Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsen szakmunkás...

Miért nincsen szakmunkás társkereső?

Figyelt kérdés

Diplomás, ill kizárólag diplomásoknak való társkereső van. Most mi ez a megkülömböztetés, én ezt nem értem, a diplomás ember az jobb, szebb, okosabb. Netán kevesebb bunkó, iszákos van közöttük.

Vagy a diplomás munkanélküli az több, mint a szakmunkás végzettségű munkanélküli.


Komolyan, nem értem. Nekem ugyan van diplomám, de a barátaim között sok a szakmunkás, ill közép iskolát végzet. És mindegyikük jó, remek ember.

Mi ez a megkülönböztetés, hogy diplomás, vagy nem diplomás. Hová jutott ez a világ.


2010. okt. 6. 22:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A teljesebb tisztánlátás érdekében arra azért emlékeztetlek titeket,hogy NEM minden szakmunkásnak van tele a zsebe pénzzel,sőt ,sokkal több a "szegény" közöttük,mint a gazdag.A diplomásoknál ez éppen fordítva van.Sokaknak számít az egzisztencia a párválasztásnál,főleg a nők esetében.Én már nem megyek bele ebbe a kérdésbe,herótom van tőle,a múltkor is épp volt egy ilyen,ott kifejtettem a véleményemet.
2010. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
:D kösz.Azt hozzátenném,h teljesebb legyen a történet,hogy az említett szegény szakács,az én pasim volt a lány előtt:))Nos,én baromira meg lettem volna elégedve vele,de sajna mi meg másért nem passzoltunk..
2010. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Harrr ***** válasza:
61%
Akinek sokat számít az egzisztencia, annak adok egy húszezrest, aztán kösse azzal össze az életét, az 100% pénz, az értéke könnyen látható, első ránézésre tudja mindenki, hogy mennyit ér, és lehet vele villogni a közértben, és a strandon is, barátnők előtt. Az ágyban nem olyan jó, és az egér megrágja ha nem figyelsz rá, plusz könnyen elszakad, de nem zavarja, ha több is van belőle nálad. És boldogít. Egy igazi pár.
2010. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Drága, kedves második hozzászóló!! :)

Nem a "megkülönböztetés" szócskába csúszott m betűre gondoltam, hanem van ott a szövegben még hiba bőven, de ennek észrevételéhez is kell némi ész, nem ám csak a kikombinálgatáshoz ;)

Csak úgy mellesleg, a "mellett" az 2 db. l-el írandó, de bizonyára nem fogott rendesen másodszorra az l billentyűd, mert már nem mai darab,ugye?!....... ezt most szépen kikombináltam, nem is volt nehéz ;))

Végül csak azt ne mondd, h neked is diplomád van, mert akkor lassan elkezdek örülni neki, hogy nekem nincs....


(Az első, alaptalanul kritizálgató, meg kellemetlenkedő válaszoló voltam)

2010. okt. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Harr, te nagyon mókás vagy :)


Mesélhetnék egy ellenpéldát? 25 éves nő, érettségije sincs, eladó egy könyvesboltban. Egy szép napon betoppan a boltba egy roppant tanácstalan harmincas férfi, rengeteget kérdez, legalább 30 percig lefoglalja az eladólányt, közben záróra lesz, ezért "viszonzásul" elhívja a lányt kávézni. A kis eladólány beleegyezik, beszélgetnek, megbeszélnek egy következő randevút, aztán még egyet, majd még egyet... Időközben a férfiról kiderül, hogy építészmérnökként dolgozik egy külföldi cégnek, jómódú, körbezsongják a nők, de neki mégis a kis eladólány kellett. 3 év múlva kérte feleségül, azóta is együtt vannak, mindez 8 éve történt, a lány azóta is (ahogyan azelőtt) rengeteget olvas, minden iránt érdeklődik, a férje büszke rá, soha nem noszogatta a továbbtanulásra, hiszen szellemileg egy szinten vannak...


Tudom-tudom, mindenki tud érvet és ellenérvet is felhozni, megtörtént esetekkel alátámasztva, bármilyen témában... De akkor most mondok valami hajmeresztőt: az egyetemeken/főiskolákon ugyanúgy "csak" megtanulsz egy szakmát, profi leszel egy adott területen, de ettől még nem kell biztosra venni, hogy egy munkásember szellemileg alacsonyabb színvonalon maradt. Persze vannak, akik csak sodródnak, nem érdekli őket semmi, kedvenc időtöltésük a tévénézés, és még a legalapvetőbb illemszabályokat sem ismerik, de ilyen emberek mindkét oldalon vannak. Tehát csak a végzettség alapján megsaccolni bárki jellemét nem lehetséges, már csak ezért sem lenne szükséges a bizonyítvány szerinti párkeresés.

