Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekkorod milyen volt?...

A gyerekkorod milyen volt? Mennyire és miben befolyásolja a jelened?

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé.

Voltak anyagi gondjaink, amik nagyrészt anyám miatt voltak. Emlékszem, hogy volt, hogy üdítőitalt nem tudtunk venni és hitelre vettük a kenyeret. Majd amikor jobb lett a helyzetünk, anyám minden sz.rt megvett nekünk folyton.


Ez nem tett jót nekem. 20 éves vagyok, és nem merek költeni, túlságosan spórolok. Van egy lélektani határ: 2000 forint felett félek pénzt kiadni, ami elég nagy baj, mert lassan már egy kiló kenyeret nem lehet majd kapni 2 000 forintért. Új ruháimra kényszeresen vigyázok.

2022. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Metionin ***** válasza:
90%
Szar. Abban befolyásolt, hogy nagyon bizalmatlan vagyok, megtanultam minimál színvonalon élni mert sosem volt pénz, sokszor azon kapom magam, hogy olyan dolgok után vágyakozom, amiket lazán megvehetnék de csak nézegetem, mintha nem tehetném meg, hogy megvegyem. Mintha időnként elfelejteném, hogy a sok csóróság után végre jobban élek. Illetve a szüleim állandó balhéi miatt felnőttkoromra imádom a csendet, a külön életteret és meggyőződésem, hogy sokkal jobb egyedül, mint szar kapcsolatban lenni. A legnagyobb tanulság viszont szerintem az, hogy ha nem szeretem a gyerekeket, akkor nem csinálok gyereket. Anyám szült, mert mindenki mondta neki, hogy az kell, a sajátját majd szeretni fogja, aztán persze kiderült, hogy nem így működik a dolog. Na nekem nem tudnának olyan érvet mondani, annyi pénzt ígérni, hogy szüljek, nem most jöttem le a falvédőről és tudom, hogy ha akarnék sem tudnék egy gyereknek normális gyerekkort biztosítani.
2022. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon. Főleg mióta szülő lettem.

Már előtte is tudtam, melyikek azok a hibák, amiket nem akarok elkövetni, mert bennem mély nyomot hagytak, azóta pedig egy csomó módszerről kiderült, hogy én is nagy hasznát veszem.

Összességében inkább jó hatással van rám, szerencsés vagyok, szép gyerekkorom, szerető anyukám volt.

2022. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek befolyásolja a gyerekkora a felnőtt életét valamennyire.

Engem a Nagyszüleim neveltek, szigorúak voltak, én pedig végtelenül hisztis és rossz, hiába próbáltak szeretni nem hagytam. Anyámhoz ragaszkodtam (volna), de ő hozzám annyira nem.

Mióta anya vagyok, azóta még kevésbé értem hogy lehet elhagyni egy gyereket . Annyi mindent tudnék írni a gyerekkorrol, de megint megkapnam csak, hogy biztos a Mónika showbol szedtem ezt össze .

2022. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Gyermekotthon. Sok egyeb mellet a legkiemelkedobb az az erzelmi intelligenciam kb nullahoz valo konvergalgalasa. Lehet a mai vilagban ez inkabb elony...
2022. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Félig gyerek vagyok ma is. :D Kár hogy a világ felnő az ember emleltt és kénytelen felnptt lenni.
2022. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom jellemezni,nagyszüleim és nagynéném neveltek 15 éves koromig,utána a szüleim,akik 18 éves koromban elváltak...Amíg a nagyszülők neveltek,folyton a szüleim után sóvárogtam,mikor pedig hozzájuk kerültem,láttam,hogy ez minden csak nem család...tehát elég ,hogy úgy mondjuk, semmilyen gyerekkor volt...
2022. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy fos. Szegénység, bántalmazás.

Smucig lettem, gyanakvó, bizalmatlan.

Ez alól csak a férjem és a gyerekeim kivételek.

2022. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég szr volt.

Senkiben sem bízok.

2022. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mélyszegénységben nőttem fel, de szerető családban. Amire talán rányomta a bélyegét a gyerekkori szociális helyzetünk, hogy a kölyköknek igyekszem mindent megadni, amit én nem kaphattam meg. Hogy talán néha ez miatt presszionálom őket, hogy szorgalmasabbak legyenek, ne vegyenek természetesnek mindent.
2022. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!