Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet a rossz gyerekkor...

Meddig lehet a rossz gyerekkor indok mindenre?

Figyelt kérdés

Anyámat nem szerette se az anyja, se az apja, nem volt egy nyugodt gyermekkora. Sajnos emiatt nekünk se, mert mindig az anyját helyezte élénk, nem számított neki, se apám, se mi, ha az anyjáról volt szó.


Itt vagyok 18 éves fejjel, és elmondhatatom, hogy rossz gyermekkorom volt anyámnak köszönhetően, de apám keze is benne van a dologban. (Sose kezeltek gyerekként, mindig térfélt kellett választanom, amiért persze a másik megharagudott rám, azóta vitaindító az én véleményem, amióta magamtól mondom, előttem balhéztak mindig, előttem verekedtek, stb.)


Anyám mindig is szeretetre, elismerésre vágyott, de amikor ezt megkapta, akkor úgy bánt velünk, mint a kutyával.


Azokat a barátait kutyába nem nézte, akik tényleg normálisak voltak vele/velünk, azok voltak az istenek, akikkel nem kerülhetett egy szintre.


Mindig az a kifogás, az az indok, az a magyarázat, hogy ő mennyit szenvedett gyermekkorában, mennyit felnőttkoraban, mennyit a házasságában, mennyit az anyaságban és amúgy is nekem rohadt jó gyermekkorom volt, nem olyan rossz, mint neki.


2023. márc. 4. 19:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
30%
Oké, anyád beteg, plusz egy szemétláda. Nem gondolod, hogy kicsit általanosítasz ezzel, hogy akkor mindenki beteg és szemétláda?
2023. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
27%

Leírtam hogy mi az indokom….

Hogy is lehetne elvárni valakitől hogy jól legyen ha gyerekként többször is véresre verte az apja?

Én megértem ha az összes ilyen gyerekből meg belőlem is egy emberi roncs lesz


Sőt, engem pl az iskolában bántottak durván.

Tanár is csak sopankodott felettem, hogy ebből már nem fogok kikeveredni és egy érzelmi roncs leszek. Igaza is lett

2023. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
50%
#22 Mert hagytad, hogy igaza legyen. Iskolában nekem is olyan volt, hogy 12 évesen már öngyilkossági gondolataim voltak. Mégis felnőttem és állítólag hasznos tagja vagyok a társadalomnak. Vannak dolgok, amiket csak a feleségem tud, és alaposan meglepődött, amikor megtudta (egyébként pszichológus), hogy semmi jele nincs ezeknek a dolgoknak a felnőtt életemben.
2023. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!