Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megmondani szépen...

Hogy lehet megmondani szépen egy unokatestvérnek, hogy magas lovon ül és túl nagyok az igényei, az önmagáról állított képe?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm, akivel elég közeli kapcsolatba kerültem, már napi szinten találkozunk, beszélünk. Nagyon humoros, kedves, aranyos, de sokszor kikerekedik a szemem, amiket mond és amiket képzel magáról.


Tudom, ne szóljak bele, de ő kéri ki mindig az én véleményem.


Volt egy fogalmazási feladat, ahol kb mindenki jó jegyet kapott, csak ő kapott hármast. Odament a tanárhoz, és a tanár megmondta neki, hogy sok volt benne a helyesírási hiba, a helytelenül leírt, a rosszul ragozott szó, és a terjedelemnek se felelt meg. Ezt én is hallottam, viszont az unokatesóm ebből annyit jegyzett meg, hogy nem volt egy oldal, azért kapott rossz jegyet. És én meg nézek, hogy mi vaaan???


Jelentkezik fotós versenyekre, és csodálkozik, hogy nem az ő Samsung telójával csinált kép nyer, hanem a szerinte "agyonfilterezettkép", ami rendes fényképezőgéppel készült.


A pasizós szokásain is meg szoktam lepődni. Nem akarom bántani, de nem egy tipikus szép lány (nem is csúnya), de mégis olyan fiúk után epekedik, akik szóba nem állnának vele. Viszont a magához hasonlóval meg packázik, lenézi, kiröhögi, nekem küldi át screenbe mit írt.


2023. febr. 13. 07:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol ennyire vele???

Egyébként semmi kivetnivalót nem látok benne.

Inkább pozitív, hogy megkérdezte a tanárt, hogy mi az oka a rosszabb jegynek, a tanár meg normálisan válaszolt rá.

Azzal sincs gond, hogy jelentkezik olyan versenyekre is, ami nem feltétlenül az ő színvonala. Veszíteni mit veszíthet? Megpróbálta. Tudja, hogy ez milyen, szerez egy kis tapasztalatot, visszajelzést.

Szerintem sokan jártak már úgy, hogy olyan tetszett nekik, akiknél semmi esélyük, aztán mégis őt akarták. Főleg gyerekkorban.

Mert ha jól értem, akkor még gyerekek vagytok.

2023. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

#8 Te mi a francot nem értesz?

Igen oda jár abba az osztályba. Többször is érthetően leírta, hogy hallotta ahogy a tanár szünetben mit mondott neki.


Ne legyél ennyire korlátolt könyörgöm. Egy fénykepező és egy telefon kamerája között ég és föld a különbség. Szerinted csak viccből van a profi fotósoknak is gépe?


Kedves kérdező. Ha ennyire nem szimpatikus akkor kerüld el. Ő ilyen és kész. Nem kell ezt túlgondolni.

2023. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%

22!


Bunkokam!

1. Nem írta, hogy egy osztályba járnak.

2. Nyilvánvalóan nem profi fenykepeszeknek kiirtversenyre küldte be a képet.

2023. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Jó látom nem vagyunk egy szinten... aki ennyit nem tud összetenni fejben az ássa el magát.
2023. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

24!


Nem kell itt semmit összetenni, te kombinálod túl a dolgokat.

2023. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

24, bocs, de teljesen igaza van a 23-nak. Egy tanárral akár a folyosón is beszélhet bárki, nem kell ahhoz osztálytársnak lenni.

Úgyhogy ásd el magad te.

2023. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés nem arról szól, hogy egy osztályba járnak -e, mit mondott/nem mondott a tanárnak és honnan hallhatta/nem hallhatta, mendemonda volt -e vagy nem.

Az a baj, hogy elég erősen vélhetően lelkileg szükségét érzi annak, hogy az unokatesójával foglalkozzon, rajta szörnyülködhessen, így jobbnak érezve magát.

Ez a méricskélés, meg a "hogy mondjam meg neki szépen" igazából a Kérdező lelki problémájáról árul el sokat.

A más életébe való, kéretlenül beleavatkozás, "megmondani a tutit" arra utal hogy a saját életét nem tudja irányítani, abban nem tud rendet tenni.

2023. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kit érdekel mit gondol magáról vagy miket csinál.Engem nem érdekel amíg másokat vagy engem nem bánt vele.Kamasz gondolom a csaj éppen ezért majd benő a feje lágya és változni fog.Ebben a korban sok csaj álmodozik helyes fiúkról akiket nem kaphat meg pont mint ő.Én nem mondanék neki semmit.
2023. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hogy kerülhetsz valakivel ennyire közeli kapcsolatba, akit igazábòl nem is kedvelsz? Hanyagold a csajt inkább. Egyébként nem lehet, hogy irigy vagy rá? Tiniknél gyakori jelenség, hogy rivalizálnak egymással és így csapòdik le, amit most te írsz ròla, a másik opciò meg még talán az lehet, hogy te ülsz nagyon magas lovon, sokat képzelsz magadròl.....
2023. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!