Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mód arra h kiderítsem...

Van mód arra h kiderítsem örökbe fogadtak-e?

Figyelt kérdés

V esetleg h nem az az apám aki felnevelt.

A történet lényege, h állítólag nem apámtól vagyok. Így már abban sem vagyok biztos h anyám szült. 15 éves vagyok, és fontos számomra ez a dolog, de nem tudok sehol sem elindulni. A szüleimhez nem fordulhatok, mert mikor "kiderült" ez a dolog, anyám leszögezte h sohasem akar erről beszélni. Nekem eddig azt mondták h 12 éven keresztül próbálkoztak bátyám születése után, de nem sikerült aztán hirtelen mégis. Egyik beszélgetés során anyám kibökte h nem is apámtól vagyok, de ennél többet nem akar mondani. Számomra fontos ez a dolog, mert így 15 éven keresztül és kitudja még meddig gyakorlatilag hazugságban élek. Amúgy nagyon szeretem apámat, nem akarok másikat, de böki az oldalam h talán tényleg nem tőle vagyok. De akkor kitől?

Anyukámat régen egyszer megerőszakoltál, lehet h attól a pasitól vagyok? De akkor elvetette volna nem?! Viszont akkor így soha nem derülne ki, h ki volt az. Anyu nem mondja el h mikor volt ez, de szívem sincs rákérdezni.

Ha valaki tudna nekem segíteni, v esetleg egy kis lelki ápolást nyújtani h valamilyen szinten elfelejtsem ezt az egészet, azt nagyon megköszönném.

Ha valaki ezzel akarna poénkodni, akkor kérem tartsa meg magának a vicceit.

Köszönöm


2010. okt. 2. 21:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

ha a szüleid nem mondanak semmit, 18 éves korodig nem deríheted ki!

ha elmúltál 18 és még mindig foglalkoztat a téma, bemész a legközelebbi gyámügyi hivatalba, és ott rákérdezhetsz. Minden örökbefogadási nyilatkozatott évekre menően nyilvántartanak, de kiskorúaknak nem adnak ki információt.

2010. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
köszönöm 21:50-es
2010. okt. 2. 21:52
 13/26 anonim ***** válasza:

21:49-

21:43-kor nem is írt ide senki, akkor kit jelentettél ?! :O

2010. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
21:53-as valószínűleg már kitörölték az illető hozzászólását. Ez így megy.
2010. okt. 2. 21:55
 15/26 anonim ***** válasza:
Jah, az utolsó hozzászólásom, a 21:49-esnek már nem aktuális, mert látom azóta rendet tettek már itt a moderátorok,mondjuk amúgy sem volt fontos......:)
2010. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Kezdetnek beszélhetnél a bátyáddal. Ha tényleg attól tartasz, hogy az erőszakból is születhettél, akkor Ő tudni fogja, mert ugye 10-11nek kellett volna akkor lennie és nem hiszem, h titokban lehetett volna tartani előtte. Bizony sokan vannak, akik ha erőszak áldozatai lesznek, és baba lesz belőle, nem vetetik el a babát, vallási vagy más okból. Mellesleg szerintem a bátyád lehet a legjobb forrás, kérdés pl. hogy látta-e anyukád terhesen, akár csak azt is kérdezheted tőle milyen voltál csecsemőnek, megnézheted van-e rólad babakép. Illetve a legjobb ötletem: Mond meg anyukádnak, hogy a suliba kellene a születés utáni képed, vagy csak simán szeretnéd látni. Mert minden újszülőttről készül az anyukája kezében kép rögtön a szülés után, ha örökbefogadtak, ez a kép nincs meg. Ha az apukád nem vérszerinti, és a szüleid nem akarják elmondani, nem nagyon tehetsz semmit.
2010. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az újszülöttekről mindig csinálnak képet?
2010. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
22:05-ös: a bátyámhoz nem tudok nagyon fordulni, egész héten alig látom. Babafotók vannak rólam, és hallottam sokszor a történetet arról h anyunak milyen rossz volt a szülés... Még arra gondoltam h esetleg klinikára mentek és beültették mesterségesen egy másik férfi "anyagát". Tudjátok, donor meg ilyesmi.. sajnos nem tudom h ez h megy. Szóval ilyennek sem tudnék utána járni?
2010. okt. 2. 22:10
 19/26 anonim ***** válasza:

22:05ös vok, nem tudom 88-ban születtem, császárral, akkor spec. nem azonnal, hanem pár órával később készült a kép, de amennyire tudom, ez mai napig szokás. Igaz 18 éven aluli ismerősöm nincs, de róla még volt fotó, az biztos.


Akármennyire nem látod gyakran a bátyádat, ha ennyire érdekel a téma, akkor keresd fel valamikor és mondd meg, hogy zavar a dolog. Nem tudom mennyi kép van rólad, és mi a legkorábbi, de mondjuk nincs anyukádról egy terhes kép sem a bátyáddal mellette állva? Amúgy amennyire én tudom ma magyarországon még nincs megoldás donor bevetésére, ill. talán 1-2 éve lehet, de pár éve szinte biztos vagyok benne, hogy nem volt legális mód rá, mivel az első spermabankot azért nem hozták ide, mert csak saját cucc raktározására volt lehetőség, a törvények miatt a donor dolog nem működött, de ma már talán igen. 1995 körül mellesleg szerintem tuti nem volt itt spermabank, nem hiszem, hogy rendszerváltás után ilyen hamar modernizálódtunk volna. de nem vagyok szakértő.

2010. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hát azért az nem igaz, hogy mindenkiről készül kép a születése után. Én '87-es vagyok, akkor még jött fényképész és csinált a kórházban képeket, hiszen akkor még nem volt mindenkinek fényképezője, stb., így ilyenkor még minden anyukának volt LEHETŐSÉGE lefotózkodnia a babájával. Azt nem tudom, hogy ezért kellett-e fizetni (szerintem azért igen, kétlem, hogy ingyen fotózott volna valaki naponta sok sok újszülöttet), de nyilván ha valaki nem akarta, vagy nem volt rá pénze, annak nem volt kötelező.

Amikor a fiam született (2007), akkor már ilyen (szerintem régóta) nem volt, mert nem nagy kunszt ma már fotót készíteni.

2010. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!