Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdeményeznél békülést ilyen...

Kezdeményeznél békülést ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülők leszünk és belegondoltam milyen családba születik a gyerekem. Van egy ikertesóm, akivel több, mint 4 éve nem beszélünk, mert nagyon összevesztem a nőjével, aki amúgy egy tetű, de ő mégis őt választotta. Aztán történetek ebből kifolyólag az események és most ott tartunk, hogy apám egyáltalán nem beszél tesómmal én pedig anyámmal nem vagyok valami jóban, nem csak emiatt, de ez a főoka. Egy nagymamánk él még, ő is inkább tesómék fele húz, emiatt romlott a kapcsolat köztünk. Eddig nem akartam békülni, mert olyan szintű gyűlöletet éreztem a sógornőm iránt, hogy úgy voltam vele tesóm se érdekel, ha neki ez kell. Van sok közös ismerősünk és mostanában többen is mondták mennyit változott a csaj, sokkal kedvesebb meg le is fogyott, ami nagy szó, mert volt vagy 100kg. Mondták, hogy nagyon jól megvannak ikertesómmal, boldogok. Ez már a 8.évük szóval az idő őket igazolja. Gondolkodom, hogy ki kellene békülni, mert tesómmal sose volt bajom a csaj meg biztos tényleg sokat változott, az a tetű akit én 2018ban ismertem talán már nem is létezik és nyithatnánk egy tiszta lapot. Azt gondolom a családunkban addig nagy volt az összatartás, amíg nem volt ez a balhé és amúgy se normális, hogy testvérek nem beszélnek egymással, meg ikrek is vagyunk pluszba és közel álltunk egymáshoz, ezért is esett rosszul mikor ellenem fordult. Ti kezdeményeznétek ennyi idő után békülést annak reményében, hogy én is és a sógornőm is változtunk annyit, hogy elviseljük egymást?
2023. febr. 20. 10:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy min vesztetek össze. Ha te voltál az ok, mert martad a nőjét, hogy kövér - és erre mit tesz Isten, nem volt hozzád túl kedves a csaj - akkor kezdeményezz békülést, de arra számíts, hogy soha nem lesztek idilli család.


Őszinte leszek hozzád, én SOHA nem teszek senki után egy lépést sem összeveszés esetén, de soha nem is gázolok bele senkibe.

Néhány apróbb hiba esetén ott és azonnal kérek bocsánatot, nincs ilyen, hogy közel egy évtized után "gyere, folytassuk ahol abbahagytuk!"

Nálam ez a vonat rég elment volna számodra.

2023. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
84%
Olyan érzésem van, mintha félnél, hogy ciki lesz a gyereknek, hogy van nagybátyja, de nem ismerheti meg miattad. A baba nélkül kellett volna felmerülnie benned a békülés ötletének, így nem tűnsz őszintének.
2023. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
47%

Még elképzelnem is nehéz, hogy hogyan organizálja meg a család a családi eseményeket, ünnepeket, ahol a testvérek ilyen gyűlölségben élnek, az egyikük baromsága miatt.


Kérdező, ha neked valami okból most hirtelen hiányzik a testvéred, akkor kérj tőle bocsánatot, de a sógornőd helyében nekem továbbra is levegő lennél. Nem tartanám vissza a férjem tőled, de az én életemet nem kell mérgezned a jövőben sem.

2023. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Nem akartam nagyon belefolyni mi volt a balhé oka, de nagy vonalakban annyi, hogy én a nővel már a legelső perctől kezdve nem jöttem ki jól. Azzal indult, hogy már rég együtt voltak, sőt együtt is éltek, de a csaj nem akarta a családunkat megismerni, nem hagyta, hogy bemutassa nekünk a testvérem. Na, ott nekem már elindult egy negatív érzet a csaj iránt, mert nem értettem mi a franc baja van velünk. Aztán nagy nehezen mégis találkoztunk és hát, nagyon nem volt szimpatikus, a természete olyan, hogy én az ilyen embereket nem kedvelem. Okoskodó, ítélkezett mindenki felett, szúrálódni is nagyon szeretett meg ilyesmi. Később arra is láttam jeleket, hogy kihasználja tesómat anyagilag és mindenhogy, aztán végül ezekből lett a vita. Azt belátom, hogy nem kellett volna beleszólnom az ő kapcsolatukba és ennyire védenem a testvéremet, de amúgy meg ő is beledumált az én dolgaimba. Ha visszagondolok nem is rémlik semmi, amit csíptem volna benne, apánk is azért nem beszél a saját fiával, mert annyira rühelli a lányt, hogy inkább tesómmal is megszakította a kapcsolatot, meg apa a lányt okolja, hogy mi nem beszélünk. Mindenki azt mondja nekem, hogy már egyáltalán nem olyan, mint régen meg vannak közös barátaink, akik anno ugyanígy nem kedvelték, de most meg ódákat zengnek róla milyen aranyos meg kedves, sokat változott. Anyám is azt mondja már nem azaz ember, aki 4 éve volt. Úgy gondolom lenne nekem is miért bocsánatot kérnem, de ő is ugyanúgy hibás a rossz viszony miatt, mint én.

