Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén, kinek van igaza?

Most őszintén, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval emlékszem arra gyerekkoromból, hogy anyám sokszor úgy megvert, hogy nem kaptam levegőt sem.

Amikor ezt felhozom neki, mindig azt mondja, hogy olyan rosszul viselkedtem, és ilyenkor csak ebből tanul a gyerek, de azt is mondja, hogy elég egyszer megverni a gyereket és abból tanul, de arra már nem tud válaszolni, hogy akkor rajtam miért nem segített a verés, hogy többször is meg kellett vernie?

Elítéltek azért, mert amikor erősebb lettem, már én is visszaütöttem anyámnak?

Azt mondja, hogy már ez a kérdés is elmebeteg dolog a részemről, most akkor én vagyok a rossz?


2010. okt. 3. 11:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

11:54-es vagyok még:

Viszont attól még, hogy te felnőttél, nem kellett volna visszaütnöd neki. Ettől nem leszek se jobb, se különb nála. Ha már ilyen anyád van, akkor legalább az ő hibájából tanulj és ne süllyedj egy szinte vele.

2010. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Van, akivel csak a saját szintjén lehet szót érteni! Attól még hogy valaki kipottyant magából egy gyereket, még nem lesz méltó a tiszteletre...
2010. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, elítéltek, de ilyen helyzetben én is viszaütöttem volna. Személy szerint mélységesen elítélem azokat, akik kezet emelnek valakire, főleg ha az a tulajdon gyerekük. Ez a nevelés egy régi és nagyon rossz módja, van ennél sokkal jobb módszer is. A gyerek is agresszívan nő föl, és helyesnek látja majd a visszaütést. Így nem meglepő, ha a saját anyjára kezet emel, miután kicsiként sokat verték.
2010. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is vertek 15 éves koromig kábé. Azért, mert rossz tanuló voltam, és nem mondtam el, ha rossz jegyet kaptam. A szülői értekezleteken meg kiderültek a rosszjegyek....apám egy gumislaggal vert. Nem hiszem, hogy azért ilyen durván kellett volna eljárnia. De nem csak ezért kaptam. Apu azért is megvert, ha nem jó eredményt értem el a futásban. Ő futó volt gyerekkora óta, és engem is rávett, hogy fussak versenyszerűen. Minden nap futottunk, és ha nem jó lett az eredmény, akkor megvert. Szóval nem minden szülő jó. Anyám meg le se ... a fejemet. Mára már felnőtt ember vagyok, és megbeszéltem apámmal a múltat, megbocsátottam neki (el nem tudom felejteni sajnos) 2 hónapja szültem meg kislányomat, megfogadtam, hogy nem verem meg soha. (egyébként aput soha nem verték meg a szülei)

A szülő, mely veri gyermekét a tehetetlenségből csinálja. Nem tud mit tenni, ezért a legegyszerűbb bűntetést választja: A verést.

Én sajnálom, hogy nem próbáltam meg megvédeni magam, csak tűrtem.

Nem visszaütni kell, csak éreztetni vele, hogy nem jól cselekedett, azt mondani neki, hogy ha most megüt, akkor soha többé nem lát, vagy nem szólsz hozzá, vagy ilyesmi.

Az apát még csak-csak megérti az ember, hogy képes megütni a gyerekét, de egy anya...soha de soha nem volnék képes bántalmazni a pici lányomat...hogyan is tudnám?!

2010. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

én tényleg k.urvára nem értem mi vesz rá egy szülőt, hogy brutálisan megverje a gyerekét!!!???

mert azt mondom, hogy 1-2pofon még helyénvaló, én is kaptam jópárat, de okkal. és sosem éreztem, h igazságtalan lett volna.


na de az, hogy pálcával, meg slaggal, meg a fene tudja még milyen szarságokkal ütik-vágják a gyereket csak azért mert primitív állatok... hááát...


nehéz igazságot tenni, mert gyereket sem helyes megütni, és gyereknek sem kéne visszaütnie.

