Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor a...

Mit gondoltok arról, amikor a család folyamatosan a "mikor lesz" jellegű kérdésekkel zaklat?

Figyelt kérdés

Mikor lesz párod/férjed/feleséged, gyerek, második gyerek stb...


28 éves vagyok, van egy 30 és egy 26 éves testvérem, mindkettőjük házas, gyereke van.

Nekem eddigi életem során igazán tartós párkapcsolatom sem volt, és szerintem nem is lesz.

Természetesen szexuális kapcsolatom volt több is, értelmes, a világra nyitott ember látszatát keltem, nem is tartom magam torzszülöttnek, így elvileg mindenem adott lenne.

Vágyok rá, magányos vagyok, de tele gátlásokkal, félelmekkel, és bár nem vagyok ez a 0-24-ben depressziós típus, nem is mutatom ki ha épp az vagyok, de erősen megvan rá a "hajlamom", hogy nagyon mélyre zuhanjak.

Lényegében mondhatom azt is, hogy alkalmatlan vagyok nemhogy a gyereknevelésre, de a társas együttélésre is.

Viszont nem ezzel kapcsolatban akarok kérdezni.


A leírtak ellenére azt esetleg eltudom képzelni, hogy egyszer majd összejön talán egy párkapcsolat, esetleg egy gyerek is, nem tudom.


Engem folyamatosan ezzel piszkálnak, havonta többször is, bármelyik testvérem bejelentette a gyereket, házasságot, párkapcsolatot folyamatosan megkaptam/kapom ezt a neked mikor lesz, már csak neked kell stb...szóval tényleg ez a jaj de jó, szuper, mindenki örül, majd megfagy a hangulat és: "neked mikor lesz?"

Kivétel nélkül.

Ez egyrészt nyomaszt is, mert ugye ez a saját kudarcom, én nem az vagyok aki "nem is akarok, nekem nem kell egyik sem", ugyanakkor ha nem lenne társadalmi elvárás akkor sokkal könnyebben elviselném az egyedüllétet.

Ha úgy hozná az élet, hogy összejön akkor az nem azért lenne mert ők akarják.

Viszont mégis benne van, hogy "tudat alatt belekényszerítenek" majd egy rossz kapcsolatba, esetleg egy becsúszott gyerekbe.

Mert ha találok valakit akivel x időre boldog vagyok, az nem fogja azt jelenteni, hogy ő az igazi, de sokkal jobban fogom majd akarni ezt az egészet mint amennyire az racionális lenne esetleg.

Szóval attól félek, hogy majd nem tudnám felelősségteljesen átgondolni ezt az egészet mert fontosabb lenne a megfelelni akarás mint az, hogy tudjam valóban ezt akarom e.

Jóba vagyok a családommal, szeretek a rokonokkal is együtt lenni, de sokszor csak azért nincs kedvem mert tudom, hogy jön ez a kérdés, és ez egyrészt kellemetlenül érint, másrészt sokszor megvetést érzek benne.


Érdekelne hogy ki mit gondol erről a kérdésről, és ha esetleg valaki végig olvasta az érvelésem az is érdekelne, hogy szerinte jól látom e, vagy katyvasz van a fejemben?

Szubjektív kérdés lévén senkit sem fogok lepontozni, akkor sem ha nem azt írja amit én szeretnék olvasni.



2022. márc. 25. 20:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
" Majd mikor elérkezettnek látjuk az időt "
2022. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

1. közöd? semmi

2. egyébként ti még rendszeresen szexeltek, vagy nem és azért vagy az enyémmel elfoglalva?

2022. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, értékelem, bár sajnos ezek elég általános/sablon válaszok, amiket igazából magamtól is tudtam javarészt.

Végülis az első felére mindenki válaszolt - ameddig elolvasta a 90% a kérdést-, az egyéni és sajátos problémámra továbbra is csak a saját gondolataim élnek.

Gondolok itt arra, hogy vulgáris szavakkal válaszoljak, és nyíltan beszéljek a szexualitásról, ami jó lenne, csak a probléma, hogy nekem nem a gyerekvállalás a kérdés, hanem már önmagában a párom megtalálása is.


Ettől függetlenül senkit nem pontoztam le ahogy ígértem, és ezt a válaszomat se vegye senki se támadásnak.

2022. márc. 26. 08:38
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb megjegyzésem: minden a legnagyobb rendben van veled.

