Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rendszerető emberek azt...

A rendszerető emberek azt gondolják, hogy a rendszeretéstől hasznosabb emberek lesznek?

Figyelt kérdés

Szerintem nevetséges, amikor egy szülő a heti háromszori porszívózást várja el a gyerekétől, és ha egy könyv a földön van, azt a helyére kell rakni. És minderre az az érve, hogy "nem élünk rendetlenségben".


Az ilyen szülők azért csinálják ezt, mert semmilyen hasznot nem tudnak felmutatni a társadalom számára, ezért azt gondolják, hogy az otthonukban való renddel több hasznuk van a társadalom számára, mint akiknek nincs az otthonukban rend?


2023. ápr. 8. 12:29
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%
#38 Ha egyedül laknál, akkor nem foglalkoznál vele, hogy a "gonosz szülők" miért szólnak rá a gyerekükre, hogy takarítson.😂
2023. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
86%

#40 "Csak" más emberek ellenőrizgetésére.Haha!

Nincs is annál jobb.Nem véletlen az ilyen emberek "uralkodnak" a többin és nem fordítva.Egy lúzer csődtömeg, aki a saját életterét nem tudja menedzselni nyilván nincs olyan szinten, hogy elszámoltathasson másokat.

2023. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
92%

Ahh milyen jó, hogy már a kérdezők válaszait is lehet jelenteni. 🙃


Beteg vagy barátom, és nem csak azért, mert utálsz takarítani és inkább élsz mocsokban.

2023. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
90%

"Igen, felbosszant elég sok minden. Például az, hogy nagyon sok szülő értelmetlen dolgokat vár el a gyerekétől, majd ha a gyerek nem akarja megcsinálni, akkor egy lusta dög lesz. A többi hasonló mentalitású szülő meg egyetértően bólogat."

Kérdező, majd az a gyerek felnő, és 18 éves korától a saját felelősségére azt csinál, amit akar. Senki nem fog belehalni 10-20 perc porszívózásba. De ha nem akarja, ne csinálja 3 naponta, na bumm. Jobban zavar téged, mint őket.

2023. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak a kérdésre szeretnék válaszolni, nem a saját takarítási szokásaimat ismertetni. Szerintem egyáltalán nem gondolják a rendszerető emberek, hogy ettől hasznosabbak lesznek, egyszerűen így érzik jól magukat. A saját örömük, saját mentális egészségük függ attól, hogy rend van-e a házban, tiszta-e a padló, általában nem akarnak ők a külvilágtól semmilyen elismerést kapni ezért. Sőt, szerintem a rendszerető emberek 99%-ának a kérdésed olvasásáig eszébe sem jutott, hogy ettől bárki hasznosabb lenne. A szülők pedig mindig a saját jó

(vagy általuk jónak vélt) szokásaikat szeretnék átadni a gyerekeknek, ebbe sem kell semmi "társadalmi hasznosságot" belelátni. Főleg, hogy a legtöbb ember magasról tesz rá, hogy az ő létezése értékes-e a társadalom számára.

2023. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Ha valaki tisztában van vele, hogy a rend kizárólag az ő mentális egészségéhez szükséges, akkor nem gondolhatja párhuzamosan azt is, hogy amit csinál, az valami objektíven jó dolog, és a gyerekre erőltetni is jó dolog.
2023. ápr. 10. 09:57
 47/51 anonim ***** válasza:
81%

Viszont amíg a gyerek abban a házban él, ami az enyém és én is ott élek, addig nem tűröm, hogy az ő szobájában álljon a mocsok.

Hangyák, csótányok, fertőzések melegágya az ilyen hely.

2023. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
Na, megint eljutottunk a csótányokig.
2023. ápr. 10. 11:06
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha ennyire meg vagy győződve a magad igazáról, minek írtad ki a kérdést? Hogy veszekedj, meg lejárasd magad?
2023. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
76%
48. Azt írta, melegágya, és valóban.
2023. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!