Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg segítenem kéne ezek után?

Tényleg segítenem kéne ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám egész életemben kritizált,bunkózott velem,és ott szivatott ahol tudott. Amint leérettségiztem kitett a lakásból,és közölte h ne várjak tőle semmiféle támogatást. Gondolom azt hitte,h így majd nem tudom elkezdeni az egyetemet. Szúrta a szemét h felvettek oda akartam,míg az iműdott nővérem semmire nem vitte akkor,és nem is vitte a mai napig. Szült 2 gyereket egy kamionosnak és ennyi.

Én egyedül megszereztem a diplomám,megvettem a lakásom-igaz hitelre,de van egy jól fizető állásom amiből tudom fizetni a részleteket,van párom aki szeret és babát tervezünk. Szóval sínen van az életem.

Anyámnak anyagi gondjai vannak,és azt szeretné ha kihuznám a sz.arból. De nekem nagyon nem tetszik az ötlet h segítsek neki,hisz ő hol segített nekem? csak azért kéne támogatnom mert az anyám?

Ő egész életemben csak megalázott tényleg ott tett alámahol tudott,és rugott belém. Mikor kitett otthonról 18 évesen akkor megmondtam neki h tőlem az életben ne várjon soha semmit,ha majd egyedül betegen fog szenvedni jusson eszébe amit most mondtam és majd a drága nővérem akit lehet támogatni meg fényezni majd ő segít neki.

Akkor ezek után milyen jogon várja tőlem a segítséget? Olyanokat mondott nekem h segítenem kell mert megszült,és iskolába járatott


2010. okt. 3. 18:23
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Hát hitelt semmiképpen ne vegyél fel miatta, egyáltalán ne.

Én ha lenne felesleges pénzem valószínőleg odaadnám neki, ha olyan jól állnék, hogy nem hiányozna egyébként nem. Elképzelni sem tudom mit vár, ha egyszer ennyire nem törődött veled.

2010. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
ÉÉÉn tuti nem segítenék!!!! Én sose felejtek! Nem érdekelne, hogy az anyám. Egy anya nem tehet ilyet. Azt add, amit érdemel! Ennyi! Éld az életed és sok boldogságot! Gratulálok, hogy egyedül elértél mindent!
2010. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
27%

én elküldeném a sunnyiba aztán jól szájbarúgnám és eltörnék a valagán egy fakanalat, aztán megmondanám neki, hogy ha letérdelt elém és mindent megcsinált akkor adok pént ha meg megcsinálta akkor adj neki 20 ezer forintot XD

és mond neki, hogy ennyiit érsz te szarzsák

2010. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipöben járok, meg tudom érteni h nehéz dönteni. Szerintem azt tedd amit a lelkiismereted diktál. Én ugyan kölcsönbe nem verném magam, mert nem érdemli meg, abban segítsen a növéred ha tud. Esetleg annyit tennék érte, hogy meglátogatnám és esetleg ha nem lenne élelme a hütöszekrényben, bevásárolnék neki. Ennyi. Ez talán jót tenne a lelkiismeretednek, igen teszel valamit érte, de a hülyeségeit amibe beleverte magát intézze saját maga.Tudod van egy mondás: Kutyaharapást szörével!
2010. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Ha érdekből sem tud rendesen beszélni veled, ne segíts.
2010. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Szerintem egy olyan szülő, aki nem támogatta segítette a gyerekét semmilyen segítséget nem érdemel.

De amiért végképp nem segítenék ebben az esetben az az, hogy az anyád nem is segítséget kér, hanem követelőzik.

Még, ha most adnál is neki (de oltári nagy baromság lenne adósságba verni magad) mi a garancia, hogy fél év múlva nem akar még többet?

A végén Te tarthatod el őt és a semmire kellő nővérdet is az egész pereputtyával együtt.

2010. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Nem,mert vérszemet kapna,és pénznyelőautoma élősködne rajtad,ilyenkor jön rá sok szülő hogy nem a megfelelő gyermeket istenítette,hogy akit tutujgatott életképtelen lett,akit meg ellökött magától,az pedig sikres és a jég hátán is megél.
2010. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
61%

19:40 Jól lepontoztak. Egyetértek veled.

Hihetetlen, hogy mi van itt.

Kedves kérdező:

-Légy hálás anyádnak, mert megszült és az életét adta neked!

-Lehetővé tette, hogy Te is tovább add.

-Bocsásd meg neki, hogy nem tudott annyit adni, amennyit szerettél volna.

-Biztos volt olyan élményed, amikor érezted, hogy szeretett. Keresd meg!

-És szeresd Te is nagyon


DE:

Csak annyi segitséget vállalj be amennyit meg tudsz adni úgy, hogy a Te életed rendben legyen.


Nem azért, mert nem érdemel többet, hanem azért mert Te elsősorban magadért vagy felelős,, később pedig a gyerekeidért is . Áldozatot hozni szerintem nem a szüleinkért kell(ritka kivételtől eltekintve), hanem a gyerekeinkért.


Off: De az a gyűlölködés ami itt van, borzalmas! Nem értem miért nem értik, hogy, ha tiszteljük becsüljük szüleinket, mi leszünk többek, boldogabbak.

2010. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
50%
Aki a gyerekét nem tiszteli ne várja el a gyerektől sem hogy tisztelni fogja.Miért is tisztelje,ne segítette,kidobta,elfordult tőle,de perzse ha pénz kell megy kövwetelőzni,ha csak szart kapott tőle miért is legyen hálás,azért hogy megszülte,nem ő kérte,kettő a szarért hálákodjon.PFFFFFFFFFFF fordítva ülsz a lovon te is.
2010. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott ahol jó kapcsolat van a szülő gyerek között ott sem vállal be a gyerek erőn felül semmit. Igaz a szülő sem kéri. De ha kéri, akkor sem tesz ilyet a gyerek, ha csak életveszély nincs. Természetes neki , hogy a szülő ad, a gyerek kap.
2010. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!