2010. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Én nem ítéllek el, pedig én is anya vagyok. Soha nem verném meg a gyerekeimet. A gyereket nem nagyobb korában kell elkezdeni nevelni, hanem még kicsi gyerekként. Én nem vagyok abszolút híve a verésnek, soha nem is volt rá szükség. Mindig elmagyaráztam a gyerekeknek, hogy miért nem szabad az adott dolgot. Ha ennek ellenére sem viselkedtek úgy, ahogy kellett volna, akkor ők is kaptak büntetést. Nem verés formájában, hanem mondjuk a sarokba kellett állniuk, szobafogság volt, nem mehettek el kirándulni, nem kaptak zsebpénzt, stb. Ezek a dolgok is elég elrettentő erővel bírtak. Szerintem az ilyen aggresszív szülők csak a saját sikertelenségüket, kudarcukat akarják leverni a gyereken vagy ha úgy tetszik, uralkodni felette. Én inkább ezt ítélem el.
2010. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Az én anyám is vert kiskoromban, de minden kis apróság miatt. Pl.volt, hogy leejtettem egy műanyag poharat és ezért megvert, meg fejjel lefelé lógatott a lábamnál fogva. Vagy megkérdeztem, hol van a kimosott nadrágom, éppen rossz kedve volt,nem válaszolt és csak úgy a fejemhez vágott egy cipőt,úgy, hogy elkezdett ömleni a vér az orromból. Nagyon gyakran történtek hasonló esetek. Most a húszas éveim elején járok,még mindig vele élek, de remélem már nem sokáig. És ha bár mostanság ritkán, de még előfordulnak nagy veszekedések, amikor megpróbál megütni vagy megverni. Mostmár én is felnőtt vagyok és ilyen esetben volt, hogy visszaütöttem. Nem én kezdtem, egyszerűen önvédelemből. Sőt, nem egyszer megfenyegettem, hogy feljelentem, ha meg mer ütni. Úgyhogy én nem ítéllek el egyáltalán.

Aki meg csak azt tudja hajtogatni, hogy a világ legnagyobb bűne megütni a saját anyánkat és undorító dolognak tartja, az gyanítom nem került hasonló helyzetbe és normális körülmények között nevelték. Aki nincs benne, nem tudja igazán átérezni és nem tudja milyen hatással van ez egy gyerek életére és a személyisége alakulására.

2010. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező valoban nem verésel kell nevelni egy gyereket ha nem szép szoval türelemmel megértésel , De vmikor egy atyao pofon nagyon helyreigaztito tud lenni. Most az hogy, viszaütét azt minősiti hogy, te se vagy jobb ! és sajnos hiába mondod fogadkozol hogy ha lesznek vagy vannak gyerekeid nem fogod őket megütni pedig sajnos igen mert benned is él elég nagy agreszio nézd ezt nem bántásbol irtam de milyen lenne a világ ha minden gyerek visza ütne a szüleinek vagy akárkinek egy idő után .Soha nem szabadot volna errr aszintre eljutni inkább hagytad volna ott 18 évesen és nem nézznél feléje de a verés nem megoldás!
2010. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Most vagyok 18 éves, és nem mostanában volt amikor vissza is ütöttem, hanem 4-5 éve, viszont senki mást nem tudnék bántani, és nem is bántottam soha mást, de anyám iránmt él bennem ez a gyűlölet, és nem csak a verésért.
2010. okt. 3. 13:11
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező az utolsó váaszoló vagyok akkor vélhetőleg kamasz voltál meg volt bened a lázadás a legroszabb korszuakba vert édesanyád mikor inkább szügséged lett volna rá ! AZÉRT ANNAK ÖRÜLÖK HOGY, AZZOTA NEM FORDULT ELŐ NE IS NE SÜLYED LE AZ Ő SZINTJÉRE
2010. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!