Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor meddig fogja ezt...

Most akkor meddig fogja ezt csinálni?

Figyelt kérdés

A férjemnek megszűnt a munkahelye két hónapja. Azóta itthon van egész nap és semmit sem csinál. De tényleg semmit, netezget, tévét néz és kész. Időnként megnézi van-e valami álláshirdetést, az önéletrajzát nem írja meg normálisan, sokszor el sem megy egy hirdetésre, mert ő azt nem fogja csinálni, neki az nem tetszik, vagy úgy sem veszik fel, nem nagyon erőlteti meg magát szerintem.


Néha még lecsesz, hogy miért nem csináltam kaját. Én dolgozok. A legnagyobb baj az, hogy ő keresett 300ezret néha többet én meg keresek max százat. Hitelünk van a házon, az egyik kocsin, anélkül nem tudok bejárni dolgozni, tankolni kell, számlát fizetni, enni, gyógyszert venni (persze most esett be egy kis betegség is, ami sok ezer a patikában)... Az én fizetésem a hitelekre és benzinre elég kb. Mintha fel sem fogná! Én keresem neki az állást ő meg nem csinál semmit, csak úgy el van, mint valami nagy hülye gyerek. Meddig csinálja még ezt? Lassan a hajam kihullik, hogy mi a fene lesz!


2010. okt. 6. 21:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom ezt az odavivést.
2010. okt. 6. 21:46
 12/18 anonim ***** válasza:

Probáld meg támogatni, valószínűleg magaallat van nagyon és ezért nem csinál semmit, nem pedig azért mert lusta. Csak van aki nem tudja feldolgozni, azt hogy tegnap 300e ft keresett, ma meg semmit. Küld el a munka nélküli hívatlahoz ott is fognak adni 3hónapig neki 70-80e ft majd utána még 9 hónapig körül 50e ft. Ez is sokkal több mint a semmi plusz hát hogy ha motiválva van egy kicsit ő is, hogy ha még is csak kap valami pénzt amivel a családhoz hozzá tudjárulni.


Aki pedig azt mondja hogy hagya ott annak gratulálok ... nem évek otta nem csniál semmi. Tényleg ne hogy támogasuk kicsit és hogy ha fél év múlva se akkar csinálni úgy hogy segítjűk akkor lehet ezzen elgondolkozni.

2010. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy hagyja el, de az a te bajod, hogy nem tudsz értelmezni egy mondatot. Egy szóval sem írtam, hogy azonnal hagyja el, hanem akkor ha nem változik meg.

Mellesleg attól még, hogy valakivel régóta vagyok házas, nem vagyok köteles eltűrni a szemétkedéseit és a követelőzéseit, miközben ő nem tesz semmit.

2010. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
na ez az odavivés hülyeség. akkor lesz csak igazán gyászba, ha sz.rt kell lapátolnia minimálbérért, és abból már ezer orvos sem húzza ki. :)
2010. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen egyébként volt olyan, hogy azon csattant fel, mikor mondtam neki egy helyet, hogy megpróbálhatná, hogy tudom én mennyi ott az órabér, hogy tudom én, hogy onnan vagy 90et hozna... Hát nem tudom egyik az, hogy ez biztos szörnyű, de a másik az, hogy mikor a másik fizetéséből nem futja a kiadásokra egyáltalán, még akkor sem, ha fénnyel táplálkozunk, akkor meddig elfogadható ez a hozzáállás?


Csak áldom az eget, hogy a gyerek nem albérletben lakik az egyetem mellett és közölte, hogy ő felveszi a diák hitelt mert neki is vagy van diák munka vagy nincs, és hát neki most fix pénz kell arra, hogy ott maradhasson.

2010. okt. 6. 22:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én több mint egy éve munkanélküli vagyok. Munkaügyi központban regisztrált munkanélkülim, fejvadász cégeknél is jelentkeztem. Állandóan pályázok, de semmi. Néha annyira szerencsétlennek érzem magam. A barátnőm néhány hónapja lett munkanélküli. A kezdetben nagyon aktív volt, most meg még a lakásból sem bújik elő. Ő valahogy másképp dolgozza fel.

Adj időt a párodnak. Biztasd, adj erőt neki. Ne sajnáld, s ne kérdezd, hogy mit pályázott meg aznap. (a barátnőm párja ezzel kikészíti: mit pályáztál, mennyit, miért csak annyit, stb).

Aki azt írta, hogy hagyd ott a párod abba egy csepp empátia sincs, vagy még életében nem hallott arról, hogy jóban rosszban.

Fel a fejjel! Én ezt mondogatom magamnak. :)

2010. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
depressziós én is az voltam ilyen helyzetben, beszélj a háziorvosával és ülj le vele is beszélni
2010. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amíg ki nem dobod.
2010. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!