Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg segítenem kéne ezek után?

Tényleg segítenem kéne ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám egész életemben kritizált,bunkózott velem,és ott szivatott ahol tudott. Amint leérettségiztem kitett a lakásból,és közölte h ne várjak tőle semmiféle támogatást. Gondolom azt hitte,h így majd nem tudom elkezdeni az egyetemet. Szúrta a szemét h felvettek oda akartam,míg az iműdott nővérem semmire nem vitte akkor,és nem is vitte a mai napig. Szült 2 gyereket egy kamionosnak és ennyi.

Én egyedül megszereztem a diplomám,megvettem a lakásom-igaz hitelre,de van egy jól fizető állásom amiből tudom fizetni a részleteket,van párom aki szeret és babát tervezünk. Szóval sínen van az életem.

Anyámnak anyagi gondjai vannak,és azt szeretné ha kihuznám a sz.arból. De nekem nagyon nem tetszik az ötlet h segítsek neki,hisz ő hol segített nekem? csak azért kéne támogatnom mert az anyám?

Ő egész életemben csak megalázott tényleg ott tett alámahol tudott,és rugott belém. Mikor kitett otthonról 18 évesen akkor megmondtam neki h tőlem az életben ne várjon soha semmit,ha majd egyedül betegen fog szenvedni jusson eszébe amit most mondtam és majd a drága nővérem akit lehet támogatni meg fényezni majd ő segít neki.

Akkor ezek után milyen jogon várja tőlem a segítséget? Olyanokat mondott nekem h segítenem kell mert megszült,és iskolába járatott


2010. okt. 3. 18:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%
Én biztosan nem segítenék neki!
2010. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
36%
Egy kiadós könyörgés ellenében talán.
2010. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
65%
Itt tényleg azt teheted, amit a lelkiismereted diktál. Ha semmit nem jelent számodra már az anyukád, akkor ne segíts.
2010. okt. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%
Ne engedd hogy bűntudatot ébresszen benned.
2010. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
73%

Mert neki nem kellett volna segíteni?Ha egyszer gyereket szült,akkor lássa be ezt is.

Én a helyedben nem segítenék neki.Majd a nővéred,akit imádott na az majd kihúzza őt ebből.

2010. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából nekem is ezt tervezi anyám, még nem sikerült, de már mind a két bátyám elüldözte, a legnagyobbat állandóan fényezi, amikor távol van, ha itthon van valamiért (látogatóban) akkor már ő is ugyan olyan szemét szar. Mindannyiunkat verte kiskorunkban, kissebbik bátyám feleségére késsel támadt... És elvárja, hogy majd segítsük, konkrétan azt mondta, ha mi nem ápoljuk, akkor egy idegenre fogja iratni a házát, ha kell, egy kutyára. És én ezzel úgy vagyok, hogy inkább csöves leszek, mint hogy ő biztosítsa a "megélhetésem", de az szent, hogy nem fogom érte a kisujjam sem megmozdítani...
2010. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
68%

Segíteni? Ugyanmár, minek? Ő kitett téged otthonról 18 évesen, nem segített. Ezek után mit vár? Segítsen neki a drágalátos nővéred. És az, hogy ő szült és ezért segíts? Milyen szöveg ez? Nem te kérted, hogy megszüljön, úgyhogy nem tett neked ezzel semmilyen szívességet, hanem ő vállalt téged. Jézusom az ilyen szülőket kéne sortűzzel egy gödörbe lőni.

Ne segíts neki semmit, legalábbis anyagilag ne, csak max. tanácsot adj neki, hogy mit csináljon, oldja meg ő és a nővéred.

2010. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Főleg, hogy még a segítséget sem kéri, hanem követeli.
2010. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
57%
Mindig is "elítéltem" azokat szülőket akik 18évre szülnek gyereket,de elvárják,hogy idős korukba ápolják őket.A helyedben nem segítenék,kérjen a testvéredtől!
2010. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
69%

legyél büszke magadra, hogy önerődből ilyen fontos dolgokat elértél! gratulálok hozzá!


nos, ami anyádat illeti, sztem nem nagyon érdemli meg, hogy támogasd.

2010. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!