Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet a rossz gyerekkor...

Meddig lehet a rossz gyerekkor indok mindenre?

Figyelt kérdés

Anyámat nem szerette se az anyja, se az apja, nem volt egy nyugodt gyermekkora. Sajnos emiatt nekünk se, mert mindig az anyját helyezte élénk, nem számított neki, se apám, se mi, ha az anyjáról volt szó.


Itt vagyok 18 éves fejjel, és elmondhatatom, hogy rossz gyermekkorom volt anyámnak köszönhetően, de apám keze is benne van a dologban. (Sose kezeltek gyerekként, mindig térfélt kellett választanom, amiért persze a másik megharagudott rám, azóta vitaindító az én véleményem, amióta magamtól mondom, előttem balhéztak mindig, előttem verekedtek, stb.)


Anyám mindig is szeretetre, elismerésre vágyott, de amikor ezt megkapta, akkor úgy bánt velünk, mint a kutyával.


Azokat a barátait kutyába nem nézte, akik tényleg normálisak voltak vele/velünk, azok voltak az istenek, akikkel nem kerülhetett egy szintre.


Mindig az a kifogás, az az indok, az a magyarázat, hogy ő mennyit szenvedett gyermekkorában, mennyit felnőttkoraban, mennyit a házasságában, mennyit az anyaságban és amúgy is nekem rohadt jó gyermekkorom volt, nem olyan rossz, mint neki.


2023. márc. 4. 19:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem is lehet vele semmit megbeszélni, egyszer próbáltam vele leulni teljes körűen, de mindenre idióta válaszokat adott, és a tegnapot nem lehet vele megbeszélni, mert terel, hárít, hazudozik, kifogásokat keres, letagad dolgokat. Az én 18 évemről meg az öcsém éveiről nem is beszélve.
2023. márc. 4. 19:52
 2/23 anonim válasza:
80%

Én személyszerint úgy vagyok vele, hogy a gyerekkor a szülő felelőssége, de ahogy nősz, úgy egyre jobban te leszel a felelős a tetteidért.

Oké, eljutsz egy pontig, hogy roncs vagy lassan, a gyerekkor okozta, ezt teljesen elfogadom. De attól a ponttól kezdve, hogy valakivel összekötöd az életed, az hogy milyen hatással vagy rá, az a te felelősséged. Legyen ez egy párkapcsolat, legyen ez egy gyerek, onnantól kezdve nem csak te vagy a képben.

2023. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is rendesen tönkrevágták a gyerekkorom, ahol a szüleim fogtak össze a tesómmal és keresztbe tettek mindenhol, de több évig az a cél volt előttem hogy: "majd ha felnőtt leszek" és itt vagyyok 17 és fél évesen és nemsokára eljöhet az a pillanat hogy itt hagyhatok mindenkit a rákba és azt csinálok amit akarok, anyukádank is igy kellett volna gondolkodnia, hogy majd ő emgmutatja!
2023. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
91%
Személytől függ. A te esetedben (minden rossz szándék nélkül) olyan, mintha anyukád még fel sem nőtt volna. És ezért lehet a rossz gyerekkorára fogni. Amit írtál, abból nekem úgy tűnt, hogy te már most felnőttebb vagy, mint ő lesz valaha. Én ennek örülnék a te helyedben, persze közben borzalmas lehet az egész helyzet, de azon sajnos úgy tűnik, hogy csak nehezen lehetne változtatni.
2023. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Onnantól kezdve, hogy önálló vagy, a te felelősséged, hogy megpróbálod-e felülírni a hozott mintát, vagy nem. Persze, befolyásolja, mennyi ideig kell pszichoterápiás járni, meg mennyi idő, mire rendbe jössz, ez sajnos tény. Ha egy kontrollmániás közegből is jössz, legkésőbb 25 éves kor körül már te vagy az elcseszett, ha még arra se jössz rá, hogy egy elcseszett minta van előtted. Mert ez az első lépés, következő a segítség kérés feltérképezése, utána, hogy a második megvalósuljon gyakorlatban is. Viszont te legalább már most látod, hogy ezt nem akarod tovább vinni, ami egy jó kezdet.
2023. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Amit én tacácsolnék ahogy nálunk is én teszem, maradj ki mindenből menj a szobádba és zárd be, nálunk az alkohol hozza a legtöbb feszültséget, és kishugomat is zavarja akivel szintén kicsesznek, ebből jobb kiamradni, így élek vagy 8 éve!
2023. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
amíg el nem költözöl és nem kezdesz tapasztalatokat gyűjteni a magad útján, hogy kiteljesedjen a személyiséged
2023. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Rosszindulatu vagyok, szerintem semeddig.

A szuleim 38 eve vannak egyutt, apam 62 eves, kb 45 eve pial. En ugy nottem fel, hogy allandoan veszekedtek emiatt, jatekgepbe dobalta a fizeteset, uvoltoztek egymassal, csapkolodtak stb. Batyam tobb mindenre emlekszik. En nem vagyok arra buszke, hogy a mai napig egyutt vannak, havi max 3x megyek latogatoba hozzajuk pedig nem lakok messze toluk (15km) de 22 evesen jott el az a lehetoseg, hogy elkoltozhessek, es eltem is vele. Ha hamarabb tudtam volna, minden tovabbi nelkul megleptem volna.

Sosem hakniztam ezzel, sosem akartam, hogy sajnaljanak. En kikapartam magamnak a gesztenyet, nyilvan erzem, hogy nem volt idealis gyerek/fiatalkorom, de nem mutogatok a szuleimre.

2023. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem sincs általános érvényű válasz. Rossz gyerekkor és rossz gyerekkor között is van különbség. Illetve vannak emberek, akik olyan személyiséggel rendelkeznek, hogy borzalmas traumák után is képesek meggyógyulni, míg másokat (kívülről nézve) kicsi vagy közepes hatás is úgy tönkretesz, hogy soha nem lesznek már mentálisan egészségesek.

Én el tudom fogadni, hogy van olyan előélet és olyan adottságú ember, ami után nincs az a mennyiségű terápia és önismereti munka, hogy az illető valaha ép legyen. DE, és itt jön a de, nem kötelező gyereket vállalni! Ha tudom magamról, hogy mentális problémáim vannak, és ennek ellenére családot alapítok, ahol a gyerek(ek) sérül(nek), az kizárólag az én saram.

2023. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
A lelki traumák egy része nem feldogozható, kihatással van az ember egész életére még akkor is, ha tudatosan próbál ellene tenni. Így aztán bizonyos családi viselkedési minták "öröklődnek" is.
2023. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!