Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megmondani szépen...

Hogy lehet megmondani szépen egy unokatestvérnek, hogy magas lovon ül és túl nagyok az igényei, az önmagáról állított képe?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm, akivel elég közeli kapcsolatba kerültem, már napi szinten találkozunk, beszélünk. Nagyon humoros, kedves, aranyos, de sokszor kikerekedik a szemem, amiket mond és amiket képzel magáról.


Tudom, ne szóljak bele, de ő kéri ki mindig az én véleményem.


Volt egy fogalmazási feladat, ahol kb mindenki jó jegyet kapott, csak ő kapott hármast. Odament a tanárhoz, és a tanár megmondta neki, hogy sok volt benne a helyesírási hiba, a helytelenül leírt, a rosszul ragozott szó, és a terjedelemnek se felelt meg. Ezt én is hallottam, viszont az unokatesóm ebből annyit jegyzett meg, hogy nem volt egy oldal, azért kapott rossz jegyet. És én meg nézek, hogy mi vaaan???


Jelentkezik fotós versenyekre, és csodálkozik, hogy nem az ő Samsung telójával csinált kép nyer, hanem a szerinte "agyonfilterezettkép", ami rendes fényképezőgéppel készült.


A pasizós szokásain is meg szoktam lepődni. Nem akarom bántani, de nem egy tipikus szép lány (nem is csúnya), de mégis olyan fiúk után epekedik, akik szóba nem állnának vele. Viszont a magához hasonlóval meg packázik, lenézi, kiröhögi, nekem küldi át screenbe mit írt.


2023. febr. 13. 07:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%
Neked ez miért gond? :D Majd az élet kinyitja a szemét, vagy nem... Az meg nem újdonság, hogy a legtöbb fiatal csaj Brad Pittet akar maga mellé. :D
2023. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarom bántani, de nem egy tipikus szép lány (nem is csúnya), de mégis olyan fiúk után epekedik, akik szóba nem állnának vele.


Nézd, lehet, hogy neki előbb lesz normális pasija, mint neked, aki ilyen utálatos vagy.

2023. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 NTBS ***** válasza:
51%
Leülsz vele beszélgetni és elmondod neki, amit itt leírtál.
2023. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: szerintem csak arról a jelenségről van szó, hogy boldoggá tesz, amikor önmagadat hozzá méricskéled és az derül ki számodra mindig: "én jobb vagyok"...

Ilyen mechanizmus lehet mögötte.

"Jót akarok neki", "segíteni akarok neki", "én csak meg akarom kímélni attól, hogy a későbbiekben nagyot koppanjon, mert..." stb. Ilyenekkel támasztod alá a vele való foglalkozást gondolom.

Lelkileg van szükséged arra, hogy vele foglalkozz.

Sokkal jobban tennéd, ha belülről építenél önbecsülést-önértékelést és nem másoktól tennéd függővé.

A hasonlítgatás, összeméricskélés sose jó.

2023. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell neki megmondani.
2023. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy lehet megmondani szépen egy unokatestvérnek, hogy magas lovon ül és..."

Nem vagy te se anyukája sem apukája, hogy megmondj neki bármit is.


Hagyd békén, felejtsd el, keress magadnak valami hobbit, elfoglaltságot, mert ez a túlzottan vele való foglalkozás sehova sem vezet.

2023. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%
Ne foglalkozz vele.
2023. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
78%

Szinte minden tininek van olyan időszaka, amikor azt hiszi, ő mindenki másnál jobb, és ezt ki is nyilvánítja. Majd kinövi az unokatestvéred is.

Nem muszáj véleményt nyilvánítani, akkor sem, ha kéri. Ha zavar, akkor kicsit építsd le és foglalkozz mással.

A pasizós részhez azért megjegyzem, bőven vannak olyanok (és általában ők az értelmesebbek), akik egy partnerben nem a külsőt nézik, szóval nem előírás, hogy az unokatestvérednek nem lehet majd egy olyan pasija, aki fizikailag előnyös.

2023. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
Es neked ki mondja meg kerdezo,hogy kicsit vegyel vissza az arcodbol? :)
2023. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
És miért kéne neki megmondanod? Esetleg te vagy a hitelesített megmondóember?
2023. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!