Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg fogok halni! Elmondjam?

Meg fogok halni! Elmondjam?

Figyelt kérdés

Nehéz kérdésben kérném a véleményeteket.

Meg fogok halni. A dolog nem kérdéses, az orvos megmondta, nem gyógyítható. Elmentem az orvoshoz és kiderült, hogy nem "őszi fáradtság". Élni szeretnék még, félek, hogy úgy kezelnek majd, mint egy hímes tojást.

Te elmondanád a párodnak és a szüleidnek, hogy nem lesznek már veled sokáig?


25/N


Ja, akik viccet csinálnak belőle pls kíméljenek.

És holnap megyek beiratkozom egy motoros iskolába. Mindig motorozni akartam, de túl veszélyes volt a családom szerint.


2010. okt. 3. 00:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
96%

Én elmondanám...tényleg így fair. Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de sajnálom.

Egyébként egészen biztos, hogy nem tudják már kezelni?? A tüneteket sem enyhíthetik már?? :((

2010. okt. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
96%

00:46-os vagyok. Ne szakíts akkor vele szerintem... Mondd el neki (is), és élvezzétek az életet, amennyire csak lehet! Korlátok nélkül :)

És a Bakancslistát én is ajánlom...

2010. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
98%

A májátültetés sem lehetséges? Biztos van a környezetetben olyan ember, aki odaadná a mája felét. Vagy ha más nincs, én odaadom az enyémet. Esetleg motosuli melett beiratkozhatnál egy agykontroll tanfolyamra. Van egy ismerősöm, aki egy rosszindulatú daganatot győzött le az agykontroll segítségével és neki az orvosok már csak 5 hónapot jósoltak. Azóta eltelt 3 és fél év, az ismerősöm él és virul.


Ja, a kérdésedre válaszolva: én azt javaslom, hogy mindenképp mondd el a szeretteidnek, hogy mi a helyzet veled, hogy esélyük legyen rendbehozni olyan dolgokat, ami esetleg nyomná a szívüket, ha Te már nem leszel. És esélyt kapnak a búcsúra, vagy hogy segítsenek neked bármiben.

2010. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
96%

Ja, a másik meg az, hogy lehet, hogy ők segíthetnek!

A párom anyukája pár éve kiderült, hogy rákos. Az első doki közölte, hogy menthetetlen. És akkor összefogott a család, mindenki kereste-kutatta a megoldást, hogy anyuka életben maradjon. Nem tudom, végül mi segített rajta, de több tucat orvosnál, természetgyógyásznál, kuruzslónál, mindenhol volt. És végül meggyógyult.

De ha az első dokinak hitt volna, aki azt mondta, hogy menthetetlen, ma már nem élne.

2010. okt. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van a többi válaszolónak. Ne haragudj, de kegyetlenség lenne nem elmondani! Ha az én egyik rokonom haldokolna és utólag tudnám, hogy tudta, megszakadna a szívem de komolyan:(
2010. okt. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
96%
De persze ne ülj tétlenül! Tényleg keresd fel akit csak lehet.
2010. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
96%
igen-igen, keress fel még más orvost is, mindenféle lehetőséget... Csak egynek a véleményére nem szabad adni! (saját tapasztalat...)
2010. okt. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mindannyitok tanácsát megfogadom egy kicsit. A páromnak amint elég erőt érzek hozzá magamban elmondom, de a szüleimmel még várok, de ha tényleg semmi remény, nekik is elmondom. Bejelentkezek más orvosokhoz, aztán kipróbálok mindent, amit eddig nem volt bátorságom, de szerettem volna. ÉLNI FOGOK... vagy így, vagy úgy...
2010. okt. 3. 01:02
 29/75 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne mondd el, ha nem akarod. Bár te ismered a családod. Ha rákérdeznek hogy mi van veled, és érzed hogy sejtenek valamit, nem tudod megjátszani hogy nincs semmi gond, akkor mondd el.


Lehet hogy úgy megnehezíted a távozásodat nekik is, ha hónapokig tudják hogy biztosan meg fogsz halni.


A barátoddal - szintén szerintem -, ne szakíts, ne próbáld meg elhidegíteni magadtól. Ha megtudja hogy halálos beteg voltál, rájön hogy emiatt szakítottál vele.


Én írnék egy búcsúlevelet mindenféleképp. Esetleg csinálnék egy videót.


De bárhogy döntesz, ne legyen lelkiismeret-furdalásod.


A motorral azért óvatosan, mert mások életét is veszélyeztetheted.

2010. okt. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
96%
Elôször is ne add fel. Sok múlik rajtad is. Édesanyám 20 éves kora óta rokkantnyugdíjas, voltak komoly mûtétei, ami miatt gyengébb, mint mások, aztán rákos lett, már karnyújtásnyira volt attól, hogy elmenjen, de mégis túlélte, mert hitt benne. Az orvosok persze azt mondták köszönjünk el tôle. Az orvos is ember, tehát tévedhet. Menj el más orvosokhoz is. Én a helyedben elmondanám az egész családnak, a barátomnak is, hogy ezt a komoly betegséget diagnosztizálták, és hogy ha törik ha szakad, te túl fogod élni. Mondd el nekik, hogy erôs leszel és hogy támogassanak, segítsenek, hogy milyen lehetôségek vannak a gyógyulás érdekében. Ha látják a szemedben, hogy eszedben sincs meghalni, akkor ôk is erôsek tudnak majd maradni. A lényeg, hogy ne add fel. A motorozás meg nem veszélyes ha ésszel vezetsz, én is motorozok. Kívánom, hogy sokszor 10 évet tölts a nyeregben, csak legyél erôs, ne add fel. 28L
2010. okt. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!