Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt kibírni?

Hogyan lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Párom külföldre megy dolgozni,mert itthon nem boldogulunk.Régebben mielőtt összejöttünk is külföldön dolgozott,csak engem nem akart itt hagyni.De nem haladunk egyről a kettőre és most kapott egy lehetőséget Németországba.Hazajárni kb2 havonta fog.Hogyan ezt kibírni,kb 2évre menne.Akinek párja külföldön dolgozik,hogy bírja?5 éve vagyunk együtt,együtt is lakunk és nagyon ragaszkodunk egymáshoz.
2010. okt. 5. 09:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív hozzászólásokat!Nem poénból megy ki külföldre.A házunkat akarjuk kifizetni és babát akarunk,ha nem így gondolná akkor nem menne ki.De itt rögtön mindenki megcsalásról beszél.Gondolom ha nem lenne elég stabil a kapcsolatunk én is vergődtem volna,hogy eszébe jusson.De be kell látnom,hogy itt m.o-gon nem nagyon boldogul az ember.Az ilyen helyzetet az látja át aki volt,van hasonló helyzetben.
2010. okt. 5. 11:46
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is igy vagyok,jó pár éve csináljuk igy.Néha nehéz,igen kegyetlen,hogy nincs melettem nem szuszog éjjel az oldalamon,reggel nem vele ébredek,de nem akartam hogy miattam maradjon,lemondva álmai állásáról,és nem akrtam hogy minden veszekedésnél bele vágja az arcomba hogy miattam maradt elengdtem mert szeretem,nem bántam meg ,mert még jobban vágyunk egymásra,kapcsolatban vagyunk persze telefon,email,webkamera de az nem mindig elég,nem kézzelfogható,havi egyszer kétszer tud hazajönni.De volt hogy én bumliztam át a világot mert nem bírtam már,mert hiányzott az érintése.Most dolgozunk alapozunk egy biztos jövöt,kiéljük magunkból a vágyainkat.Nem mondom hogy jó,de kibirható,mert közös a cél a közö jövő alapkőletétele.És mindketten hűségesek vagyunk,ahhoz nem kell távolság 24 orában összezárva is megcsalhatja az embert a párja, a távolság csak megerősíttete szerelemünket a jó kapcsolat alapja a szertet a bizalom az elfogadás és kölcsönös tisztelet.
2010. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ezek a dolgok hiányoznak.Egész nap dolgoztunk,de este egymás mellett feküdtünk le.Ilyenkor tudatosul az a sok ezer km.De a jövőnkért teszi és áldozattal jár.
2010. okt. 7. 10:52
 24/26 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz én nő vagyok, de nálunk én voltam külföldön dolgozni. Először Ausztriában fél évre. Egyszer jöhettem haza 2 hétre a fél év alatt. Akkor még csak jártunk a (most már) férjemmel. Ez 10 éve volt. Akkor még nem volt mobilunk, se internet. Volt egy vezetékes telefon, amin hétvégente telefonáltam haza. És nem órákat, mert igencsak nyelte a pénzt. Másodszorra Olaszországban dolgoztam szintén fél évet, és akkor is csak egyszer voltam itthon. Akkor már a menyasszonya voltam. Volt mobil, internet viszont nem. Néha nehéz volt, nem mondom, de annál édesebb volt a viszontlátás.

És hozzáteszem, egyikőnk se csalta meg a másikat. Pedig lett volna rá lehetőség. Ez abszolut nem ezen múlik. Ha valaki olyan típus, nem kell ahhoz külföldön lenni.

Én azt tanácsolom neked, ha lehetősége van kint dolgozni, használja ki. Pláne így, hogy havonta hazajöhet. Olyan gyorsan elmegy 1 hónap. Na meg ugye ott a webkamera, akár naponta "láthatjátok" egymást. Bárcsak nekem is lett volna ilyen lehetőségem.

Szóval hajrá! Szerintem nem fogjátok megbánni.

2010. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Én negatív példa vagyok. Azért irom le, hogy a saját tapaszatalatomból tanulni lehessen másoknak.

A férjem hat évig dolgozott külföldön. Én itthon voltam két gyerekkel. Nekünk erre ráment a házasságunk. Nem történt megcsalás. A gond az volt, hogy én azt akartam, hogy hazajöjjön, én túl nagy áldozatnak éreztem a különlétet. Úgy éreztem cserben hagyott. Igy megromlott a házasságunk. Pedig nem volt harmadik.

Mindketten áldozatot hoztok a közös jövőért. De ha a mérleg mindkettőtöknél pozitiv, akkor szerintem működni fog.

2010. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Valamiert, valamit! Az igazi szeretet sok mindent kibir es turelmes!
2010. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!