2010. okt. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ó, a helyesírásról: ismerek egy srácot, programozó-matamatikusként diplomázott, de tele van hibákkal az írása...
2010. okt. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom.Egy szakmunkás is kereshet jól és lehet értelmes.A szüleim boldog házasok már több mint 3 éve pedig apu szakmunkás(szobafestő), anyu pedig 2 diplomás(bár nem keres annyit h. apunak ne kelljen dolgoznia, szóval nem milliomosok).Én sose néztem az iskolai végzettséget, bár ha valaki dolgozni akar,legyen legalább 1 érettségije, de ha jó munkája van, vagy tényleg úgy néz ki h. boldogul az életben,akkor ez is elmaradhat.Hisz az ember azért tanul h. aztán megélhessen, vagy mert szeret,de sokan vannak akik végzettség nélkül is jól boldogul az életben!Emberek vagyunk.Találkoztam már buta diplomással is és értelmes,okos szakmunkással is.Ha valaki pl autószerelő akar lenni és ért hozzá,egyértelmű h. elég neki a szakmunkás h.dolgozhasson,aki jogász akar lenni,vagy gyógymasszőr,annak meg egyértelmű h. kell a diploma.Szóval ez attól függ ki mit szeret.
2010. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Közelítsük meg pszichológiailag is a dolgot.

A NŐ elvárása az,hogy olyan férfit találjon akire fel tud nézni,aki erős,és biztonságot nyújt.

A FÉRFI elvárása az,hogy a nő ne keressen többet mint ő,ne legyen okosabb stb..,mert ez kisebbségi érzést okozna neki...

Ezeket az elvárásokat kapjuk a neveltetésünkkel.


Amíg lángol a szerelem addig működhet a felemás házasság,de évek múlásával tuti,hogy előtérbe fognak kerülni a gondok.

(persze a vannak kivételek amik erősítik a szabályt:))


Ezeken az elvárásokon kiindulva nem tűnik sem hülyeségnek sem megkülönböztetésnek,hogy a diplomások maguk között szívesebben keresgélnek akár férfi akár női partnert.

De ugyan ez igaz lehet a szakmunkásokra is.Vannak szakmunkás társkeresők,de ezeket nem jelölik külön,hogy "CSAK SZAKMUNKÁSOKNAK" ,hogy a gyengébbek is megértsék...

Viszont a diplomás társkeresőket igen,hogy az elejétől fogva tudni lehessen,hogy ez nem zsákbamacska...


(A férjem szakmunkás,előző házassága a neje diplomájával ért véget.Nekem nincs diplomám,viszont van úgy,hogy többet keresek mint a férjem,de ezt nem kötöm az orrára,mert tudom ,hogy nagyon zavarná....)

2010. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Ősi alapelv a "suba subához, guba gubához". Évszazadok tapasztalata mutatja, hogy szellemileg egy szinten lévők képesek az igazán boldog házasságra. Ha a két fél szellemi szintje között égbekiáltó különbség van, az egy idő után megbosszulja magát. Ez nem elitizmus, hanem a tapasztalat. Ha valaki diplomás, az mutat egy szellemi szintet.


Ezzel nem azt mondom, hogy szakmunkások között nincs olyan ember, akinek az agyi képességei verik a diplomásokét: dehogynem van, ismerek is ilyeneket. Ők általában megállják a helyüket egy diplomás (vagy érettségizett) pár mellett.


Pont azért, mert nem vagyok előítéletes, egyszer elkezdtem járni egy asztalossal. Fél évig voltunk együtt, mire beláttam, hogy nincs közünk egymáshoz. Őt ugyanis semmi sem érdekelte a tévén kívül. Nem lehetett vele színházba, operába járni, pedig én imádom a műfajt. Nem szerette a minőségi zenét (klasszikus, jazz), csak a dallamtalan tücc-tüccöt, ami a diszkóban megy. Nem érdekelték a tanulmányaim, nem érdekelte az életem, nem érdekelte, hogy mit gondolok a világról. Ami érdekelte, az a szex, hogy mi lesz aznap ebédre, meg hogy mi megy este a tévében. Sosem értettem, hogy képes munka után leülni, és a Való Világot, meg a Mónika show-t nézni... Egyszóval ég és föld volt a különbség közöttünk. A világnézetről nem is beszélve: ő kijelentette, hogy az egyetem után nem dolgozhatok, mert "ő eltart", és az lesz a dolgom, hogy gyereket szüljek neki, és neveljem otthon. Nem értette, miért nem tetszik nekem az elgondolása...


Mindkettőnknek jobb, hogy vége lett.

2010. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik hogy intelligensebb, többre viszi az életben ha diplomája van.

Az egyik tanár a suliban iszik rendesen(nem vizet) pedig diplomája van. Többen 90-100ezret keresnek a 2 diplomájukkal.

2011. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!