáter, aki arról is beszélt, hogy tisztaságmániás bárki lehet, aki elveszíti a kontrollt az élete felett. A legveszélyeztetettebbek a kamaszok és a fiatal nők, illetve a depressziósok." - mondta Bódi Emőke pszichológus.

2023. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
13%

Fordítva. Kevésbé stresszes, aki nem azt lesi állandóan, hogy rend legyen.

És igen, ezt a mintát hozták, hogy ettől érnek valamit.

Rend legyen, mert mások mit fognak gondolni.

2023. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%

"... a magadfajtákról beszélek, akik rögtön a csótányokat képzelnek a szobába, ha nincs az heti többször porszívózva. Egyáltalán nem arról szól a kérdésem, hogy miért szeretik az emberek, ha nem a tegnapi ebéd rohad a nappaliban, te mégis szándékosan erre akarsz kilyukadni."

. Egy lóf*szt. Semmi ilyet nem írtam. Te akarod ezt bele látni a válaszomba.

Pusztán a rend fontosságáról beszéltem általánosságban.


Mi a bajod? Miért támadsz? Valami trauma ért?

2023. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
92%

"Kevésbé stresszes, aki nem azt lesi állandóan, hogy rend legyen."

. Akiben diszkomfort érzetet kelt, hogy egy könyvet olvasás után visszategyen az asztalra, polcra, az már patológiás eset.

2023. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

#6


Dehogynem ezt írtad. Elszaporodó kártevők szerepelnek a válaszodban, miközben a kérdésemből tisztán látszik, hogy távolról sem a szélsőséges koszról meg szemétdombról szól a kérdésem.

2023. ápr. 8. 12:59
 9/51 anonim ***** válasza:
92%
#8: feltettél egy átalános kérdést, és leíráshoz hozzábiggyesztettél egy kiforgatott, szélsőséges esetet. Két tök különböző dolog a kettő. Én úgy döntöttem, a kérdésedre válaszolok.
2023. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
81%
Anyu megkért, hogy takarítsd ki végre a szobádat, és megsértődtél? 🙂
2023. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!