Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki hogy...

Hogyan deríthetném ki hogy tényleg örökbe fogadtak e?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem olyan mély a kapcsolatom,mint a többi átlagos embernek.Szeretem őket természetesen,de érzem hogy nem érdeklem őket túlságosan.Elköltöztem pár hónapja otthonról,és egyáltalán nem érdeklődnek felőlem.

Volt már erre példa hogy 3 évig nem otthon laktam,és akkor sem törték magukat túlságosan.Gyakran érzem azt h olyan közömbösek velem sokszor,hogy egy igazi szülő nem lenne képes ilyen érzéketlen lenni a gyerekével.Jelenleg munkanélküli vagyok,összeköltöztem a barátommal,ő azt mondja segít nekem amíg nem találok munkát,de én kényelmetlenül érzem magam hogy teljes mértékben rá vagyok szorulva,még ha tudom is h azért ilyen jó hozzám mert nagyon szeret,és én is őt.De kiborulok mikor arra gondolok hogy anyám minimum egy pár ezer forinttal se tud nekem segíteni.Egyszer nem bírtam ki és rákérdeztem a nagyanyámra,hogy van e rá esély h örökbe fogadtak engem?

Azt mondta hogy ő erre nem felel,kérdezzem meg a szüleimtől.Nem tagadnia kellett volna.Tudom h ha kiderülne h nem ők az igazi szüleim, akkor nem változna semmi,de legalább tudnám h miért ilyen ridegek velem.Ki akarom deríteni ezt,mert egyfolytában ott forog a gondolataimban ez az egész,és már nem bírom tovább.

Hogyan tudnék a végére járni ennek az egésznek?

Már szóba hoztam a dolgot.

Anyám tagad,apám mint mindenből, ebből sem veszi ki a részét,tartózkodik.De én a zsigereimben érzem hogy itt valami nagy titok van a háttérben.

Egyfolytában azt érzem hogy az egész életem egy baromi nagy titok.


2010. dec. 3. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
50-100 ezer közt van a dns teszt, csak a mintaszerzést kell megoldanod.
2010. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Születési anyakönyvi kivonatod megvan? Ott mi szerepel? (Bár nem tudom, örökbefogadás esetén módosítanak-e valamit rajta...)
2010. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem csak örökbefogadás esetén lehet így, létezhet más magyarázat is.


Az viszont nagyon érdekes, amit a kérdésre adott reakciókról írtál. (Nem válaszol, tagad, tartózkodik.) Te kinek akarsz hinni, és mit akarsz hinni? Mert ha ezzel az a célod, hogy szeretnél egy olyan családot, ahol jobban szeretnek téged, mint a mostaniban, akkor azt nem biztos, hogy eléred ezen az úton. Sőt. Legfeljebb bizonyosságot kaphatsz arról, hogy vér szerint nem ezek a szüleid. De ettől még nem lesznek másik szüleid. Legfeljebb találsz két másik embert, akit majd hibáztathatsz. Tényleg ezt akarod? Én nem látok a fejedbe, lelkedbe. Erre neked kell tudnod a választ: Mit szeretnél? Mi a cél?


(És az olyan elvont válaszok, mint: "Az igazság kiderítése." -nem jók. A személyes, konkrét mozgatórugó a kérdés.)

2010. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló!


Őszintén?

Csak azt akarom tudni,hogy miért érzem hogy ez így van.

És érzem hogy így van.Nem tudom hogy ki vagyok.

Neked volt mát ilyen érzésed?

Hogy nem tudod h ki vagy,és h kihez tartozol?

Senkinek sem kívánom ezt az érzést.

Talán fájna az igazság,de azt hiszem megérdemlem h tudjam az igazat.

2010. dec. 3. 14:12
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Abszolút logikátlan amiről írsz.

Csak azért mert esetleg örökbefogadtak még nem indok, hogy így bánnak veled.

Ha nem akartak volna, nem fogadnak örökbe. Ez nem így megy. Sőőőt, akit örökbefogadtak általában jobban is értékelnek a szülők. Tudod mekkora mizzéria egy örökbefogadás?

Úgy gondolod csak ez lehet az egyetlen oka ennek a bánásmódnak?

Csak mert semmi összefüggés nincsen. Csak azért, hogy valakivel ne foglalkozzanak, nem fogad örökbe senki se gyereket.

2010. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1 hozzászóló!


Tudom hogy így működik,amúgy elég egy hajszál is,már abból is ki lehet deríteni,de én most nem tudnék a jelenlegi helyzetemben 100 ezer forintot kifizetni.

2010. dec. 3. 14:15
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
a viselkedés nem mérvadó jelen esetben, nagyon sok szülő közömbös a saját gyerekével. viszont a válasz kikerülése elgondolkodtató. sokkal egyszerűbb lenne egy nemet kimondani, mégsem teszik.
2010. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Örökbefogadás esetén új anyakönyvi kivonatot kap a gyermek az örökbefogadó szülők adataival.

A helyi gyámhivatalhoz kellene bemenned-bár ésszerűbb és egyszerűbb lenne a szüleiddel beszélni-hogy szeretnéd felkutatni a valódi szüleidet. Ha valóban örökbefogadtak,a hivatal ír a vérszerinti szüleidnek -ha ismertek-hogy szeretnéd velük felvenni a kapcsolatot.

2010. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen ez az örökbefogadás az egyik lehetőség.

A másik pedig amit konkrétan halottam apám anyjától,hogy anyám hűtlen volt apámhoz.És ezt nem csak ő mondta.Apám sokszor ok nélkül bántott ahol tudott.Ez megmagyarázná az egészet.Anyám tényleg az igazi anyám,de hűtlen volt,és apám elnézte neki,de megbocsájtani sohasem bocsájtotta meg,és ezt rajtam szemlélteti anyámnak. Te ezt nem értheted,mert nem volt még ilyen az életedben.

2010. dec. 3. 14:22
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
14:05 Igen, volt már ilyen érzésem. Azért tudom, azért mondom, hogy tisztázd magadban ezeket. Minél pontosabban. Ahogy a többiek is mondják, ehhez nem kell örökbefogadottnak lenni. Pontosan az kell hozzá, hogy ne fogadd el a szüleidet olyannak, amilyenek a valóságban. Ha az elmédben olyan kép van, hogy a szüleidnek ilyennek vagy olyannak kellene lennie, és a valóságban nem olyanok, mint amilyennek te szeretnéd látni őket, akkor nagyon könnyű azt hinni, hogy ez azért van, mert nem is a te szüleid. Csakhogy a valóság ennél összetettebb.
2010. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!