Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdeményeznél békülést ilyen...

Kezdeményeznél békülést ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülők leszünk és belegondoltam milyen családba születik a gyerekem. Van egy ikertesóm, akivel több, mint 4 éve nem beszélünk, mert nagyon összevesztem a nőjével, aki amúgy egy tetű, de ő mégis őt választotta. Aztán történetek ebből kifolyólag az események és most ott tartunk, hogy apám egyáltalán nem beszél tesómmal én pedig anyámmal nem vagyok valami jóban, nem csak emiatt, de ez a főoka. Egy nagymamánk él még, ő is inkább tesómék fele húz, emiatt romlott a kapcsolat köztünk. Eddig nem akartam békülni, mert olyan szintű gyűlöletet éreztem a sógornőm iránt, hogy úgy voltam vele tesóm se érdekel, ha neki ez kell. Van sok közös ismerősünk és mostanában többen is mondták mennyit változott a csaj, sokkal kedvesebb meg le is fogyott, ami nagy szó, mert volt vagy 100kg. Mondták, hogy nagyon jól megvannak ikertesómmal, boldogok. Ez már a 8.évük szóval az idő őket igazolja. Gondolkodom, hogy ki kellene békülni, mert tesómmal sose volt bajom a csaj meg biztos tényleg sokat változott, az a tetű akit én 2018ban ismertem talán már nem is létezik és nyithatnánk egy tiszta lapot. Azt gondolom a családunkban addig nagy volt az összatartás, amíg nem volt ez a balhé és amúgy se normális, hogy testvérek nem beszélnek egymással, meg ikrek is vagyunk pluszba és közel álltunk egymáshoz, ezért is esett rosszul mikor ellenem fordult. Ti kezdeményeznétek ennyi idő után békülést annak reményében, hogy én is és a sógornőm is változtunk annyit, hogy elviseljük egymást?
2023. febr. 20. 10:26
A kérdező szavazást indított:
Igen kedeményeznék békülést
Nem kezdeményeznék békülést
51 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de süt belőled a rosszindulat. Érdemes lenne picit magadba szállni, hogy vajon miért "húz" a család nagyrésze a testvéred felé...
2023. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy leginkább azért jutott eszembe a kérdés, mert tesómat egy nagyon jó embernek tartom és nem akarom megfosztani a hülyeségeim miatt a gyerekemet attól, hogy legyen egy ilyen nagybátyja. Meg hát ő tényleg hiányzik és végig hiányzott is nekem.
2023. febr. 20. 10:33
 3/34 A kérdező kommentje:
Hol látsz rosszindulatot? A tetűt múltidőben írtam rá és már bocs, de tényleg az volt.
2023. febr. 20. 10:34
 4/34 anonim ***** válasza:
53%
Én nem kezdeményeznék. Szerintem mélyen van már eléggé az a tüske a szívetekben.
2023. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
72%
Inkább menj el jó terapeutához, akinél feldolgozhatod a múltat, mielőtt a gyereknek továbbadod a mintát.
2023. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
Abban látod a legnagyobb változást, hogy lefogyott? Mi köze a kettőnek egymáshoz? Azért ez így elég felszínes.
2023. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól is függ hogy magadat érzed e ludasnak a történtekért. De békülni sosem késő.
2023. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Megpróbálnám. De előtte tarts önvizsgálatot, és ahol te hibáztál, kérj bocsánatot. És még ezzel együtt se biztos, hogy a tesód megbocsát.
2023. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, min különböztünk össze.

Ha felszínes apróságokon, akkor azért egyáltalán nem szakítanám meg a kapcsolatot.

Ha már az alap hozzáállásukkal van a probléma, akkor attól meg nem várnék csodát, hogy lead a csaj 20 kilót és az már rögtön 180 fokos fordulatot jelent, mert egy felnőtt ember csak úgy nem változik meg gyökeresen. Ahhoz kell valami olyan nagy volumenű kiváltó ok, amiről még így is hallottál volna. Szóval szerintem kutyából nem lesz szalonna.

Én tudom, milyen szar rokonság között felnőni. Ha lenne választásom, ettől megkímélném a gyerekem. Inkább ne legyen egy jófej nagybátyja, ha az egy olyan nővel jár, aki megnyomoríthatja a gyermekkorát.

Neked kell tudnod a szitut, és hogy milyenek, a tetűség olyan szintű, hogy az egy felnőtt ember esetében valóban képes e változni. Mennyire értelmesek egyáltalán. Képesek e tovább lépni. Vagy az első kisebb összekülönbözésnél majd jön, hogy de x éve... és akkor kezdődik elölről és pont ugyan ott vagytok a gyerek meg ki van téve a stressznek és minden ilyen fincsi dolognak.

2023. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
Hogy ide az, hogy hány kiló és fogyott??? Semmit nem írtál, hogy miért vesztetek össze. Ennyit sikerült megtudni a nőről, hogy mennyit fogyott. Vagy ez volt a bűne, hogy túlsúlyos volt? :D
2023. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!