Második: jó tanácsot nem tudok adni. De mélyen átérzem a helyzetedet. Ugyanis úgy néz ki, hogy az összes rokonodnak kellene változtatnia a viselkedésén, erre pedig semmi esély. Ha szelíden válaszolsz, kapod a szánakozást, ha durvábban, jön a sértődés, tőled már kérdezni sem lehet. (Tényleg nem, havonta kétszer, haha, de nem esik le nekik.) Nem véletlenül vagy tele gátlásokkal, félelmekkel, így nőttél fel, akkor vagy elfogadható, ha lesed a többiek elvárásait. Természetesen mindez szeretetnek álcázva. És mindez azért olyan fájdalmas számodra, mert el is hitted, magadévá tetted ezt a butaságot. (A másik út az lett volna, hogy agresszívvá válsz és azt is támadásnak veszed ha valaki megkérdezi, hogy vagy.)

Amikor én (a téma nem, de a kellemetlenkedés ugyanez volt) végleg rájöttem, hogy vagy egy remegő kisegér lesz belőlem az élet minden területén vagy végre kiállok magamért, pont egy ilyen családos összejövetelen a tőlem telhető legnyugodtabb, de leghatározottabb hangon elmondtam, hogy én úgy érzem, egyre kevésbé szeretlek benneteket. (Tudom, durva, azokat a szemeket meg lehetett jegyezni.) Némi döbbent csend után jött a felháborodás minden irányból, hogy mondhatok ilyet, erre annyit mondtam, nem az a baj, hogy ezt mondom, hanem az, hogy ezt érzem. Én mindig odafigyelek, hogy ne zrikáljak másokat, de én ugyanezt nem várhatom el. Ezért most közlöm, amennyiben még egyszer erre terelik a témát, jó darabig nem jövök, nem vagyok köteles rosszul érezni magam mások miatt. Mivel következő alkalommal máris megtörtént ugyanez, vigyorogva felálltam, puszi, minden nélkül egyet intettem, közöltem, no, most megyek. Már az úton végig csörgött a telefonom, (remegett kezem-lábam az idegtől) nem vettem fel. Sőt, nálam addig fajult, hogy csengetésre sem nyitottam ajtót. Egy hónap után felvettem a telefont, a második hisztiző mondat után közöltem, micsoda jó, hogy ti állítólag szerettek engem, jót akartok nekem és kinyomtam. Tovább azért nem mondom, mert nem ismerlek benneteket, fogalmam sincs, nálad hogy alakulna egy ilyen, ezért írtam, hogy tanácsot adni nem tudok, csak azt írtam le, én mit tettem. De azt mindenképp jónak látom, ha egész másképp reagálsz mint ahogy eddig megszokták. Természetesen ha te nem érzed ennyire durván rosszul magad, akkor semmiképp se tedd azt amit én tettem. De próbálj kiállni magadért, mert soha senki nem tud minden helyzetben megvédeni téged, csak te tudod magadat. És érj ennyit magadnak! (Bocs, hogy ilyen hosszú lett)

2022. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igazad van, a végéről én is lehagytam, ha megtanulsz kiállni magadért, az a veszély is kisebb lesz, hogy mások kedvéért választasz, hogy rossz kapcsolathoz ragaszkodsz, megtanulod szeretni magadat. Hajrá, csak ügyesen, a te életed rólad szól, a saját érzéseidtől leszel boldog vagy boldogtalan. (14 voltam)
2022. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Metionin ***** válasza:
100%
Amikor anyós a karácsonyi vacsora közepén rám szegezte a villát és felháborodva megkérdezte, hogy én mégis mikor fogok szülni, annyit válaszoltam, hogy soha (akkor már 10 éve voltam együtt a fiával és sosem titkoltuk, hogy nem akarunk gyereket). Majd kedvesen megkérdeztem, hogy amúgy ő menstruál-e még és ha már nem, akkor érez különbséget a szexuális életben? Amikor felháborodva kapkodta a levegőt, közöltem, hogy na tetszik látni, épp ekkora bunkóság mások méhében turkálni, majd szépen megköszöntem a vacsorát és hazamentem. Onnantól kezdve nekem szemtől szembe sosem hozta fel csak másoknak siránkozott, hogy ó jaj xy (én) még mindig nem akar szülni, mi lesz így :D de azt már leszarom.
2022. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!