Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, ha van két lányom,...

Tegyük fel, ha van két lányom, ugyanattól az anyától, nevezhetem őket ugyanúgy?

Figyelt kérdés
Lenne két Gemecser Anita nevezetű lányom, 2 év eltéréssel
2010. okt. 6. 23:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap olvastam valahol egy tök jó idézetet a házasságról, ami most a ti sztoritokra illik.Egy 8 éves gyerek véleménye volt ez, miszerint honnan lehet tudni, egy férfiről és egy nőről, hogy azok házasok e vagy sem?Hát onnan, hogy mindketten ugyanazokkal a gyerekekkel kiabálnak.A ti esetetekben:Anita gyere már ide!Nem hallod Anita?!Nem te Anita, hanem te Anita!Kis Anita, nagy Anita?Valahogy akkor is meg kell különböztesd őket, akkor meg már adhatsz neki más nevet is az a legtisztább!!!

Nekem 3 gyerekem van, sosem neveztem volna őket ugyanúgy!

2010. okt. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Na az a szakács Lázár gyerek se semmiAsszonyka szült neki Lázárkát, szerető szült neki Lázárkát, vajon asszonykától a 3. gyerek ha fiú lesz Lázárka lesz?Igaz nálatok legalább, anya-apa ugyanaz, ezért sem értem a teóriát.
2010. okt. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanattól!!!

Szerintem a törvény nem gördít akadályt.

Mint Prince Michael Joseph Jackson, Jr.

és Prince Michael Joseph Jackson II .

Csak ehhez ennyi ész is kell, mint Michaelnek volt.

2010. okt. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Két vicc is eszembe jutott a kérdésedről:


Egy kisebbséginek fia született. Amikor az anyakönyvezésre került sor, a kérdésre, hogy mi legyen a neve, a papa válasza:

-Legyen Dezső!

Egy év múlva ismét fiúgyermeket anyakönyveztetnek.

-Mi legyen a neve?

-Legyen Dezső!

Később, amikor a harmadik gyereket is Dezső névre akarta anyakönyveztetni, az anyakönyvvezető megjegyzésére, hogy már van két Dezső, így szólt:

-Akkor legyen Bangladezső!

(Ma már nem aktuális, mert egyre több a Dzseniferke meg Ármándócska stb.)


A másik:

Egy nő:

-Az én fiaimnak (mindnek) ugyan az a keresztneve!

-És hogy különbözteted meg őket?

-Hát a vezetéknevük után!

2010. okt. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy családban már van egy ugyan olyan nevű gyermek akkor a nem lehet még egy!!(ez a család...apa,anya,gyerekek...a két gyereket nem hívhatják ugyan úgy!)
2010. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
92%
És jogilag nem lehetséges!!Aki ezt írta járjon utána!Én egy anyakönyvvezető mellett dolgozom és hát ott is vannak cifra dolgok!!
2010. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem. De adhatod a másiknak második keresztnévként. Van ismerősöm, aki az egyik gyerekének a Gábor Tivadar, a másiknak meg a Tivadar Gábor nevet adta.
2010. okt. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
92%

jogilag sem lehet. csak abban az esetben, ha az első lányod meghalt, akkor adhatod a 2.-nak ugyanazt a nevet.


ne pontozzatok le, hanem nézzetek utána!

2010. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyi név van a naptárban! Szebbnél szebbek! Rokonok, történelmi hősök, filmcsillagok és bőven kínálnak választási lehetődséget. Habár lehet, hogy nem is gondoltad komolyan ezt a dolgot.
2010. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak születési dátum alapján "rögzítik" az embereket.Ha ez így lenne az ikrek nagyon megszívnák.Ott anyja neve,születési dátum és család név is stimmel.Egyedül a különböző keresztnév az,amivel meg lehet különböztetni őket.
2010. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!