Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíteni szeretnék neki. De...

Segíteni szeretnék neki. De hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi közöm hozzá és nem is akarok tőle semmit de megsajnáltam. Már több embernek is segítettem akikkel azóta is jóba vagyok, és szeretek segíteni.

Szóval a szomszédban lakik egy pasi akit kb fél éve elhagyott a felesége. A gyerekeket sem láttam nála azóta és nem jár hozzá szinte senki. Szabadidejében szinte csak autókat szerel, amúgy kamionos. Nagy udvara van és azon rengeteg alkatrész, autó, kerék meg minden. Amikor jobb idő van (mint például ma) kiülök az udvarra egy kicsit. Nem szoktam leskelődni utána meg senki után csak pont átlehet látni az udvarára. Ma is egész nap szerelt. Most pont egy rakodógépet járatott szinte egész nap (már kicsit idegesített de nem szóltam és nem is szoktam érte szólni). Csak köszönünk egymásnak meg néha 1-2 szót beszélünk. Amióta egyedül lakik elég rossz állapotban van. A barátai kezdik elhanyagolni, senki nem vigasztalja pedig ráférne, nem jár szórakozni és alig beszél. Folyton csak dolgozik és nem áll meg. Elég rosszul néz ki mostanában nem tudom mit csinálhat. Az is lehet, hogy verekedni jár mert ha látom, hogy hazaér akkor véres a ruhája. Lehet, hogy így vezeti le...

Nem leskelődöm utána csak minden nap látom szinte. Szerintem nagyon elhanyagolja őt mindenki. Én megbízható, kedves és megértő vagyok. Szeretnék vele beszélgetni és tanácsokat adni ha engedi. Szerintetek hogyan segítsek? 30 év körüli lehet.

28/N


2010. okt. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem próbálj meg vele beszélgetni,valami ürüggyel menj át hozzá,aztán kezdeményezz beszélgetést.Ha nem akarja,akkor azt úgyis észre fogod venni.
2010. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem simán átmehetsz, mondjuk ha sütsz sütit otthon, vihetsz neki belőle. Mi így kedveskedtünk a szomszédoknak, és az idős néninek, aki özvegy lett. Bár az is előfordulhat, hogy ilyen helyzetben elutasító és mogorva, mert elveszettnek érzi magát a világban, és nem hiszi el hogy jó szándék vezérel, vagy csak egyszerűen megalázottnak érzi magát. Persze arról ne beszélj, hogy milyen célból mentél át.Nagy szived van, remélem észreveszi.:)
2010. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Na hat ha van autotok, (vagy kozeli rokonnak, ismerosnek) es "varatlanul" (;)) egy kisebb meghibasodas keletkezik, akkor kerjetek meg a szomszedot, hogy nezze meg, mi lehet vele. Aztan koszonetkeppen athivhatjatok enni valami finomat, vagy ha van ferjed/pasid, elmehetne vele sorozni, elhivhatna focizni vagy nem tudom hova jarnak a ferfiak:)))
2010. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Autóm van, barátom nincs. Amúgy most pont van valami a fékkel. Lehet, hogy holnap szólok is neki :)
2010. okt. 3. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
és te nem akarsz összejönni vele? ha már mindketten egyedülállóak vagytok
2010. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Dehogynem!

Ajánlom, először derítsd ki, mitől véres a ruhája. Nehogy valami sorozatgyilkos legyen.

2010. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg kicsit b*nkó és tolakodó vagy. Segíteni önzetlen dolog annak aki kéri, kéretlen segítség pedig igen nagy tiszteletlenség. Majd ha odajön hozzád ezért akkor kezdj gondolkozni azon hogy mit tehetnél.
2010. okt. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem már ennyiből simán lejött, miért hagyta el a családja...
2010. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!