Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi legyen? Én ezt nem...

Most mi legyen? Én ezt nem akarom!

Figyelt kérdés
Anyám évekig együtt volt egy nagyon ronda és nyomi hapsival aki anyagilag támogatott minket. Ám a kapcsolat megszakadt,és mi kezdünk eladósódni. Most azt akarja h öjjek össze egy nagyon nyomorék csajjal, aki rám van indulva h azt huzzam le pénzel,csináljak neki gyerket is,meg ilyenek. Ha lány lennék ezt ugy neveznék h k.urválkodok
2010. okt. 4. 12:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Anyukád hozzáállása sajnálatos, de Te tudd, mit akarsz, milyen életet akarsz? szerintem próbáld meg tőle függetlenül kialakítani a jövőképedet. Hová vezet ez, amit mond, milyen élete lenne egy gyereknek, aki ezért születik? Hány ember lesz ettől boldogtalan, és Te talán boldog? És anyukád? Neki egy ideig megoldás, de ez is elmúlik, újra ugyanott van, tehát igazából neki se megoldás. Mi a legjobb, amit tehetsz, most? Ezeken gondolkodj és tegyél felkérdéseket, és várj a spontán jövő válaszokra! Sok sikert!


Ha neked jobban megy, tudod némileg majd támogatni, de ezt az egy évet szerintem majd megoldja, biztos eddig is voltak ilyen dolgai és kihúzta valahogy... Igazából neki kell megtanulni egyedül megoldani a problémáit, és ehhez is majd hozzá tudod segíteni idővel, mert ez a helyzet sok mindenre megtanít. HA: úgy állsz hozzá, hogy tanulsz belőle. Nem könnyű, de tőled függ.

Inkább magadra gondolj most, mert nem egy iskolás gyereknek a kötelessége anyja elláttásáról gondoskodni és az ő problémáit megoldani, hanem neki kéne ezeket megtanítani Neked! Mert te vagy a gyerek, ő a szülő, és ez a felállás már így is marad ebben az életben.

Lehet, hogyha elmondanád neki, hogy az eddigi X évet tanulásba, nem munkába fektetted, és ha most a sulit otthagyod, ezzel elveszett annak a ráfárdításnak az eszmei értéke is, amit ezidő alatt munkával nyerhettél volna. Persze, ezt most szavakba tömörítettem, szóval az ő szintjén neki érthetően elmagyarázni. Ha kihúzzátok ezt az egy évet, ezzel egy szakmát nyernél, amivel hosszú távon jobb lehetőségek, több pénz lehet...stb. Ha addig szorgalmasan tanulnál, még egy nyelvet is, akkor lehet külföldi munka is a későbbiekben.

Ha nem érti meg, akkor mindenképpen az iskolához fordulnék, bár lehet, hogy oda először, mert ezekről amiket leírtál, halvány sejtelme sincs ott a tanároknak, és lehet, találnál valakit, aki segítene a továbbiakban. Megmondanám, bizalmasan szeretném kezelni, hogy anyukádat ne sértsd meg, ne haragítsd magadra vagy hasonló, mert ő mégiscsak az anyukád és szeretnél neki is segíteni.

Lehet, hogy még a suli mellett munkához is segítenek!okt.4, 13.45

2010. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon olvastam valakinek a 10-20-30 éves visszaemlékezéséből, hogy úgy fejezte be a sulit, hogy mellette dolgozott, és gyakran a munka miatt lógott, de mégis színötösre vagy nagyon jó eredménnyel befejezte, és a hiányzásokat gyakran elnézték neki (nem írták be mindet), mert tudták az otthoni helyzetét!!

Tehát valaki már előtted megcsinálta: fel a fejjel, és bízz, és akkor tényleg a tőled telhető legtöbbet add a suliban is!


okt.4, 13.45

2010. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!