Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülőnek kell szeretnie a...

Egy szülőnek kell szeretnie a gyerekét? Egy gyereknek szeretnie kell a szülőjét? Egy embernek szeretnie kell a tesóját? Egy nagyszülőnek szeretnie kell az unokáját? Egy unokának szeretnie kell a nagyszülőjét?

Figyelt kérdés

Érdekel, mit gondoltok, rendben van e, ha egyik nem szereti a másikat és miért.


Szerintem a szülőnek szeretnie kell a gyerekét, bàrmit tesz, mert ő hozta világra, egy része benne van.


A gyereknek nem kell a szülőjét, mert ő nem választotta, ha bàntja bárhogy érthető, ha nem szereti, ellentétben egy gyerekkel, ahol a szülő szeretete nem szünhet, ha a kisgyereke azt mondja utálja, fordítva viszont nincs rendben szerintem.


A tesók egyenrangúak, nem kell szeretniük egymást.


A nagyszülőnek szeretnie kell az unokáját, mert a szeretett gyermekének a gyermeke, egy része benne él.


Az unokának nem kell a nagyszülőjét, ha bántja valahogy, akkor rendben van, ha nem szereti.


A kellt nyilván úgy értem, hogy az a természetes, magától jövő érzés, a nem kellnél meg kialakuló dolog külső tényezőktől függ.


2019. aug. 18. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
igen
2019. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szóval a gyerek lehet egy kis köcsög is akár, azt szeretni kell mindenek felett, de ha a szülő vagy nagyszülő nehezebb eset, akkor az rendben van, ha a gyerek utálja? Én imádom a fiamat, de ha egy kis bunkó lesz, akkor meg fogom neki mondnai, hogy vegyen vissza az arcából még akkor is, ha ő ezt majd netán bántásnak veszi és jujuj nem fog szeretni érte, meg majd neadjisten sérül a kis lelke.
2019. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A szeretetet ki kell érdemelni. Ráadásul a gyerek a minta alapján tanulja meg a szeretetet. Olyan szülő, aki nem ad pozitív mintát ebben a tekintetben, hogyan várja el, hogy szeresse a gyereke? Egy gyermekét elhagyó vagy bántalmazó szülőt teljesen érthető, ha nem szereti a gyereke.
2019. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyerekek szeretettel(függéssel összekapcsolva) születnek az emberek felé, mármint azok felé, akikkel találkoznak. A baba mosolyog mindenkire, nem születik utálattal, érdeklődik, megfog, ölel, tapasztal, próbálkozik, a viselkedésed alapján fog hozzád állni, ha megutál, akkor te cseszted el.


Ha a gyereked kis bunkó, akkor te vagy a hibás, megérdemled, hogy ne szeressen, de neked akkor is a gyereked marad, ha bunkóvá tetted, szeretned kell, mert tudod, milyen volt, amíg el nem rontottad, és milyen lehetne, ha nem cseszed el.


Szóval ja, a gyerek válhat bármilyenné attól függően, milyennél alakítja közvetve(környezet által)vagy közvetlen(megnyilvánulások által) a szülő, neki szeretnie kell. Nagyszülőnek dettó, mert a gyermeke gyermeke formálta az unokát, ha a nagyszülő vacak munkát végzett a gyermekével, a szülő meg vacak munkát végzett az unokával, az a nagyszülők sara is.


Szerintem szülőként felelős vagyok a gyermekem viselkedéséért és személyiségének alakulásáért, viszont ő nem felelős az enyémért.

2019. aug. 18. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Való igaz, hogy a nevelés is befolyásolja a személyiséget, de nem teljesen. Mi a tesómmal ugyanabban a közegben nevelkedtünk, de ő már kiskora óta kis gonosz volt mindig, és ezt semmilyen nevelés nem verte ki belőle. Van egy hozott természetes belső személyisége mindenkinek, ami vagy erősebb, vagy kevésbé erős.
2019. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell. Nem mindenki érdemli meg. Akár gyerek, akár szülő, sokat tesznek azért, hogy ne szeressék őket. Sokan nem is hagyják magukat szeretni!
2019. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Senkinek nem kell, nem természetes.

Ha a nőt megerőszakolták, nem kell szeretnie a gyermeket. stb

2019. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nincs kell.

Mindennek van oka, még istennek is.

2019. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, úgy volna a szép, ha mindenki szeretne mindenkit, vagy ha nem is mindenkit, de legalább a hozzátartozóit.


Aztán a világ mégsem így működik. A szeretetet nem lehet kierőszakolni, az vagy van, vagy nincs.


Szerintem nincs feltétel nélküli szeretet. Ha valaki nem szeret engem, ha gonosz velem, elutasító, távolságtartó, rideg, miért szeretném? Legyen az a legközelebbi családtagom is... De akkor sem hiszem, hogy szeretném, ha nem kimondottan velem gonosz, hanem úgy általában.


És nem igaz az, hogy a gyerek olyan lesz, amilyennek neveljük. A gyerek nem fehér lappal jön a világra, amire azt írunk, amit akarunk. Ő egy külön személyiség, akit terelgethetünk a nekünk jónak tartott irányba, aztán vagy sikerül, vagy nem. Láttam már jóravaló embereket, akiknek gonosz gyereke volt. Gonosz volt már kiskorában is, felnőttként is az maradt.


Nemcsak az én "egy részem" él a gyerekemben, hanem a felmenőim "egy része" is, meg az apja részéről szintúgy. És nem minden felmenőnk volt jó ember. Hogy kinek a génjei öröklődnek át nagyobb részben, véletlenszerű.

2019. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szeretet nem akarat kérdése, ha érzed érzed, ha nem nem
2019. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!