Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek barátnő az ilyen?

Szerintetek barátnő az ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy "nagyon jó" barátnőm, kb. 7 éve ismerjük egymást, még gimiből. Régen nagyon jól elvoltunk, de egyre inkább elgondolkozom, hogy valóban a legjobb barátnőm-e. Úgy érzem, hogy csak akkor keres meg, ha neki valamilyen problémája van. Elsősorban férfiakkal és a súlyával kapcsolatban. Igazából ezen a 2 dolgon agyal folyamatosan, nincs nagyobb problémája. Nem dolgozik, nem tanul, a szülei eltartják. Ezzel szemben nekem tényleg zűrösebb életem van, pl. a szüleim nagyon problémásak(ebbe nem mennék bele), a fősulin gondjaim vannak, nyelvvizsgákat kell letennem stb. Nem mintha ezek olyan kirívó esetek lennének, de tartom annyira fontosnak, mint azt hogy, hogy halad a fogyókúrával és mi a helyzet pasijával. Ahogy szóbahozom és le is írom (általában neten beszélünk), nem reagál órákig, utána azt írja mennie kell, de közben látom bejelentkezni egy közösségi oldalon. Meg nem egyszer kértem, hogy nézzen meg egy videót, azt mondja rendben, persze és utána semmi reakció. Többször felhoztam neki. Olyan is volt, hogy nem reagáltam az üzeneteire. Vagy észre sem vette magát vagy azt mondta ki van készülve a pasik miatt és semmi életkedve. Csak ebben az a poén, hogy ha egy idegen férfi ír neki, már ugrik is és azonnal válaszol, kedveskedik nekik.

Nem egyszer elhatároztam, hogy végleg megszakítom vele a kapcsolatot, mert már unalmas ez a hozzáállása, de utána mindig előadja, hogy mennyire nincs senkije, szüksége van rám stb. Pár hétig normálisan viselkedik, aztán visszaáll minden a régi kerékvágásba. Szerintetek van értelme megpróbálni megváltoztatni őt vagy hagyjam végleg a ...-ban?


2010. okt. 5. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt ami hiányzik az a személyes kontaktus.

Ha tehetitek találkozzatok, mert csak úgy lehet rendesen beszélgetni.

Én is msn-ezek meg minden, de az mégsem olyan személyes, mint ha szemtől szemben beszélek a másikkal és hallom a hangját, látom a gesztusait.

2010. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát szerintem is fontosabbak a párkapcsolati gondok, illetve a fogyókúra, mint a fősuli meg a nyelvviysga. Lehet ő is azt érzi, hogy te nem törődsz vele, csak a suliddal vagy elfoglalva és nem hallgatod meg a gondjait. Lehet, ha te jobban odafigyelnél rá, ő is jobban odafigyelne rád.
2010. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Irasod alapjan a b.nodnek sajat maga korul forog a vilag nyilvanvaloan!

En kb. ugyanazt csinalnam vele, amit o veled...nem valaszolni a pasi problemaira.

HA eszreveszi magat es viselkedik te is es aztan ha visszaesik megint a regi vilagkozepe kerekvegasba, ujra felvenni a stilusat.

En evek ota kulfoldon elek. Van olyan tini kori b.nom akivel nem lattuk egymast tobb mint 10 eve.

Hidd el, ha valakit erdekel mi van veled, lehet az barhol a vilagban erdeklodik es meghallgat ahogy te is.

Nyelvvizsgahoz sok-sok szerencset!

2010. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok meg találkozni személyesen, az írogatás nem adja vissza ugyanazt. mintha szemtől szembe beszélgetnétek.


nekem is volt egy MSN-es barátnőm (az ország másik felén lakik). ő vett fel egy fórumról, aztán el kezdtünk beszélgetni, és egész jól kijöttünk. csak aztán rájöttem, hogy neki egy online pszichológusnak feleltem meg, akinek kiönthette volna a lelkét. amivel semmi probléma nem lett volna, csak az én dolgaim érdekes módon sose érdekelték (válasz: ja, majd alakul, meg ilyen érdektelenek). aztán elkerült koliba, így nem volt fent mindennap, és így el is távolodtunk egymástól.

