Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdeményeznél békülést ilyen...

Kezdeményeznél békülést ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülők leszünk és belegondoltam milyen családba születik a gyerekem. Van egy ikertesóm, akivel több, mint 4 éve nem beszélünk, mert nagyon összevesztem a nőjével, aki amúgy egy tetű, de ő mégis őt választotta. Aztán történetek ebből kifolyólag az események és most ott tartunk, hogy apám egyáltalán nem beszél tesómmal én pedig anyámmal nem vagyok valami jóban, nem csak emiatt, de ez a főoka. Egy nagymamánk él még, ő is inkább tesómék fele húz, emiatt romlott a kapcsolat köztünk. Eddig nem akartam békülni, mert olyan szintű gyűlöletet éreztem a sógornőm iránt, hogy úgy voltam vele tesóm se érdekel, ha neki ez kell. Van sok közös ismerősünk és mostanában többen is mondták mennyit változott a csaj, sokkal kedvesebb meg le is fogyott, ami nagy szó, mert volt vagy 100kg. Mondták, hogy nagyon jól megvannak ikertesómmal, boldogok. Ez már a 8.évük szóval az idő őket igazolja. Gondolkodom, hogy ki kellene békülni, mert tesómmal sose volt bajom a csaj meg biztos tényleg sokat változott, az a tetű akit én 2018ban ismertem talán már nem is létezik és nyithatnánk egy tiszta lapot. Azt gondolom a családunkban addig nagy volt az összatartás, amíg nem volt ez a balhé és amúgy se normális, hogy testvérek nem beszélnek egymással, meg ikrek is vagyunk pluszba és közel álltunk egymáshoz, ezért is esett rosszul mikor ellenem fordult. Ti kezdeményeznétek ennyi idő után békülést annak reményében, hogy én is és a sógornőm is változtunk annyit, hogy elviseljük egymást?
2023. febr. 20. 10:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, azért ugye vetted, hogy a gyk-n vagy, és mindenki téged szid?
2023. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem 21-es én pl. nem szidtam, Nem védem, se szidom a kérdezőt, mivel nem voltam ott, így fölösleges határozott ítéletet mondani a kérdezőről. De sokan ezt csinálják, pár mondat után, már meg is van a "diagnózisod!" A sógornőt se ismerem, honnan tudhatnám, hogy nincs igaza a kérdezőnek. De a kérdezőt se ismerem, lehet, hogy igaza van lehet, hogy tényleg mérgező személyiség. Nem is az volt a kérdése, hogy ő most rossz ember vagy sem...Minek üljek akkor a magas lovon, és ítélkezzek?
2023. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
29%

"Tehát látatlanba utáltad a csajt, martad, és őt állítod be szemétnek: a hisztid meg szétcseszte a családodat, amit csak és kizárólag a gyerek miatt érzel cikinek."


Akkor ez mi, amit 20. írt, költött egy brazil szappanoperát pár infóból, persze a kérdező rovására, nem is kérdés.

2023. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
37%

Ekézzük együtt a kérdezőt, mert mindig ő a hibás. 3...2...1... RAJT


Amúgy nálunk is ugyanez a helyzet, csak nem éppen így. Szüleim elég csúnyán váltak, ami részben apámnak volt köszönhető. A válás során nagyanyámmal és a nagynénémmel is összevesztem, mert folyamatosan fúrtak anyám ellen hazugságokkal, ami nem sikerült nekik, mert akkor már 15-16 voltam, és átláttam a szitán. Elhordtak mindennek mindenkinek. Aztán 22-23 éves koromban nagyanyám beteg lett, egye fene kibékülök velük. Egy darabig minden szuper, "Leányka ilyen meg olyan büszke vagyok rád", "nem ugrasz át egy kávéra?", stb. Aztán már nem beszélek se apámmal, se apám családtagjaival már lassan 5 éve, mert ugyanolyanok.

2023. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező hogy zajlik nálatok egy családi esemény?

Pl. édesanyád születésnapja?

Nem jöttök össze közösen?

Ha mondjuk lenne egy ilyen közös buli ahová mindketten mennétek elmennél ha tudod hogy ők is ott vannak?

És ők elmennének ha tudnák hogy ti is ott lesztek?

Egy ilyen alkalom jó lehetőség lenne a puhatolózásra hogy kiben mennyi tüske van még a másikkal szembe.

2023. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
4 év sok, de az idő nem jelent semmit. Jó embernek tartod, hiányzik.. nem is értem hogy ilyen esetben miért kellett egy jó testvéri kapcsolatot egy nő miatt tönkretenni. Nem kellett volna beszélned vele vagy az kötelező? Szerintem a békülés jó ötlet. Nem csak a gyerek miatt, azért is mert lehet összekovácsolja a családot (ha csak emiatt nem jó a kapcsolatotok). Hajrá!
2023. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

Én továbbra is csak azt szeretném tudni, hogy a kérdezőnek ugyan mi köze van a testvére párkapcsolatához? Kit érdekel, hogy neki nem tetszik, ez nem jogosítja fel, hogy beleavatkozzon és ilyen “ha a csajoddal maradsz, soha többet nem szólok hozzád” kaliberű óvodás szintű ultimátumokat adjon neki, pláne hergelje a szülőket is. Senki sem kérdezte a véleményét a nő életfelfogásáról. Semmit nem ártott neki, nem írt ilyet, csak hogy nagyon más a személyiségük. És? Nem bír ki mondjuk havi egy családi összejövetelt?


Egyébként akik a szent kérdezőcskét védik azonnal, a számukra totálisan csak egyoldalúan bemutatott illetőt pedig mocskolják, akinek meg se ismerhetik a verzióját, na ti aztán csak maradjatok szépen csendben.

2023. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Tehát látatlanban is utáltad a csajt, majd TE szétziláltad a családodat, de még most sincs benned annyi, hogy belásd itt csakis te voltál az idióta, hanem majd "nagykegyesen" békejobbot nyújtanál neki.


Én a hozzád hasonló szrkeverőktől igyekszem nagyon-nagyon elhatárolódni ;)

2023. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a vívódásodat. Mert

1. kutyából nem lesz szalonna, az emberek nem tudnak kibújni a bőrükből, mehet a színészkedés egy darabig, de a személyiség gyakorlatilag ugyanolyan marad.

2. nem haragudhatunk, és tarthatunk haragot évekig.


Ezért azt javaslom, a testvéreddel beszélj csupán, békésen, de nem megalkudva. Te bocsáss meg a nőnek is, ha ő továbbra is haragszik, az már az ő baja. A lényeg, hogy benned ne legyen harag, mert az a te bajod.

2023. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, sok hasznosat olvastam.

Végül úgy döntöttem nem a testvéremmel beszélek először, hanem a sógornőmmel, mert amíg vele nem tisztázom a dolgokat addig hiába is nyitok tesóm felé. Tegnap délután felhívtam, és bár először elég távolságtartó volt, azt is kérdezte miért ennyi idő után jelentkezem és miért nem tesómat hívtam, de aztán 1,5 órát beszélgettünk és teljesen normális volt, érdeklődött a babáról meg, hogy milyen a terhességem és úgy néz ki pénteken találkozunk személyesen. Ma délelőtt a testvérem is ismerősnek jelölt facebookon, pedig le voltam nála tíltva eddig. Vele ugyan még nem tudtam beszélni, de a felesége szerint sokszor emleget meg anyukám is szokta mondani, hogy szokott érdeklődni, szóval bizakodó vagyok. Talán nagyon jóban már sose leszünk, de egy normális viszonynak annyira örülnék.

2023. febr. 21. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!