Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs testvére az...

Akinek nincs testvére az normális ha féltékeny arra akinek van?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem olyan jó annak akinek van testvére. Nekem van 2 nővérem, de ők kb 10 évvel idősebbek nálam és elég rossz a kapcsolatom velük, mert ők édestestvérek (1,5 év van közöttük) + kicsi korukban úgy lettek nevelve az anyjuk által, hogy ne szeressenek engem.


Már az egész apró gyerekeknél olyan jó látni, hogy mennyire szeretik egymást a testvérek, később is mindig ott van valaki akire számíthatnak. Nekem meg senkim sincs. Illetve van 1-2 barátnőm, de az nem olyan...


2010. okt. 3. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A felelőtlenséget a gyerek szempontjából értettem. Oké, hogy sokan úgy érzik, hogy nem tudnának még egy gyereket felnevelni, de a gyerek szemszögéből nézve bizony jobb, ha van testvére, még akkor is, ha nem járnak mindig a legújabb divat szerint öltözve.

Másrészről több gyerek után járnak támogatások, ergo anyagilag kb ugyanott vagy eggyel több gyerekkel is. Különösen amíg kicsi.

Nekem két kisebb testérem van, arra neveltek, hogy tartsunk össze és segítsük egymást. És a szüleinket is, így most egyetemistaként dolgozom, hogy amennyire lehet, tehermentesítsem őket. Vannak hónapok, amikor egy fillért sem kell nekem fizetniük, van, amikor kicsit be kell segíteni. És ez a legnagyobb kiadás egy gyerek felnevelésében, csakhogy ekkor a gyerek már tud segíteni. Ha úgy nevelték.

2010. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem eddig minden vágyam egy bátyó volt, akire mindig, mindenben számíthatok. De kezdek beletörődni, hogy bátyám már semmiképp nem lehet, Ezért most már mindegy lenne, csak lenne egy tesóm, de a szüleim nem akarnak.
2010. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem például van egy 5 évvel idősebb bátyám, de soha nem voltunk jó kapcsolatban, felnőtt korunkban meg aztán teljesen elidegenedtünk egymástól...

Szerintem ebben a szüleink is felelősek, mert pl. soha nem küldtek minket együtt nyaralni, más-más iskolába járattak minket, semmi közös élményünk nem volt gyerekkorunkban, nem tanítottak meg minket egymást szeretni...


Nekem már 2 saját gyerekem van, pont azért szerettem volna legalább 2 gyereket, hogy legyen testvérük egymásnak, később se maradjanak egyedül, ha mi már nem leszünk...


Én nagyon odafigyeltem, hogy a gyerekeim szeressék egymást, sok közös élményük legyen, és ezt talán nem csinálhattam rosszul, mert immár 19 és 20 évesen nagyon szoros a kapcsolatuk! :-DDD

Együtt szoktak moziba menni, vásárolni, azonos suliba járnak, sokat beszélgetnek, pl. most is együtt mentek el szavazni! :-DDD


Nekem gyerekkoromban sok egyke osztálytársam volt és a férjem is egyke... Elmondhatom, hogy akinek nincs testvére, az megszokta, hogy minden az övé, ő a Világ közepe, mindennek körülötte kell forognia...

Akinek van testvére, annak természetes, hogy mindent megoszt a testvérével (vagy a barátaival, másokkal)...


Nagyon sok múlik a szülőkön is, hiába van valakinek testvére, ha a kapcsolatuk nem jó egymással!

2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja bocs, előző vagyok nem írtam oda, hogy 13/L
2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Jó olvasni, hogy van, aki így gondolkodik :D

(bár sztem elírtad az a 13-at...:))

2010. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

nekem is jól jött volna egy bátyó, bevédett volna, amikor a szemét osztálytársam cseszegetett a kövérségem miatt... :(


van pár nagyon jófej barátnőm, akit hugomnak és nővéremnek tekintek, annyit teszünk egymásért, mintha tesók lennénk.

2010. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!