Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? A gyereknek...

Kinek van igaza? A gyereknek vagy a szülőnek?

Figyelt kérdés

Adott az a helyzet, hogy a külföldi családi nyaralás az érettségi időpontjára esik (szóbeli)


A szülők meglepetésnek szánták, azt hitték, hogy májusban lezavarják a szóbelit és az írásbelit is, mert az ő idejükben (25-30 éve) így volt.


A gyerek nem tudott a családi nyaralásról, nemhogy az időpontjáról és így esélye se lett volna szólni, hogy nem jó. (Minden évben július vége-augusztus elején mentek nyaralni).


A gyerek szerint a szülő a hibás, mert:

- nem mondta el neki, hogy mi van a nyaralással

- túl koránra tette


A szülő szerint a gyerek, mert:

- nem mondta el mikor lesz az érettségi pontosan


2023. jan. 31. 20:01
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Én vagyok az idén érettségiző diák.

Fogalmam sincs régen hogy volt, és nem én találtam ki, hanem anyám😇


Ő mondta, hogy ők 2 hét alatt le tudták az egészet és miért kell ennyi ideig húzni.

2023. jan. 31. 20:50
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha a szülők 25-30 éve érettségiztek, akkor nekik is így volt. Nekem (és minden, más iskolába járó ismerősömnek) legalábbis 29 éve májusban volt az írásbeli, júniusban a szóbeli.

Új sztorit kérünk!

2023. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
30 éve is már június végefelé voltak a szóbelik. De az alap, hogy ha van érettségiző gyerekem, akkor csak úgy szőrmentén is kérdezősködöm, hogy mégis mikor, milyen feladata lesz. Még ha nem is akarok nyaralni, akkor is, de akkor meg pláne, konkrétan rákérdezek, max azt kamuzom, hogy a Dédit akarjuk meglátogatni.
2023. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
A gyereknek.
2023. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%
Kamu.
2023. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
A szülök hibaztak.
2023. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ebben senki nem hibas es nincs senkinek igaza. Ugyanis itt nem azzal van a gond, hogy a szulo nem szolt a nyaralasrol vagy a gyerek nem mondta a szobeli erettsegi varhato idopontjat (januarban megis kit erdekel a majus?) Hanem az a nagy gond, hogy ebben a csaladban a gyerek es a szulo kozott nincs kommunikacio, mindenki megy a feje utan.


A kerde az mennyire onallo a gyerek? Mert ha kivivta maganak pl 16 eves korara, hogy elegge onallo es a szulok biztak benne, hogy a fontos infokat megosztja es rahagytak a tanulas etc. Akkor bizony a gyereknek amint tudja mikor van az erettsegi mi hogy lesz a menetet tekintve, akkor szoolnia kellett volna anyjanak apjanak vagy minimum felvesnie valami kozos csaladi naptarba. Ahol erettsegi elott allo gyerek van ott szeptember ota ezt nyomjak szzloin is...vagy nem?


A szulo meg kerdes mennyire figyel oda a gyerekere es a tanulasra. Ha bizalombol nem erdeklodott, akkor a gyereknek kellett volna szolnia (ha tudta mikor lesz es hogy az erettsegije), ha elhanygolasbol nem erdeklodott (mert kb nem erdekli a gyerek tanulasa es erettsegije se), akkor persze az o hibaja...de akkor sok mas is.


A kulfoldi nyaralast lehet ad hoc foglalta le mert hu most olcso es fu igen majusban kezdodik biztos lenegy addig (egyebkent 20-on eve se majusban voltak a szobelik csak szolok e raadasul juliusban meg az egyetemi szobali felvetelik voltak, tehat egy juniusi vagy majus vegi utat befoglalni inkabb a szakmunkasos szulok fognak akiket tulszarnyal a gyerekuk, de nem egy iskolazottabb szulo).


A gyerek helyebe nem bosszankodnek, hanem mondanam menjenek el nelkule es a helyere hacsak nem befoglalt nevreszolo repjegy van vigyenek el nagyszulot vagy unokatesot erezzek jol magukat azt csá. A szulo helyebe se bosszankodnek hanem hasonloan tennek (mast vinnek) es az erettsegizo gyerekkel meg nyar vegen elmennek egy par napra idehaza. Ugyis biztos kap mast erettsegi ballagas alkalmabol.

2023. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

Fuu... kellemetlen helyzet


De amúgy szülőin ezeket nem rágták szájba? Én úgy emlékszem, hogy nálunk már kb ősszel minden ilyesmit elmondtak szülőin az érettségiről, de ha mégsem, hogy nem merül fel a szülőben, hogy biztosra megy és rakárdez a csemeténél?


Ugyan az egyetemisták élete jóval kaotikusabb, mint egy középiskolásé, mégis, valahányszor valamilyen programról van szó, az én szüleim tudják venni azt a fáradtságot, hogy megkérdezik: aznap be kell-e menni? Nyáron mikor is lesz az a 2 hetes gyakorlat? Azon a napon mikor végzek? Haza tudok érni időben? stb.


Egyébként nem bonyolult, a szülő felb.ta magát azon, hogy volt ilyen idióta, hogy benézte ezt, mikor minden évben, minden adón minden tavaszi és őszi érettséginél legalább 3 napig rágják a témát, hogy most írásbeli van, most pedig szóbeli. Pláne, hogy ez kiemelt téma volt a covid óta, hogy most van vagy nincs, meg hogy van.


Kérdező, kitartást a szüleidhez és sok sikert az érettségidhez!

2023. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
98%

#17

Te mi a szarról beszélsz?

Mi az hogy ha a gyerek önálló akkor szólnia kellett volna kiírni valahova? Érdekes én is önálló voltam,szinte már az érettségi előtt külön éltem (SZINTE) de mégse véstem ki az időpontokat...


Én és az akkor még csak völegényem is egy romantikus nyaralást kaptunk ajándékba. CSAK az én szüleimnek volt annyi sütnivalójuk, hogy utána néztek az iskola honlapján a pontos dátumoknak, kipuhatolózták. Ja és még a párom munkabeosztását is megtudták szerezni. Szóval egyértelműen ez a szülő hülyesége volt.


Az én szüleimnek nincs diplomájuk mégis sikerült nekik egy utat lerendezni. Nem kell ledegradálni azt aki szakmunkás. Semmi köze a tanultságnak egy út megszervezéséhez.


Kedves kérdező, én is ideges lennék a helyedben, de sajnos ez így alakult. Én megpróbálnám megbeszélni, hogy tegyék át az útat (ha lehet). Ha nem akkor beletörödnék, az érettségit ne hagyd ki (Most könnyebb lesz mert friss az anyag, a pótszóbeli valószínűleg nem is a te iykoládban lesz, nem a te tanáraiddal). Kívéve ha az iskolád tartja a pótérettségiket, de akkor sem éri meg halasztani a tanulmányaid ez miatt.

2023. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerintem már amikor 12.esek voltunk, már az év első szülői értekezletén közölték tanév menetrendjét, minden szülő tisztában volt már tanév elején azzal, mikor van a szalagavató, egyetemi jelentkezés határideje, ballagás, írásbeli, szóbeli érettségi, bankett stb. Sőt, szóbeli érettségire a szülők rendeztek "büfét" a szomszéd teremben, ahol szóbelizés előtt-után lehetett kicsit falatozni. Ezért fura nekem az egész.
2023. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!