Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, ha van két lányom,...

Tegyük fel, ha van két lányom, ugyanattól az anyától, nevezhetem őket ugyanúgy?

Figyelt kérdés
Lenne két Gemecser Anita nevezetű lányom, 2 év eltéréssel
2010. okt. 6. 23:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
58%

7:59 az hogy anyakönyvvezető mellett dolgozol még nem vagy az, sőt! Nevetséges amit írtál. Jó lenne akkor belinkelnéd azt a jogszabályt, de még eddig egy emberke sem tette meg.

Jogilag lehetséges.

2010. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ennyi választ fogok kapni, nem nevezném ugyanúgy a gyermekeimet, mint ahogyan a kérdést is fogalmaztam, tegyük fel. Viszont örülök a válaszoknak, köszönöm.
2010. okt. 7. 11:40
 33/36 anonim ***** válasza:
53%
nem értem, ha azt írjátok páran, hogy jogilag nem lehetséges, akkor az hogy lehetséges, hogy többen is ismernek olyan családot, ahol így van? nem kötekedni akarok, komolyan elgondolkodtam. azoknak a családoknak hogyhogy engedték, hogy két gyereküknek teljesen ugyanaz legyen a neve?
2010. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
77%

Már lusta vagyok megkeresni az alátámasztó linket, de régen nemhogy lehetett, de bevett szokás is volt, hogy a gyerekeknek ugyanaz a keresztneve. Ennek amúgy csak az a "praktikus" oka volt, hogy nagyon magas volt a gyermekhalandóság, egy kisebb betegségbe is belehaltak a gyerekek, akár bölcsőhalál, akár a "híres" torokgyík, de ugye apa vagy anya nevét tovább kellett vinni. Aztán meg alakult úgy, hogy mindkét gyerek csak felnőtt...


Ez ugye régen volt, hogy ma lehetséges e még ez, nem tudom. De a keresztnév az csak keresztnév, amit pár száz vagy ezer forintért akár meg is változtathatsz -> nem ez alapján azonosítanak. Plusz 2 tök idegen embernek is lehet ugyanaz a neve (pl Nagy Pista), anyja neve (Kékeszöld Piroska) és a születési dátum (1962. 04. 12.) Anyum egy hivatalban dolgozik, és már tapasztalt ilyet. Ráadásul a személyi szám az mindenkinél egyedi, még az ikreknél is!!! :D


(úgy látom, sikerült "nagyon érdemi" választ adni, ne haragudj!)

2010. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:

Ha nem neveznéd úgy a gyerekeidet, minek tetted fel a kérdést? Ennyire kipihented magad?

Amúgy a mai világban elég furcsa lenne...ennyi név a naptárban, és valaki nem tudna választani 2 különböző nevet...nevetséges lenne!


Előrébb pedig azt is olvastam,hogy valaki régimódinak tartja azt, hogy a gyerek az apja/anyja nevét kapja.

Hát nem a kreativitáson és a régimódiságon múlik ez sem...

2010. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-07 07:59



Csak poénként jegyzem meg, az, hogy mellette dolgoztál, egyben azt is jelenti, hogy értesz is hozzá?

Azért kérdem, mert én egészségügyben dolgoztam, de operálnom mégsem szabad! (villanyszerelő voltam egy kórházban!)

2010. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!