Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan keressem fel a gyerekem...

Hogyan keressem fel a gyerekem apját?

Figyelt kérdés
Lassan megszülök, ha túlhordom is max egy hónap. 1 hónapja szakítottunk, csúnyán váltunk el viszont mindig állította hogy fontos neki a gyerek perel ha kell stb.. igazából azóta semmit se tud rólunk, nem érzem hogy érdekli a gyerek. Viszont szeretnék vele beszélni hogy most mit akar vagy mivan.. azt állította tiltom a gyerektől ( 1x mondtam ilyet de sosem bizonyítottam ezt, ha akarna elérne.. ), azonban nekem nagyon szarok így a mindennapok hogy nem tudom mire számítsak lesz e apja a gyereknek ilyenek, nincs kedvem pereskedni, mint mondtam én nem tiltom a gyereket az apjától, viszont ha nem akarja mondja meg, ez így nagyon rossz hogy nem tudom mi lesz. Félek felkeresni mert állandóan megbántott, de már bem birom tovább, tudni akarom hogy lesz tovább
2023. márc. 11. 19:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok és bocs, most látom, hogy nem te vagy 37 éves, hanem az egyik válaszoló, csak összemostam a te válaszaiddal.

Valójában ettől eltekintve minden leírtat tartok, én biztos nem mászkálnék a pasi után!

2023. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki elhagyott terhesen és akit nem érdekelsz, miközben benned van a gyereke, később se fogja, csak a szája jár.

Menj el a bíróságra, van ingyenes nap, segítenek kitölteni a papírokat, megkeresik a gyerektartással, behajtják a fizujából és ennyi. Nem kell vele tárgyalnod semmiről és az a pénz jár a gyerekednek. Majd lesz remélhetőleg egyszer olyan párod, aki jó példa lehet a gyereknek is, de most engedd el lelkileg ezt a férfit és koncentrálj a babára, mert nem jön vissza ez a szép időszak, kár lenne elrontani magadnak idealista elképzelések utáni siránkozással ahelyett, hogy a jelennek örülnél. A baba majd fog téged feltétel nélkül szeretni, és egy darabig eléggé le fog kötni, hidd el. Oszd meg majd az élményeid és gondolataid azokkal, akikre számíthatsz.

2023. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem detto ugyanezt csinálta, és inkább elment feketén dolgozni évekig, nehogy vonni lehessen tőle a tartásdíjat. Utána meg kiment külföldre pár évre, amikor le akarták tartóztani (más okok miatt), szóval mi soha az életben nem láttunk tőle egyetlen fillér tartásdijat sem. Nem is látogatta, csak egyszer, amikor mondta, hogy apasági vizsgálatot akar (nem volt szerencséje, ő az apa). És mi előtte 4 évig voltunk házasok, a baba tervezett volt. Az örök probléma volt, ha valamihez mindkét szülő beleegyezése kell, pl. útlevél, továbbtanulás, stb., ez mindig gond volt, és pl a továbbtanulást visszautasította (szerencsére meg tudtam oldani, de nehéz volt).


Szóval, mit vársz, kérdező? Készülj arra, hogy egyedül (vagy mással) neveled fel a babád.

2023. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
62%

Túlfűtött hozzászólóknak:

a gyerektartást nem az anya kapja, hanem a gyerek.

Ki kell verni belőle.


Kérdező!

Nem forszíroznám az apai nagyszülőkkel való kapcsolatot sem. Nem tudhatod, kim és milyenek.

2023. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, belőle sosem lesz jó apa csak a szája jár aztán amint meg kéne mozdulni vagy fizetni akkor tűnik el a ködbe, a gyerektartást megpróbálom szerintem, kár lenne megvonni a gyerektől mégha kevés is lesz az összeg
2023. márc. 12. 21:58
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem haltok éhen, és még nem írta alá az apaságit, akkor a gyerektartásért kár belemenni. Én nem keresném többé ezt a férfit. Tudom, most azt érzed, hogy hát mégiscsak a gyereked apja, de hidd el, hogy hosszútávon jobb nélküle. Ha lesz majd egy rendes kapcsolatod, férjhez mész, és éltek boldogan, akkor csak zavaró konfliktusforrás lesz, hogy van egy különélő csak-a-szája-jár-apja is a gyereknek.

Én is egyedülálló lettem terhesen. Egy ideig erőltettem az apa szerepvállalását, a talalkozókat, a törődést, de megbántam. A gyereknek csak sérülést okozott a vérszerinti apja, és legalább annyi bajt a családja is. 7 évig neveltem egyedül, utána a férjemmem. Őt tekinti az apjának. Szerencsém volt, mert a biológiai apa kiszállt a kepből, de azért nem volt sima ügy az sem. Exanyós a mai napig tud fejfájast okozni, és kárt a gyerekemnek. Jobb lett volna a gyerekemnek, ha ott egyszerűen megszakítjuk a kapcsolatot az apai oldallal.

2023. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy, ha van benned némi méltóság.
2023. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekli a gyereke - akár tőled teljesen függetlenül - akkor úgyis fog jelentkezni, ha meg nem érdekli teljesen felesleges kujtorogni utána.

A születésről, ahogy írták is SMS-ben értesíteném, de csak ennyit:

"Megszületett a gyereked!"

Semmi részletezés, hogy "Panka ennyivel annyival született, mindketten jól vagyunk...stb., stb."

2023. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
26-os vagyok, én a születésről sem értesíteném. Semmi jót nem triggerel egy ilyen üzenet. Ha nem érdekli annyira, hogy kérdezzen magától, akkor semmi köze hozzá.
2023. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

#29

28-as vagyok

Belegondolva, igazad van!

2023. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!