Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor a...

Mit gondoltok arról, amikor a család folyamatosan a "mikor lesz" jellegű kérdésekkel zaklat?

Figyelt kérdés

Mikor lesz párod/férjed/feleséged, gyerek, második gyerek stb...


28 éves vagyok, van egy 30 és egy 26 éves testvérem, mindkettőjük házas, gyereke van.

Nekem eddigi életem során igazán tartós párkapcsolatom sem volt, és szerintem nem is lesz.

Természetesen szexuális kapcsolatom volt több is, értelmes, a világra nyitott ember látszatát keltem, nem is tartom magam torzszülöttnek, így elvileg mindenem adott lenne.

Vágyok rá, magányos vagyok, de tele gátlásokkal, félelmekkel, és bár nem vagyok ez a 0-24-ben depressziós típus, nem is mutatom ki ha épp az vagyok, de erősen megvan rá a "hajlamom", hogy nagyon mélyre zuhanjak.

Lényegében mondhatom azt is, hogy alkalmatlan vagyok nemhogy a gyereknevelésre, de a társas együttélésre is.

Viszont nem ezzel kapcsolatban akarok kérdezni.


A leírtak ellenére azt esetleg eltudom képzelni, hogy egyszer majd összejön talán egy párkapcsolat, esetleg egy gyerek is, nem tudom.


Engem folyamatosan ezzel piszkálnak, havonta többször is, bármelyik testvérem bejelentette a gyereket, házasságot, párkapcsolatot folyamatosan megkaptam/kapom ezt a neked mikor lesz, már csak neked kell stb...szóval tényleg ez a jaj de jó, szuper, mindenki örül, majd megfagy a hangulat és: "neked mikor lesz?"

Kivétel nélkül.

Ez egyrészt nyomaszt is, mert ugye ez a saját kudarcom, én nem az vagyok aki "nem is akarok, nekem nem kell egyik sem", ugyanakkor ha nem lenne társadalmi elvárás akkor sokkal könnyebben elviselném az egyedüllétet.

Ha úgy hozná az élet, hogy összejön akkor az nem azért lenne mert ők akarják.

Viszont mégis benne van, hogy "tudat alatt belekényszerítenek" majd egy rossz kapcsolatba, esetleg egy becsúszott gyerekbe.

Mert ha találok valakit akivel x időre boldog vagyok, az nem fogja azt jelenteni, hogy ő az igazi, de sokkal jobban fogom majd akarni ezt az egészet mint amennyire az racionális lenne esetleg.

Szóval attól félek, hogy majd nem tudnám felelősségteljesen átgondolni ezt az egészet mert fontosabb lenne a megfelelni akarás mint az, hogy tudjam valóban ezt akarom e.

Jóba vagyok a családommal, szeretek a rokonokkal is együtt lenni, de sokszor csak azért nincs kedvem mert tudom, hogy jön ez a kérdés, és ez egyrészt kellemetlenül érint, másrészt sokszor megvetést érzek benne.


Érdekelne hogy ki mit gondol erről a kérdésről, és ha esetleg valaki végig olvasta az érvelésem az is érdekelne, hogy szerinte jól látom e, vagy katyvasz van a fejemben?

Szubjektív kérdés lévén senkit sem fogok lepontozni, akkor sem ha nem azt írja amit én szeretnék olvasni.



2022. márc. 25. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondj egy távoli dátumot!

2038 december 10.

2022. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesen közlöm, hogy szólok, ha majd aktuális lesz.
2022. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza szoktam kérdezni hogy mit érdekel fel akarod írni egy naptárba?
2022. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bunkóság. Én valami sokkolót szoktam válaszolni az ilyenre, amiből érzik a kérdés személyes jellegét. Általában elkezdek direkt túl sok infót megosztani.


Pl oda szólok a páromnak, hogy majdnem elfelejtettem, gyorsan vetkőzzön, mert épp ovulálok.


Beközlöm, hogy sajnos nem lehet gyerekünk, pedig úgy szeretnénk és az orvosok sem értik az okát már 2 éve.


Ezeket addig viszem, amíg a kérdező láthatóan feszeng/bocsánatot kér és akkor elmondom neki, hogy nincs egészségügyi problémám, de utalok ha a magánéletmbe túr valaki. Közeli barátok/családtagok kapnak normális választ KEDVES érdeklődésre és ha nem folyamatosan csesztetnek.

2022. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szerintem ha jóban vagy velük, akkor nyugodtan bejelentheted hogy hagyjanak békén ezekkel a kérdéssel, mert nyomasztanak, és nagyon kellemetlenek, ami ahhoz vezet hogy lassan kétszer meggondolod, hogy találkozz-e velük. Értelmes ember ezt tiszteletben tartja. Másrészt szerintem úgyis kiderül hogy tényleg akarod-e a gyereket, mivel általában a párok elég hosszasan átbeszélik és mérlegelik ezt a dolgot, mielőtt belevágnának.
2022. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Gyerek témára ilyeneket szoktam mondani; hogyha majd eltartod helyettem, ha majd creampie lesz este

van házam, nem kell csok királyt játszanom stb

Házasság; Minek? Mondjál már pár indokot mi haszna. Erre nem nagyon tudnak válaszolni, a közös hitellel meg az adókedvezménnyel szoktak példálózni max. Micsoda haszon..

2022. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4: Jó, jó, de ennél sokkal sokkolóbbat is ki lehet találni.:)

Valami szexuális jellegűt.

És visszakérdezve.

:)

"Mondd már el légyszi, hogy kell azt csinálni, ... , mert amikor én csinálom, mindig elrontom, és nem oda megy a... amikor a kuki ..., ...." stb. De vulgáris szavakkal.:)

2022. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4: Vagy valami extrémen tájékozatlant eladni. Hogy mondja el, mit kell csinálni ahhoz, hogy legyen házasság, mert te nem tudod, hogyan lehet ezt megcsinálni. Vagy szex. Vagy gyerek.

És valójában tényleg erről van szó, csak ő el se tudja képzelni, hogy van olyan, hogy valaki nem tudja, hogy kell.

2022. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
* elŐadni
2022. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam végig csak az első sort.

Kétszavas mondattal hárítok és gyorsan témát váltok.

2022. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!