Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megmondani szépen...

Hogy lehet megmondani szépen egy unokatestvérnek, hogy magas lovon ül és túl nagyok az igényei, az önmagáról állított képe?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm, akivel elég közeli kapcsolatba kerültem, már napi szinten találkozunk, beszélünk. Nagyon humoros, kedves, aranyos, de sokszor kikerekedik a szemem, amiket mond és amiket képzel magáról.


Tudom, ne szóljak bele, de ő kéri ki mindig az én véleményem.


Volt egy fogalmazási feladat, ahol kb mindenki jó jegyet kapott, csak ő kapott hármast. Odament a tanárhoz, és a tanár megmondta neki, hogy sok volt benne a helyesírási hiba, a helytelenül leírt, a rosszul ragozott szó, és a terjedelemnek se felelt meg. Ezt én is hallottam, viszont az unokatesóm ebből annyit jegyzett meg, hogy nem volt egy oldal, azért kapott rossz jegyet. És én meg nézek, hogy mi vaaan???


Jelentkezik fotós versenyekre, és csodálkozik, hogy nem az ő Samsung telójával csinált kép nyer, hanem a szerinte "agyonfilterezettkép", ami rendes fényképezőgéppel készült.


A pasizós szokásain is meg szoktam lepődni. Nem akarom bántani, de nem egy tipikus szép lány (nem is csúnya), de mégis olyan fiúk után epekedik, akik szóba nem állnának vele. Viszont a magához hasonlóval meg packázik, lenézi, kiröhögi, nekem küldi át screenbe mit írt.


2023. febr. 13. 07:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Hát nézd, túl sokat foglalkozol ezzel a dologgal és vele is. Ha nem szimpatikus, nem kell összenőni vele, csak mert rokonok vagytok.


Gondolom fiatalok vagytok (18 alatt), ebben az életkorban még nagyon képlékeny az ember személye, és a legtöbb ember nem érett arra, hogy ilyenkor bármilyen kritikát megfogadjon, úgyhogy ha csak "finoman" is jeleznéd felé, csak összekapnátok.


Tanítsd és fejleszd magadat, és hagyd, hogy ő is tegye ezt. Ez mindenkinek a maga feladata, és tudatosan nagyon keveset tudtok ebben egymásnak segíteni.


Ha nehezen viseled el őt, akkor kicsit építsd le.

2023. febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%

Inkább te szállj le arról a magas lóról.


1. Ha nem alltal épp mellette, amikor a tanár elmondta mi volt a hiba, akkor max hallomásból tudod és bizony egyszer se biztos, hogy úgy adták tovább, ahogy történt.


2. Lehet mobillal gyönyörű képeket készíteni, és fényképezőgeppel is xart. Az ízlés szubjektív, ergo nem vita tárgya.


3. Tudod, teljesen mindennapi, hogy egy jó pasi egy mások által max átlagosnak tartott nővel jár, vagy egy gyönyörű nő egy átlagos sráccal.

2023. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Tehát van egy kérdés arról, hogy az unokatesód magas lovon ül, miközben te vagy egy beképzelt nulla. :D
2023. febr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
25%

"A pasizós szokásain is meg szoktam lepődni. Nem akarom bántani, de nem egy tipikus szép lány (nem is csúnya), de mégis olyan fiúk után epekedik, akik szóba nem állnának vele."

. Ebben az egyben nem látok kivetnovalót. (az már persze nem ok, hogy nyíltan cikiz másokat)


Nem hiszem, hogy nagyon bele kellene folynod ebbe, azon kívül, hogy elmondod a Te véleményedet úgy, ahogyan itt leírtad. Majd a tapasztalatból tanul úgyis.

2023. febr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Odament szünetbe a tanárhoz, az egész osztály hallotta, akkor milyen hallomás? De neki csak annyi maradt meg, hogy azért kapott rossz jegyet, mert nem volt egy oldal.

Egy telefonnal készült kép se veszi fel a versenyt egy profi kamerával szemben. Ráadásul ha akarsz rajta nagyítani, akkor tök homályos az egész, nem csoda, hogy nem nyer.


Én ülök magas lovon? Jól van akkor.

2023. febr. 13. 08:19
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Én a hozzád hasonló, mindenbe IS beledumáló haverokat nem bírom - nincs is, leépítem őket a francba.
2023. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

már napi szinten találkozunk


jaja, de nem azért, mert barátkoztok, hanem azért, mert osztálytársad :D

2023. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%

"Odament szünetbe a tanárhoz, az egész osztály hallotta, akkor milyen hallomás? De neki csak annyi maradt meg, hogy azért kapott rossz jegyet, mert nem volt egy oldal."


Ugyanabba az osztályba jársz és te is ott voltal? Ha nem, az bizony hallomásból, Mucika.


"Egy telefonnal készült kép se veszi fel a versenyt egy profi kamerával szemben. Ráadásul ha akarsz rajta nagyítani, akkor tök homályos az egész, nem csoda, hogy nem nyer."


De, felveszi. Egy jó telefonnal bizony jó képet lehet készíteni és lehet is normálisan nagyítani.


A hiba még mindig benned van

2023. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
Mégis miért gondolod, hogy te jobban tudod, hogy neki mi a jó, meg hogy amgas lovon ül.... nem te ülsz picit amgas lovon hogy feljogosítva érzed magad erre?
2023. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
De hát látszik, hogy nem csíped, és ez jó eséllyel kölcsönös. Hanyagolják, kerüld el és ne rajta agyalj!
2023. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!