Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért generálja a nézeteltérés...

Miért generálja a nézeteltérést a menyem? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A másik menyemmel volt egy kis nézeteltérésük de én nem gondolom, hogy olyan mértékű lett volna amiért így meg kell sértődni és ez nálunk nem is divat. Nem hajlandó elfogadni a másik menyemtől semmit.

Illetve nálunk az a szokás, hogy szenteste ide jönnek a gyerekeim. Ő most a születendő gyerekükre hivatkozva közölte, hogy ők nem fognak jönni. Felrugja az egész családi dolgainkat ezzel.


2019. szept. 8. 16:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azzal, amit Te jelentéktelen nézeteltérésnek gondolsz, az egyik menyed mélyen megbántotta a másik menyed érzéseit, az önérzetébe gázolt, stb.


Az, hogy nálatok "nem divat" ilyen jellegű dolgon megsértődni, egyáltalán nem mérvadó.


Mindenkinek máshol vannak a határai, más a lelkivilága, más az egyéni érzékenysége, mások a fájó pontjai, nyomógombjai, és mással lehet belegázolni a lelkivilágába.


Könnyen lehet, hogy te is megbántódnál olyan dolgon, amit mondjuk a menyed vagy az anyukája elintéz egy vállrándítással.

2019. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Mintha anyósomat hallanám.. Ő is hisztizett egy sort tavaly. Mi is a születendő gyerekünkre “hivatkozva” tavaly nem mentünk senkihez, hanem 25-én jöttek hozzánk. A Szenteste pedig tényleg csak szűk családi körben telt. Szerintem ezen nem kell kiakadni, ők már egy külön család.
2019. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%
Szép ez a hiszti és veszekedés a szeret ünnepe miatt, már hónapokkal előtte elkezdve.
2019. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 klopusz ***** válasza:
85%

Először is.

Az, hogy a menyeidnek milyen a viszonya egymással, az csak rájuk tartozik szerintem.


Másodszor.

Ott ünneplik szentestét, ahol ők akarják.

Mi mondjuk az előző hozzászólókkal szemben szüleimhez mentünk minden évben a gyerekek korától függetlenül (legkisebb gyerekemet december 24-én hoztuk haza újszülöttként a kórházból, ennek ellenére anyukáméknál voltunk szenteste). Tavaly volt az első alkalom, hogy testvéreméknél tartottuk a szentestét, mert apám múlt év szeptemberében halt meg és anyu nem akart karácsonyt tartani. Első vagy második nap szoktunk anyósomhoz lemenni vidékre.


Viszont kérdésedből úgy látom, egyik menyedet lényegesen jobban szereted a másiknál. Igazam van?

2019. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Ők már külön család,és a szentestét ott töltik ahol akarják,szokás ide vagy oda.

A fiatalasszonyok pedig oldják meg a problémáikat egymás között,te ne szólj bele.A megsértődés nem azon múlik,hogy divat-e nálatok vagy nem.

2019. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon örülök hogy nálad ez a szokás de ok is kulon csalad, es hagyd oket elni. Attol h nalatok mindent lenyeltek o meg lehet mas. Ne formald at a te kepedre. Utalom az ilyen anyosokat.
2019. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
97%
Én örülnék ha kis unokám szülezne. Ha a menyem utolsó idős terhesen vagy picike pár hetes babával utazgatni szeretne szenteste, én beszélném le róla. Ugyanis nálunk meg az a szokás hogy terhes nőt és kisbabát kímélünk.
2019. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve nálunk az a szokás, hogy szenteste ide jönnek a gyerekeim."

Igen ez volt a szokás addig míg a gyerekeid GYEREKEK voltak. Mostmar felnőttek, és fogadd el, nem te vagy most már a családja. A tág családja igen, de nem a szűkös családja. Szűk család: anya apa gyerek. Nagyszülők tág család. Ha nekik most fog születni gyerekük igenis megerdemlik, és jogosan csináljak azt, hogy otthon maradnak mint egy CSALÁD és hármasban ünnepelnek.

2019. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy valaki a szentestét a megalapított családjával akarja eltölteni. Ennyi. Ha csak nem akarsz összeveszni a fiaddal is egy jó időre.
2019. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd őket. Mi az összeköltözés után már kettesben szentestéztünk. Előre mondtuk is vőlegényem családjának. Volt nagy cirkusz, főleg apósjelölt és apai nagyi csinálta a feszkót.

Azóta sem jó a kapcsolat, pedig a megbeszéltek szerint 25-én mentünk.

Amúgy a lányos szülők ritkán akadnak ki ezen, anyuék teljesen természetesen kezelték (hozzájuk 26-án mentünk.)

2019. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!