Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg segítenem kéne ezek után?

Tényleg segítenem kéne ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám egész életemben kritizált,bunkózott velem,és ott szivatott ahol tudott. Amint leérettségiztem kitett a lakásból,és közölte h ne várjak tőle semmiféle támogatást. Gondolom azt hitte,h így majd nem tudom elkezdeni az egyetemet. Szúrta a szemét h felvettek oda akartam,míg az iműdott nővérem semmire nem vitte akkor,és nem is vitte a mai napig. Szült 2 gyereket egy kamionosnak és ennyi.

Én egyedül megszereztem a diplomám,megvettem a lakásom-igaz hitelre,de van egy jól fizető állásom amiből tudom fizetni a részleteket,van párom aki szeret és babát tervezünk. Szóval sínen van az életem.

Anyámnak anyagi gondjai vannak,és azt szeretné ha kihuznám a sz.arból. De nekem nagyon nem tetszik az ötlet h segítsek neki,hisz ő hol segített nekem? csak azért kéne támogatnom mert az anyám?

Ő egész életemben csak megalázott tényleg ott tett alámahol tudott,és rugott belém. Mikor kitett otthonról 18 évesen akkor megmondtam neki h tőlem az életben ne várjon soha semmit,ha majd egyedül betegen fog szenvedni jusson eszébe amit most mondtam és majd a drága nővérem akit lehet támogatni meg fényezni majd ő segít neki.

Akkor ezek után milyen jogon várja tőlem a segítséget? Olyanokat mondott nekem h segítenem kell mert megszült,és iskolába járatott


2010. okt. 3. 18:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
56%

Ha ezekutan segitenel neki, akkor kierdemelned a "Szent gyermek-Terezanya elso asszisztense" cimet.


Azert en elmondanam neki, hogy korabban is gondolkozhatott volna.

2010. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
56%

Mondd el neki, hogy buszke lehetne rad, hogy Te vagy valaki ellenben a novereddel aki mindig is az o nyakan elt. Te dolgoztal, elerted a celjaid es sikeres lettel.

Kerdezd meg tolle, hogy a bocsanat keres meg nem jutott eszebe.

Te pedig kedves kerdezo nem tarthatod vele eleted vegeig a haragot mert az senkinek nem lesz jo, kesobb te is banni fogod ha nem vagy vele kedves es nem segitesz neki ahogyan tudsz.

2010. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
22%

Én azért segítenék neki, mert így erkölcsileg jobban döntenék.


Azért, mert anyád olyan volt, amilyen, neked nem kéne ugyanúgy viselkedned, mert akkor mennyivel vagy különb?

2010. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
34%

Te legyél HÁLÁS, mert megszült és iskolába járatott???

Ez a szülő KÖTELESSÉGE, ezt elárulhatod neki. És azt is, hogy te ezt soha nem kérted tőle, nem kérdete, akarsz-e megszületni, akarsz-e a gyereke lenni...


Aztán kedvesen mondd meg neki, hogy foduljon a kedves nővéredhez segitségért, ő se volt ott, amikor neked segitségre volt szükséged, sőt. Boldoguljon ő is saját erejéből, ahogy te tetted 18 évesen, félig gyerekként. Ő már felnőtt ember, neki is sikerülni fog, te bizol benne, szoritasz neki.


Kedvesen, udvariasan, határozottan.

Segiteni eszedbe ne jusson, ez az ember egy ÉRZELMI ZSAROLÓ, olvass utána bátran.

2010. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Tegnap felhívtam h mégis mekkora összegről lenne szó... Hát azt hittem dobok egy hátast :S nem is kapnék egyedül anyni kölcsönt :S még a páromnak is kéne pénzt felvennie. Kérdeztem tőle h miért nem adja el a házát és fizeti ki abból a dolgait? Mire közölte h azt már jó pár évvel ezelött a nővéremre iratta,és ő nem szeretné eladni,mert az jó lesz majd a gyerekinek?

Mondom f.asza. Én verjem magam hitelekbe miatta? Megmondtam neki h nem tudok segíteni,ez tul nagy összeg,én azt hittem h 1 vagy 2 százezer ft-os összegről lenne szó,akkor mégtalán ha van rá garancia h valaha látom a pénzemet még segítettem is volna,de így kizárt! Segítsen neki a testvérem

2010. okt. 4. 10:17
 16/43 anonim ***** válasza:

nekem van egy jó ötletem!

küldj haza egészen pontosan 12200ft-t és ird hozzá hogy tessék támogatlak ugyis ezért szültél meg...gondolom érted, a családi potlék pont annyi ma

el fog gondolkozni...

2010. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Fasza csaj vagy! Jol csinaltad! Noveredre iratta a hazat...van azert bor a kepen a draga mamanak. Hat ja huzza ki a szarbol a novered.
2010. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim válasza:
16%
Szerintem elfelejted,hogy a világon a legnagyobb dolog ami létezik,azt az édesanyádtol kaptad,mert ö lehet akármilyen rossz,szemét ő adta neked az életet,és ha ö nem fogadja el akkor most nem élnél,és köszönettel tartozol ezért neki
2010. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
eszedbe ne jusson erődön felül pénzt adni neki. Ami esetleg belefér, azt add oda, ha akarod, de azon felül semmit!!!
2010. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
91%

tisztelt ma 19:40!

ha egy gyereket valaki megszül, bevállal, akkor önkénytelenül is elkezdi végtelenül szeretni és megadja neki azt ami tőle tellik. ha majd a gyereke felnő, akkor ő következik a sorba. ez az élet rendje, nagyon rosszul látod ezt a témát és 99% ig biztos vagyok benne hogy neked nincsen gyereked mert ha lenne nem irtad volna ezt amit irtál...borzasztóan sértő és rossz a felfogásod

2010. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!