Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A menyem nem akar engem es...

A menyem nem akar engem es anyukám elfogadni,mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Tehát a fiam feleségéről van szó fiatalok még 23 évesek,nemrég született az első babájuk.

A lány nem akar engem és anyukám elfogadni,a babához alig érhetünk,alig látjuk.

Miis hibásak vagyunk hisz nem kerestük. Igazából a fiam random elém ált hogy nagymama leszel

Azthittem rosszul hallok,tudtam hogy van barátnője de igazából nem találkoztam vele ,csak képeket láttam róla.

Nem hívtam ,úgy éreztem hogy nem kell hogy hívjam,termeszetesnek ereztem hogy ha szeretne jojjon bármikor hozzánk.

Tehát megtudtam anno hogy nagymama leszek,majd el ájultam mikor megtudtam hogy 3 hónap es a baba már ittis lesz.

Terhesen egyszer sem láttuk.


Amikor a baba megszuletett akkor talalkoztuk igazából eloszor es anyukammal is akkor talalkozott eloszor.

Onnantól probaltam segiteni hogy főzök pl ha kell

Hivtam oket hogy jojjenek fel hagy lassuk a picit

De a menyem elutasito volt

Ha felis jott lattam rajta hogy csak duzzog,beszelni se akar

Szerettem volna anyukammal a picit elvinni sétálni gondoltam ezzelis segitek neki

De nem adja nekunk ide a babat


2023. márc. 1. 16:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%

Isten ments hogy odamenjetek hívatlanul! Friss anyukaként mondom hogy aki ezt javasolta az nem hasznos. Én se vagyok jóban anyósommal és sokkal jobb ha én viszem a babát és eljövök mikor már elég volt, mint mikor ő jön muszáj takarítanom hogy ne érje szó a ház elejét, és utána itt felejti magát 3 órán keresztül, nem tudok tőle nyugiban szoptatni stb. Jobban haragszok csak egy ilyen akció után.

Olyanhoz nem megyünk akivel nem jó a viszony hívatlanul.


Amúgy szerintem is amikor beszélsz a fiaddal mondd el neki, hogy mit érzel. Szeretnél részt venni a gyerek életében, bármikor szívesen látod őket, jöhetnek bármikor, ha segítségre van szükségük szóljanak, esetleg fel is sorolhatod hogy miben tudnál segíteni pl.: főzés.

Aztán ha nem kérnek belőle el kell fogadni. Az én anyósom nem fogja fel, erőszakkal főz és lecsesz ha nem megyünk, nem vagyunk annyit amennyit ő gondol. Onnantól hogy bejön a képbe a számonkérés, követelés, erőszak már nem fognak szeretni.


A másik hogy csecsemőnek az anyjánál a helye. Nem adja senki szívesen oda másnak, maximum teljes bizalom esetén, ami nálatok értelemszerűen nincs meg.

Majd ha nagyobb lesz, talán több lehetőség lesz.


Szerintem nálatok a fokozatosság fog célra vezetni. Nem hiszem hogy a menyed utálna ha nem is ismer, nem tudnál még kicseszni se vele valószínűleg. Kérd jogy küldjenek képet a babáról, dicsérjétek, kérdezz a szülők hogylétéről is hogy tudják nem csak a baba fontos stb.

2023. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem hívatlanul kell menni,de nem azt kell mondani,hogy gyertek,hanem hogy mikor látogathatnánk meg benneteket,vagy ha kényelmesebb gyertek nyugodtan bármikor ti.Én a picibabával hónapokig nem tudtam utazni,de 6 hét után már szívesen fogadtam a közeli családtagokat.A szülőket hamarabb,de nálunk más volt a viszony,mint jelen helyzetben.
2023. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
97%

Én it bizonyos, a kérdező oldaláról gondosan elhallgatott információkat sejtek.

Miért nem tartottátok a kapcsolatot a fiaddal? Miért nem voltatok ott az esküvőjükön? Miért nem ismered a fiad feleségét? Miért csak akkor árulta el a fiad, hogy gyerekük lesz, mikor már kvázi szinte meg is volt?

Nem lehet, hogy olyan jó szülő vagy, hogy a barátnőnek éppen elég volt az is, amit a fiadtól hallott rólad, és emiatt úgy van vele, hogy az ő gyerekét nem akarja a közeledben tudni?

Ezt látom az egyetlen reális magyarázatnak abból, hogy a fiaddal való kapcsolatról csak annyit írtál le, hogy hát nem igazán tartjuk a kapcsolatot, stb. Annak azért tuti oka van, ha egy gyerek elmegy otthonról és hátra sem néz...

2023. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Meg sem akartad őt ismerni, még jó, hogy nem viszi hozzád a gyerekét.

Gyakorlatilag egy idegen vagy, és egy idegen az én gyerekemhez sem érhetne.


Arról nem is beszélve, hogy miért nem kommunikál veled a fiad. Hát, mondjuk a kisregényt olvasva nem csodálkozok rajta.

2023. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%
A fiadnak miért nem volt rá igénye hogy bemutassa a barátnőjét neked? A leányzó sem lehet valami igényes, ha összefekszik valakivel, de arra se kíváncsi hogy ki is ő valójában kik a szülei pl. Itt nem feltétlenül a kérdező a hibás.
2023. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

25-ös, hagyjuk már, hogy nem a kérdező.


Én több, mitn egyéven át nem mutatottam be a barátomat, mert semmi értelmét nem láttam olyan emberek közé vinni. Tudta, hogy milyen a családom, mert sokat beszéltem neki róluk - nem uszításképp, hanem mert kérdezett, és nem fogok hazudni.


Aztán miután találkoztak, ő is egyetértett velem, hogy jobb minél messzebb tőlük, mert szörnyen kioktatóak és mindenbe beleszóló, sértődékeny emberek (az első találkozáskor konkrétan minden szrról kifaggatták, kezdve a fizetésétől... már nekem égett a pofám, hogy mennyire tahók).

2023. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amennyit tud rólatok, az alapján nem vagytok neki szimpik, vagy egyszerűen maga az anyósság "intézménye" nem szimpi számára. Nem sokat tehettek. Az biztos, hogy odaadni nem fogja a gyereket, én egy szinte idegentől még kaját se fogadnék el. Amit lehet tenni, hogy lassan közeledtek hozzájuk, pl. egy-egy hívás, érdeklődés, aztán meghívás. Ne okoskodjatok és ne kritizáljátok, ez nagyon fontos. Ha valamit nem értetek, akkor inkább kérdezzetek, hátha tényleg nem értettétek. Meg kérdezzetek. Én szívesen meséltem anyósomnak a babáról,még akkor is, ha összességében nem annyira kedveljük egymást, mert nem okoskodott semmire, meg nem akart rögtön mindenben felülmúlni engem.
2023. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!