Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelentesz magadnak? Mi...

Mit jelentesz magadnak? Mi neked az onismeret?

Figyelt kérdés
Kort is kerlek!
2010. okt. 3. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Magamnak semmit.


21

2010. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
aki magának sokat jelent azt én már nárcisztikusnak nevezném. Nem értem a kérdést egészen...
2010. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az önismeret számomra az, hogy mások által ismerem meg önmagam. tőlük kapom a tükröt.
2010. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Számomra az önismeret az, hogy ugyanaz a véleményem önmagamról, mint másoknak rólam vagyis saját magam szerint is olyan vagyok, mint mások szerint. Azt a kérdést, hogy mit jelentek önmagamnak viszont nem értem. 28L
2010. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erre a látszólag könnyű kérdésre nehéz válaszolni.


Honnan tudhatnánk, hogy azok vagyunk, aminek tartjuk magunkat?

Biztosak lehetünk abban, hogy jó az önismeretünk?


Sokan szaladgálnak a világban olyanok, akik sokkal többre tartják magukat annál, mint amilyenek valójában. Ez még önmagában nem lenne probléma, de a többi embert folyamatosan nyomorítják lelkileg ezek a beképzelt, nagyképű alakok.

Honnan ismered meg az ilyen embert? Biztosan találkoztál már ezzel a típussal. Élből lesenkiz, akár ismeretlenül is, hiszen csak ő lehet valaki. Csak ő számít. Szuperintelligens, szupererős, szuperokos, tévedhetetlen. Mindig az ő érvei a legelfogadhatóbbak, még ha ellentmondásosak is. Ha szólni mersz a földbe döngöl.


Abban biztos vagyok, hogy nem szeretnék ilyen (fentebb) lenni.

A környezetem visszajelzései alapján nem is vagyok.

Mások szerint inkább önbizalomhiányom van. Segítenek, biztatnak, ha kell. Szeretnek.


Soha nem merném kijelenteni, hogy annyit jelentek magamnak, amennyit valójában érek.

Ahhoz túl rövid az élet, hogy teljesen kiismerjem magam.


29 vagyok.

2010. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

16:21 28L -nak

Sokáig próbáltam felmérni magam mások szemén keresztül.

De elbizonytalanodtam. Mert akikkel nem vagyok túl jóban, akik nem közeli ismerősök, azok könnyen lehet, hogy negatívabb képet tükröznek vissza rólam. Míg a közeli ismerősök, barátok, rokonok elfogultságuk miatt sokkal pozitívabbat. Kb. csak sejtésem van magamról.

2010. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sztem sosek fogjuk megismerni magunkat teljesen. Sokat tehetünk azért, hogy milyenek ne legyünk, és azért is, hogy milyenek legyünk, de egy élet is kevés rá, hogy kiismerjük igazi valónkat.

A kérdésre válaszolva:

Én mindig úgy cselekszem, ahogy a saját kis etikai kódexem szabályai megkövetelik. Ennek eredményeként nincs ellenségem és nagyon sokan kedvelnek. Sajnos ennek a kódexnek (ami minden emberben benne van) csak kevesen ismerik a létezését.

2010. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jah, és 20/f (utolsó voltam)
2010. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, sokat segitett egy gondolatmenetben. :) En ugy gondolom az ember torekedjen megismerni sajat hatarait. Nehez sajat belatasaid szerint elni, hiszen a kornyezet, az allam sok mindenben befolyasol. Fontos torekedni az egyensulyra a magad alltal es masok alltal hozott szabalyok kozott. Ugy hiszem az egesz elet onmagunk megismereserol szol, hisz minden elethelyzet mas es mindenki maskepp reagal ra. Egyes esetekben magunknak is okozhatunk meglepetest.
2010. okt. 3. 17:07
 10/12 anonim ***** válasza:

"Sokan szaladgálnak a világban olyanok, akik sokkal többre tartják magukat annál, mint amilyenek valójában. Ez még önmagában nem lenne probléma, de a többi embert folyamatosan nyomorítják lelkileg ezek a beképzelt, nagyképű alakok."


Na errol az jutott eszembe, hogy csak azokat lehet lelkileg nyomorgatni, akik nincsenek tisztaban sajat magukkal, az ertekeikkel es a hibaikkal, tehat nincs onismeretuk. Ha nekem azt mondja valaki, hogy ertektelen vagyok, egyszeruen lesz*rom, nem erdekel, mert tudom, hogy nincs igaza. En tudom magamrol, hogy mik a hibaim. Ha azok kozul mutat ra egyre az illeto, akkor azt mondom, oke, akar megprobalok valtoztatni is magamon. De ha valaki minden ismeretseg es ok nelkul szapul, hat az kinyalhatja a s*ggem.

2010. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!