Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? A gyereknek...

Kinek van igaza? A gyereknek vagy a szülőnek?

Figyelt kérdés

Adott az a helyzet, hogy a külföldi családi nyaralás az érettségi időpontjára esik (szóbeli)


A szülők meglepetésnek szánták, azt hitték, hogy májusban lezavarják a szóbelit és az írásbelit is, mert az ő idejükben (25-30 éve) így volt.


A gyerek nem tudott a családi nyaralásról, nemhogy az időpontjáról és így esélye se lett volna szólni, hogy nem jó. (Minden évben július vége-augusztus elején mentek nyaralni).


A gyerek szerint a szülő a hibás, mert:

- nem mondta el neki, hogy mi van a nyaralással

- túl koránra tette


A szülő szerint a gyerek, mert:

- nem mondta el mikor lesz az érettségi pontosan


2023. jan. 31. 20:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezen nincs mit csűrni-csavarni, ez elsősorban a szülő hibája. Ha van egy érettségiző, azaz korban gyakorlatilag felnőtt gyerekem, megtisztelem annyira, hogy megkérdezzem, mit is tervezett a nyárra, mikor ér rá, hiszen simán lehet, hogy a gyerek betervezett egy nyaralást haverokkal/baráttal/barátnővel, nyári munkát, fesztivált, önkénteskedést, kéktúrát, akármit az adott időpontra.
2023. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

A szülő a hibás, mert neki kellett volna tudakozódnia, mikor lesz az érettségi.

Amúgy ha köztük megy a vádaskodás most emiatt (vagyis hogy melyikük a hibás), akkor a fene megette ezt a meglepetést. Nem örömet okoztak vele a szülők, hanem békétlenséget, vádaskodást. Kenjék a hajukra az ilyenek a meglepetésüket!

2023. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#22 vagyok.

Még annyit: 1991-ben érettségiztem.

Írásbeli érettségik: május közepén.

Központi írásbeli érettségi-felvételi: május 21-22.

Szóbeli érettségik: június közepén.

Szóbeli felvételi: június második felében.


Utána pedig, amikor meglett, hogy felvettek, azonnal lépni kellett a kolesz ügyében, tehát szó sem lehetett arról, hogy az ember hetekig nincs otthon és nem tud intézni semmit.

Ez a nyár ilyen volt, állandóan készenlétben kellett lenni, és ha el is utaztam, szüleim otthon fogadták a leveleket (internet még nem volt), és ha kellett volna, értesítettek volna (akkor még nem volt mobiltelefon, tehát csakis vezetékes telefonon) és akkor a nyaralást megszakítva hazautaztam volna.

2023. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%
A szülők nettó ostobák, vagy b...nak a tantervre, amit minden ÉV elején megkapnak a diákok?
2023. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Más: a meglepi nyaralásokat rhadtul el kéne már felejteni, mert NEM POÉN! Nem vicces, nem jó buli.


Nálunk is volt olyan, megmondtam, hogy leszrom, nekem programom van a hétből 3 napban, amit lefixáltam - ők is tudták, egy szóval nem mondták, hogy tegyem át.


Aztán indulás előtti napon! szólnak, hogy csomagoljak össze, mert holnap nyaralunk.

Hát bocs, bmeg de ez nem így működik.

2023. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a szülők az idióták.

már csak azt nem értem, hogy ilyen idióták mit dolgoznak, miből van pénzük nyaralásra.

nem tudom elképzelni, hogy milyen feladatot lehet jó szívvel ilyen idiótákra rábízni. házépítés? összedől. szalagmunka? elcseszi. árufeltöltés? borul a polc. stb

2023. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lett volna annyit megkérdezni a gyerektől a szülőknek, hogy: ,, Figyelj már, mikor lesznek a szóbelik?,,
2023. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!