Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs testvére az...

Akinek nincs testvére az normális ha féltékeny arra akinek van?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem olyan jó annak akinek van testvére. Nekem van 2 nővérem, de ők kb 10 évvel idősebbek nálam és elég rossz a kapcsolatom velük, mert ők édestestvérek (1,5 év van közöttük) + kicsi korukban úgy lettek nevelve az anyjuk által, hogy ne szeressenek engem.


Már az egész apró gyerekeknél olyan jó látni, hogy mennyire szeretik egymást a testvérek, később is mindig ott van valaki akire számíthatnak. Nekem meg senkim sincs. Illetve van 1-2 barátnőm, de az nem olyan...


2010. okt. 3. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos igen. Nagyon felelőtlen az a szülő, aki egyke gyereket nevel. Elmondhatatlanul jobb, ha van testvéred minden szempontból.
2010. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

"Nagyon felelőtlen az a szülő, aki egyke gyereket nevel."


Mert ugye az nem felelőtlen, aki szült 2 vagy 3 gyereket, és nem tudja őket rendesen felnevelni? Nem tudja rendes (ami nem szakadt) ruhákban, cipőkben járatni, nem tud meleg ételt adni neki...


Nem azért nevel az ember egy gyereket, mert felelőtlen, hanem mert többet nem mer bevállalni!!!

Bocs az offért!


Normális, ha féltékeny vagy. Nekem is 2 idősebb tesóm van, szerencsére az egyikkel jó a kapcsolatom, bár köztünk is 10 év van.

2010. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És akinek van testvére, az normális, ha féltékeny arra, akinek nincs? :S
2010. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem felelőtlenségből nem vállaltak a szüleim mégegy gyereket, hanem mert már "idősek" voltak (36 évesek) második házassága volt mindkettőnek. Tudom ez manapság már nem számít, de húszon X éve még számított. Amúgy anyagilag megengedhették volna, de apunak 4 gyerek már sok lett volna :D

Én ha egyszer oda jutok, biztos több gyereket fogok szülni, mert így nagyon sz*r.

2010. okt. 3. 16:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolóval teljes mértékben egyet értek. Egy gyereket is elég felruházni normális ruhákba (amiket gyorsan ki is nő), normálisan iskoláztatni, átvészelni vele a a drága főiskolát/egyetemet ebben a mai világban! Persze mindez a szegény réteg szemszögéből. Ha a mai újgazdagokra gondolunk, az már más.
2010. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is vágyok tesóra, bár ezt így fura mondani, mert nekem van 6, csak féltesók és külön élünk, tehát így majdnem olyan mintha nem lenne, hisz, többnyire egyedül vagyok.

Mindenki más neveltetést kapott, van aki mindenki ellen lett nevelve, így a kapcsolatot se lehet annyira tartani sajnos.

2010. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én és a nővérem között 1,5 év van,mégsem túl jó a kapcsolatunk...illetve kijövünk egymással,de gyakoriak a viták is:)Kicsiként még természetesen elválaszthatatlanok voltunk:)

Én annak örülnék a legjobban,ha hárman vagy négyen lennénk tesók...az tök jó lehet:)És tényleg rossz lehet egykének lenni:S

14/L

2010. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ikertesóm, és ha nem lenne, akkor biztos nagyon irígy lennék azokra, akiknek van. :)

Mi mindig mindent együtt csináltunk, főleg kiskorunkban, és sosem értettem, hogy egy egyke gyerek hogy bírja ki egyedül :S (ma sem értem, képtelen vagyok felfogni, milyen rossz lehet testvér nélkül)

2010. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Á micsoda felelőtlenség egy gyerek mellé nem szülni egy másikat. Na erre kiakadtam. Én például egészségi okokból nem szülhettem másikat, na az is felelőtlenségnek számít.::(
2010. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Íme az ellenpélda:

Tesóm és köztem 3 év különbség van, de nem tartom testvéremnek, inkább távoli rokonnak. Én sokat megtettem, segítettem neki, hogy igazi testvérek legyünk, de sz@rt rá, és mindig keresztbe tett! Nekem meg elegem lett belőle. 3 éve egy sms-t sem írt se születésnapomra, se névnapomra ( az enyém előbb volt mint az övé 3 nappal!) még amikor találkoztunk, akkor sem mondta azt hogy jaj, bocsi elfelejtettem....ez van...

2010. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!