ja a hab az volt a tortán amikor zsarolni próbált azzal, hogy én vagyok a legjobb barátnője, és kiakadt (öngyilkossággal fenyegetőzött konkrétan), hogy tavaly elmentem a párommal egy filmre, és nem a gép előtt ültem és vele beszéltem (de ha volt valami más programom, azon is kiakadt).

még fent van MSN-en, néha ráírunk egymásra, de ennyi. neki is megvan a saját baráti társasága és nekem is.

lehet én látom rosszul, de egy barátságba beletartozik szerintem mindkét fél meghallgatása, és az odafigyelés egymásra.

2010. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám, hogy a fősuli kevésbé fontos mint az aktuális srác akivel kavar, mert mondjuk a jövőm miatt nagyon is számít. Persze elhiszem, hogy neki nem olyan izgalmas téma,mintha valami szaftos pletykát mondanék el, de amúgy nem is erről beszélek folyamatosan. És pont ez az, hogy én mindig meghallgatom, szívesen is teszem, de elvárnám, hogy ő is hallgasson meg.
2010. okt. 5. 18:08
 6/12 anonim ***** válasza:

A masik az, hogy zsarol azzal, hogy te vagy a legjobb b.noje?!

En azt mondom meg mindig, hogy Miss Vilagkozepe unatkozik ahelyett, hogy kezdene valamit az eletevel. Nem mondom, hogy a tarskereses nem fontos...de a suli legalabb annyira! De latod Kedves Kerdezo van aki csak a pasikban latja a fantaziat aztan ha dobbant az urge akkor a vilagnak vege....Szoval amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten. Az agyat ne a bugyijaban hordja senki!

2010. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a 18:01-es vagyok.


szerintem egy igazi barátnak minden témának érdekesnek kell lennie, ha veled kapcsolatos. ha te meghallgatod az ő problémáit, neki is meg kellene hallgatni a tieid.

2010. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
volt egy hasonló barátnpm, pedig mi még laktunk is együtt, ismertük egymást 7-8 éve, de egyre jobban úgy éreztem, h csak akkor történik valami, ha én keresem, ő egy nyarat amúgy hozzám se szól, vittem a hátamon a kapcsolatot, elmondhattam ugye amit akartam, de ennyi erővel egy üres oldalra, vagy a falnak is mondhattam volna, mert egy ja elhiszem volt a max, utána offline, vagy élőben is hasonló reakció. Én megszakítottam vele a kapcsolatot, és megmondom nem hiányzik, csak annyira h ha eszembe jut akkor arra gondolok h ha ő is tett volna a "barátságért" akkor is most jóba lennénk. így úgy éreztem h egy tehertől szabadultam meg.
2010. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
ma 17:56 - ez a válaszadó nem normális, ne foglalkozz vele. A barátnődnek látszó tárgyat pedig hajtsd el a p....ba. Az ilyennek csak megszületni volt nehéz, hidd el. Egy kalappal a főiskolához és a nyelvvizsgákhoz!
2010. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit félreértett engem midnenki. Nem szószerint úgy értettem, hogy ezek fontosabbak, mint a fősuli, egyszerűen izgalmasabbak, érdekesebbek. Én is járok egyetemre, de bizony észrevettem, hogy nem sokmidnenkit izgat ha arról beszélek, még a barátomat se. És ez nem azt jelenti, hogy nem érdeklem őket, de ez a téma egy idő után valljuk be, unalmas. Sokkal izgalmasabb pasikról dumalni, vagy bármi másról. Főleg, hogy ő nem jár suliba, lehet úgy érzi kérkedsz vele, vagy csak rosszúl esik neki, hogy ehez nem tud hozzászólni.Mi van ha a te pasi témáról beszélsz? Az se érdekli? Azért írtam, mert nekem is van olyan barátőm, aki csak a sulról tud beszélni és kicsit fárasztó egy idő után mikor csak a tanarairól meg a tantárgyairól hallok. Próbálj te is jobban odafigyelni rá, úgy lehet, hogy a te dolgaid is jobban fogják érdekelni.
2010. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!