Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért generálja a nézeteltérés...

Miért generálja a nézeteltérést a menyem? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A másik menyemmel volt egy kis nézeteltérésük de én nem gondolom, hogy olyan mértékű lett volna amiért így meg kell sértődni és ez nálunk nem is divat. Nem hajlandó elfogadni a másik menyemtől semmit.

Illetve nálunk az a szokás, hogy szenteste ide jönnek a gyerekeim. Ő most a születendő gyerekükre hivatkozva közölte, hogy ők nem fognak jönni. Felrugja az egész családi dolgainkat ezzel.


2019. szept. 8. 16:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Es ha a meny az mondja, naluk (anyukajanal) is az a szokás, hogy szenteste ott vannak a gyerekek, akkor mit mondasz? Ők egy csalad lesznek, ott vannak, ahol akarnak.
2019. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Semmit ne kezdj vele. Nem hiszem, hogy a két menyed közötti nézeteltérés rád tartozna. Nem a te dolgod eldönteni, hogy kinek mennyire kellene sértve éreznie magát.


Ami meg a karácsony estét illeti, felnőtt emberek, majd ők eldöntik, hogyan akarnak karácsonyozni. Lehet, náluk az lesz a szokás, hogy otthon maradnak.

2019. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Fuuu ezt de utálom...Anyós:Nalunk az a szokás... Szuper.. Örülök... Nálunk meg nem. És mivel felnőtt cselekvőképes ember vagyok, így azt csinálok amit akarok!


Nem divat a megsértődés nálatok? Akkor azt mondom hogy egy undok vén banya vagy.. Jajj most meg ne sértődj, hiszen nem divat!

2019. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Fogadd el. Kb minden önálló családot alapító ember otthon, azul kis családjával akarja a szentestet unnepelni
2019. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Én a saját anyamekhoz is csak 25 én megyek at, mióta gyerekünk van. Bakker! Ok már 1 külön család. Nálad van a baj, nem a menyednel.
2019. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Pfff, mintha a saját anyósomat hallanám. A másik menye meg én utáljuk egymást, de olyan szinten, hogy én évek óta találkozni se találkoztam azzal a nővel. Anyós meg folyton békítene, meg nem hajlandó felfogni, hogy látni se akarom azt a némbert.

Mit kezdjél vele? Hagyd békén mindkét fiad feleségét, majd ők elrendezik egymást közt a dolgot. Neked semmi közöd ahhoz, hogy ők milyen viszonyban vannak, az meg főleg elég undorító, hogy ennyire nyíltan állást foglalsz az ügyben.

Nálatok ez VOLT a szokást. De tudod: "A férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez és lesznek egy testté." Most már a menyednek és a fiadnak saját családja van (akár van gyerekük, akár nem), majd kialakítanak saját szokásokat maguknak.

2019. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
A gyerekeid persze, hogy odamentek, mert még nem volt családjuk. A te gyereked és a menyed meg a baba egy külön, új család. Logikus, hogy szenteste ők vanbak együtt, szülőmentesen.
2019. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

"Felrugja az egész családi dolgainkat ezzel."


A fiad, a felesége és a születendő gyermekük is egy család, és érthető, ha szeretnék a saját otthonunkban tölteni az első közös Szentesét így hármasban, ahelyett, hogy egy újszülöttel utaznának.


Ha nem szeretnéd elmarni őket magadtól, akkor igyekezz tiszteletben tartani a döntéseiket ahelyett, hogy érzelmi zsaroláshoz és játszmázáshoz folyamodnál.


Biztos tudtok majd más időpontot megbeszélni, amikor Karácsonykor elmennek látogatóba, ha nem túl pici lesz még a kisbaba és nem túl nagy távolságot kell megtenniük vele.

2019. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Szenteste mindenki a szűk családja körében szokott ünnepelni. Bármilyen nehéz elfogadnod, ők egy család lesznek.

Képzeld magad a helyükbe. Miután megszülettek a gyerekeid, nem velük és a pároddal voltál szent este?

Meg kell értened, hogy a fiad felnőtt.

Ennyi erővel ha nálatok töltik a Szent estét, akkor a nő szülei verhetik az asztalt, hogy miért nem náluk vannak.

Semmi értelme kisajátítani az ünnepet. Az égvilágon semmi gond nincs belőle, ha 25.-én vagy 26.-àn lesznek nálatok. Felesleges vita csak ragaszkodni szentestehez.

2019. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

A fiadnak a menyed, és az unokád az elsődleges családja már, természetes ha együtt akarnak lenni.

Ha nem fogad el a másik menyedtől semmit, annak valami oka van. Ezt velük kell tisztázni! Ha olyan lenne a sógornőm, hogy nagyképűsködik, semmibe vesz, stb, én sem tennék másképp! Ha valaki nem akar jó kapcsolatot, akkor megette a fene!

2019. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!