A fogyást azért említettem meg, mert gondolom, ha külsőre képes volt változni talán belsőre is.

2023. febr. 20. 13:37
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek szinte soha nem változnak.

És azért mert a Gipsz Jakabbal kedves az nem jelenti azt hogy veled is az.

Hidd el semmi értelme kibékülni. Te mindig is utáltad , és a csaj is téged. Ebből semmi jó nem lesz.

Akkor látnám értelmét ha egyszer lett volna egy szeretetteljes kapcsolat és összevesztek valamin. Na akkor van miért kibékülni.

De ha nálatok mindig is utálat volt akkor az is lesz.

És te csak a gyereked miatt békülnék akinek semmi köze az egészhez.

Azért kellene békülni mert hiányzik a tesód, és nem a mèg meg sem született baba miatt.

Szóval kár a gőzért.

Amúgy vajon ők is békülni akarnak?

2023. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
45%
Igen
2023. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom nő vagy és dolgoznak a hormonok...


Abba nem gondoltál bele, hogy a sógornőd a túlsúlya miatt gátlásokkal küzdött és azért nem akart a család színe elé járulni?

Amikor mégis erőt vett magán, akkor a nem túl barátságos légkör miatt kifordította a tüskéit?

2023. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
65%

Szóval az égvilágon semmit nem tett ellened csaj, de te vágtad rá a pofákat már azelőtt, mielőtt egyáltalán megismerted volna. Gratulálok. Sejtettem mondjuk, hogy ilyesmi lesz a sztori, mivel nem tudtál semmi konkrétumot írni (bár most kezdődhet a sztori utólagos kiszínezése, 3,2,1…).

Szépen keverted a szart, apátokat sikerült is ellene meg a saját gyereke ellen uszítanod, büszke lehetsz magadra.

Mégis mi közöd van neked ahhoz, hogy a testvéred kivel van együtt? Milyen jogon adsz te ultimátumot meg alkalmazol retorziókat (nem állsz vele szóba, szart keversz) csak azért, mert a párja NEKED nem szimpatikus? És? Kit érdekel a véleményed? Nem, nem kell vele jóban lenned, keresni a társaságát, de ha nem árt senkinek semmit a családban, kötelességed elfogadni, ő is a része lett. Pont. Nekem is van nem tetsző családtag, megvan róla a véleményem, szerintem neki is rólam, mégis képesek vagyunk viselkedni, ha találkozunk egy összejövetelen. Aki ehhez nem elég érett, ne éljen párkapcsolatban.


Inkább te imádkozhatsz, hogy a testvéred megbocsássa neked, hogy tönkre akartad tenni a kapcsolatát és fúrtad őt a tulajdon szüleid előtt is.

2023. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

"Mindenki azt mondja nekem, hogy már egyáltalán nem olyan, mint régen meg vannak közös barátaink, akik anno ugyanígy nem kedvelték, de most meg ódákat zengnek róla milyen aranyos meg kedves, sokat változott. Anyám is azt mondja már nem azaz ember, aki 4 éve volt. "


Ez nem biztos, hogy bejön veled kapcsolatban is. Voltam hasonlóan (rokonságból egy nővel szintén), amióta ismertem, egy lópokróc volt, másokkal is, és velem is. Volt egy csörténk, utána nem beszéltünk tíz évig. Utána én is hallottam rokonoktól, hogy milyen más lett, barátságos, korrekt, simulékony. Aztán lett egy élethelyzet, amikor többet kellett találkoznunk, hát rájöttem, hogy igen, változott biztosan, nála mindenkinek van második (harmadik, ötödik) esélye, de egyedül én bököm a csőrét valamiért, nekem második esély sincs, ugyanolyan kicsinyes, gyűlölködő maradt irányomban. Konstatáltam ezt, és azóta lesz...rom, ignorálom.

Nehogy te is így legyél a sógornőddel, hogy ő mindenkivel tündibündi, de neked nem jár esély.

2023. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
71%
Tehát látatlanba utáltad a csajt, martad, és őt állítod be szemétnek: a hisztid meg szétcseszte a családodat, amit csak és kizárólag a gyerek miatt érzel cikinek.
2023. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!