Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan rokonnal, aki folyamatosan sír, hogy kevés a pénze és minden fórumon minket szapul, hogy nem segítünk neki?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal jön, hogy bezzeg nekünk mennyi van és mégsem segítünk neki, miközben nekünk jóval kevesebb az egy főre jutó pénzünk mint neki. Annyira elegem van már a segítőkész emberekből akik a sirámai után megtalálnak minket és megjegyzéseket tesznek vagy hivatalos útra próbálják terelni az ügyet (pl rokontartás). Miután megismerik a dolgok hátterét vagy elnézést kérnek tőlünk vagy csak simán felszívódnak. Sok embernek tartozik, volt aki egyenesen hozzánk jött, hogy nekünk van, fizessük ki mi, mert szegénynek annyira kevés a pénze...

Néha úgy érzem soha nem lesz vége. Amint valaki megismeri, lepattintja és jön a következő.


2023. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
64%
Nevet változtatsz, elköltözöl a családoddal külföldre és új életet kezdtek, ahol nem talál meg.
2023. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Igazából én sem gondoltam komolyan, hogy valaki tudna rá megoldást, csak jól esett kiírni magamból. Az ilyen meglepis napokon elég nehezen tudok túllépni. Talán pont ez a célja vele.
2023. márc. 2. 21:10
 43/57 anonim ***** válasza:
32%
És hány éves a gyerek, akinek a 25%-a van?
2023. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj már!

Az a zárcsere akkor sem rossz ötlet.

Kit hív ha nem tud bemenni? Rendőrt? Az is egyből azt nézi, hova van bejelentve.

Szól az önkormányzatnak? Na, azok mire intézkednek bármit is...

Legyetek már egy kicsit élelmesebbek az a tróger, akár szétlopja a tulajdonotokat a homeless haverjaival.

Én meglépném a zárcserét, mire a hivatalok bármit lépnek, legalább nyugalmatok lenne.

2023. márc. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
93%
De nem értem, az elköltözés és tulajdonmegosztás, miért nem megoldás neked. Más felnőtt emberek is megoldják a lakhatásukat, holott semmit nem örökölnek, ti miért nem tudjátok a pároddal? Ha nem örököltetek volna, most hol lak átok?
2023. márc. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
85%
Ez vagy kamu - erősen hajlok afelé - vagy rhadt életképtelenek vagyotk mind :D
2023. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
34%

#46


Azok hát. De szerintem is kamu lehet.

2023. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg hülyeség volt ingatlanrészt kerni a pénz helyett, főleg, hogy az a 15M volt az összes megtakarításunk.

Mi nem örököltünk, hamem a kölcsönadott pénzt kaptuk így vissza a hagyatékból. Édesanyám és a tesója örökölt.

A ház megosztásába mindegyik félnek bele kell menni, a rokon nem partner és akkor alapból 3 részre kellene osztanunk, úgy hogy csak mi fizetünk, ez mivel mindent újra kellene vezetékelni, az engedélyek, tervezés stb. Ennyi penzünk nincs, hitelt meg nem tudunk felvenni a házra, mert abba a többi tulaj nem megy bele.

2023. márc. 3. 11:05
 49/57 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna ez a kölcsönadósdi, akkor már rég 1/1 sajátban élhetnénk. Ezzel így utólag már nem tudok mit kezdeni.
2023. márc. 3. 11:08
 50/57 A kérdező kommentje:
5 főre (2 felnőtt, 3 gyerek) már az albérlet sem megoldás, főleg úgy, hogy a közművek az én nevemen vannak, azt költözés esetén is fizetnem kellene, kikötni meg nem lehet, mert harmadik fél érdekét sértené, a számlázás átvételere meg nem kötelezhető, már ennek is utánajártunk.
2023. márc. 3. 11:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!