Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet a rossz gyerekkor...

Meddig lehet a rossz gyerekkor indok mindenre?

Figyelt kérdés

Anyámat nem szerette se az anyja, se az apja, nem volt egy nyugodt gyermekkora. Sajnos emiatt nekünk se, mert mindig az anyját helyezte élénk, nem számított neki, se apám, se mi, ha az anyjáról volt szó.


Itt vagyok 18 éves fejjel, és elmondhatatom, hogy rossz gyermekkorom volt anyámnak köszönhetően, de apám keze is benne van a dologban. (Sose kezeltek gyerekként, mindig térfélt kellett választanom, amiért persze a másik megharagudott rám, azóta vitaindító az én véleményem, amióta magamtól mondom, előttem balhéztak mindig, előttem verekedtek, stb.)


Anyám mindig is szeretetre, elismerésre vágyott, de amikor ezt megkapta, akkor úgy bánt velünk, mint a kutyával.


Azokat a barátait kutyába nem nézte, akik tényleg normálisak voltak vele/velünk, azok voltak az istenek, akikkel nem kerülhetett egy szintre.


Mindig az a kifogás, az az indok, az a magyarázat, hogy ő mennyit szenvedett gyermekkorában, mennyit felnőttkoraban, mennyit a házasságában, mennyit az anyaságban és amúgy is nekem rohadt jó gyermekkorom volt, nem olyan rossz, mint neki.


2023. márc. 4. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Bármeddig, de igazából saját magad érdekey hogy ezekre rálátást nyerj és felelősseget vállalj az életedért. Pszichiterápiat ajanlok.
2023. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Örökre megmarad. Sajnos én is nagyon elbaszott családból jövök, főleg az anyámnak volt pokoli gyerekkora, amit sztem a mai napig rajtam tolt ki
2023. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Ugymond ez egy oylan lap amire mindig lehet fognia dolgokat.
2023. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Kb. semeddig. Pszichológus professzor mondta nekünk annó, hogy ha valaki mentálisan egészséges, akkor felnőttként már nem lehet semmit anyura-apura fogni. Ha valamiben gátolja az életét a neveltetése, menjen el terápiára a saját érdekében, mert attól nem lesz se neki, se a leendő családjának jobb, ha mindig másra mutogat, de nem tesz semmit a fejlődésért.
2023. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ milyen mértékű károkat szenvedett.

Van, akinek annyira tönkremegy az élete hogy már sosem fog tudni teljes életet élni, még terápiával sem.

Ez a "mindenki magáért felelős" bizonyos fokú érdektelenség a társadalom részéről.Gyakran még fel is mentik a bántalmazókat, "de hát milyen rendes ember".

A problémás embereket senki se szereti, mert nyűgös, az áldozathibáztatás könnyebb.

2023. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
#15 Ez nem áldozathibáztatás, de tény, hogy valamennyire korszellem, ugyanis egy olyan társadalmi rendszerben, ahol valamennyire azért mégis csak teljesítmény- és/vagy vagyonalapú a siker mércéje (aztán majd mindenki eldönti, hogy őt ez mennyire érdekli), az a gyenge, aki nem hajlandó tenni a saját szerencséjéért. Nem az áldozatot hibáztatjuk, hanem kevésbé értékeljük a gyenge jellemű embereket, ahogy átlagosan az is gáz, ha valaki olyan él segélyből, aki amúgy ha akarna, tudna szorgalmasan dolgozni. Ez nem mentesíti a bántalmazókat a bűneik alól, csak éppenséggel józan paraszti ésszel felfogható, hogy a felnőtt, rossz gyerekkort elszenvedett ember nem fogja a saját szüleit megváltoztatni, de ha sikerülne is, az nem írná át a múltat.
2023. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
14, bárcsak megüzenhetném a pszicholgus professzorodnak, hogyha az alkoholista apad szarrá meg félholtra vert gyerekként számtalanszor, ordított, üvöltött és a rendőrség sem csinált semmit, akkor teljesen mindegy hogy milyen “erős” nő vagy, sosem leszel ép és ez érthető….
2023. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, szóval azt mondod, hogy egyetlen wmber sem lehet ép, akit vertek?

Csak mert rengetegen vannak, akik megszakítjak a kapcsolatot, ezt feldolgozzák és rendes családjuk lesz felnőtt korukra, és sikeresek.

2023. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Igen azt mondom!

Ha gyerekként, amikor még azt sem tudom hogy hol vagy, pont az vert félholtra akinek védelmeznie kellene, akkor nem, sosem lesz belőled normális ember.

Az lehet hogy sokan életben maradnak, meg kész saját családjuk, de hogy belül nem lesznek normálisak az biztos.

Nekem az anyámnak volt ilyen gyerekkora, aztán hozzáment egy nárcisztikus elmebeteg féreghez, aki az apám. És nem nincsen jól, 48 évesen sem…

Sőt rajtam, az egyetlen lányán vezeti le a mocskos sötét gyerekkorát.

2023. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18%
#19 Engem nem egyszer megütöttek, apró-cseprő dolgokért is. Nem mertem rossz jegyet hazavinni, nem értettem kisiskolásként, miért kellene gyöngybetűkkel írnom. Nem érzem magam kevésbé épnek, mint mások, és még a szüleimmel is nagyon jó a viszonyom felnőttként.
2023. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!