Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki hogy...

Hogyan deríthetném ki hogy tényleg örökbe fogadtak e?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem olyan mély a kapcsolatom,mint a többi átlagos embernek.Szeretem őket természetesen,de érzem hogy nem érdeklem őket túlságosan.Elköltöztem pár hónapja otthonról,és egyáltalán nem érdeklődnek felőlem.

Volt már erre példa hogy 3 évig nem otthon laktam,és akkor sem törték magukat túlságosan.Gyakran érzem azt h olyan közömbösek velem sokszor,hogy egy igazi szülő nem lenne képes ilyen érzéketlen lenni a gyerekével.Jelenleg munkanélküli vagyok,összeköltöztem a barátommal,ő azt mondja segít nekem amíg nem találok munkát,de én kényelmetlenül érzem magam hogy teljes mértékben rá vagyok szorulva,még ha tudom is h azért ilyen jó hozzám mert nagyon szeret,és én is őt.De kiborulok mikor arra gondolok hogy anyám minimum egy pár ezer forinttal se tud nekem segíteni.Egyszer nem bírtam ki és rákérdeztem a nagyanyámra,hogy van e rá esély h örökbe fogadtak engem?

Azt mondta hogy ő erre nem felel,kérdezzem meg a szüleimtől.Nem tagadnia kellett volna.Tudom h ha kiderülne h nem ők az igazi szüleim, akkor nem változna semmi,de legalább tudnám h miért ilyen ridegek velem.Ki akarom deríteni ezt,mert egyfolytában ott forog a gondolataimban ez az egész,és már nem bírom tovább.

Hogyan tudnék a végére járni ennek az egésznek?

Már szóba hoztam a dolgot.

Anyám tagad,apám mint mindenből, ebből sem veszi ki a részét,tartózkodik.De én a zsigereimben érzem hogy itt valami nagy titok van a háttérben.

Egyfolytában azt érzem hogy az egész életem egy baromi nagy titok.


2010. dec. 3. 13:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

" Gyakran érzem azt h olyan közömbösek velem sokszor,hogy egy igazi szülő nem lenne képes ilyen érzéketlen lenni a gyerekével."


Na ebben nagyot tévedtél..Engem nem fogadtak örökbe,de ennyire bántak velem a vérszerinti szüleim..Lassan 10 éve nem lakom velük,és egyszer nem kerestek meg..Én megyek évente egyszer-kétszer,mert valahol reménykedek abban,hogy öregkorukba fontos leszek.De még a gyerekeim sem fontosak..Voltam anyagilag padlón én is,nem is egyszer..Soha nem támogattak,bár nem is váram el..Ma már segíthetnék rajtuk ,de miért is segítsek??15 évesen én is megkérdeztem mamámtól hogy édes gyerek vagyok én?A válasza hasonló volt mint a te mamádnak..Kérdezd meg anyudat,én nem beszélhetek erről..Apám is tartózkodó volt akárcsak a tied..Évek teltek el mire megtudtam mi az igazság..

1. Minden gyerek életében akik úgy érzik nem szeretik őket,felmerül az örökbefogadás gondolata.Szinte biztos benne,hogy ez a titok,hogy miért nem kedvelik..

2- A mamám később elmondta,hogy tudta ő,hogy a szüleim közömbösek,de szerinte ezt a gondot velük kellett megbeszélnem..Amikor elé álltam avval,hogy örökbe fogadtak-e,akkor úgy gondolta,hogy itt az ideje,hogy beszéljek a szülőkkel a közös problémánkról..

3. Apám közömbössége mindig is jelen volt,csak abban a szituban jobban felnagyítottam magamnak..Erre igazán akkor jöttem rá,amikor bejelentettem nekik,hogy gyermeket várok..Apám akkor is közömbös volt..

4.Anyám mindig is azt mondta,hogy ő szült a világra..Ma már elhiszem,hiszen van külső,és 1-2 belső tulajdonságunk ami szinte egyforma..

Tudod fiatalként olyan jó volt ebbe menekülni,hogy mégsem ők az igai szüleim...

Szerintem veled is valami ilyesmi játszódik le..

Ha mégis örökbe fogadtak akkor a kórházban ahol születtél talán még megtudhatod.

2010. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Annyit tudok hogy miután összejöttek,anyám szakítani akart apámmal,és külön mentek 1évig ,de apám öngyilkossággal fenyegette anyámat,végül visszament hozzá.

Ez az egész nagyon bonyolult.Én sem értem,nem várom el másoktól hogy megértsék.

2010. dec. 3. 14:26
 13/18 A kérdező kommentje:

Talán igazad van.

Lehet hogy könnyebb lenne ha azt mondhatnám hogy "Tudom hogy azért nem szerettek,mert nem az igazi gyermeketek vagyok!"

Nem tudom annyira össze vagyok zavarodva.

2010. dec. 3. 14:29
 14/18 anonim ***** válasza:

14:05 Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy.

Valóban elkölthetsz egy csomó pénzt genetikai vizsgálatra és akkor bizonyos leszel valamiben.

A saját tapasztalatom viszont az, hogy ez nem feltétlenül a jó megoldás. Sőt, lehet, hogy egyáltalán nem megoldás, csak újabb problémákat vetne fel.


Van neked őszinte barátod, bizalmasod? (Hülye kérdés, ha lenne ilyen, vele beszélnél erről, nem?) Senkid sincs, aki segítene kibogoznod az összekuszálódott érzelmeidet? Aki pártatlan, ugyanakkor van ideje és meghallgat bővebben, mint amennyire itt ki lehet teregetni a lelked?


Tudom, ez most nem fog megvigasztalni, de sokan voltunk (vagyunk) még ezzel így, és nagyon sokat lehet ebből tanulni, bármerre is mész tovább.


42/F

2010. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,kíváncsi voltam a véleményekre.

Nekem kell tisztáznom ezeket a dolgokat magamban.

2010. dec. 3. 14:55
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ilyenek de én biztos az övék vagyok.

Ök azért ilyenek mert nem terveztek miattam maradtak együtt és ezt megbánták vannak bunk' szülök. Jó messziről kerülni kell öket.

2010. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Bár lehetne ezen változtatni,de sajnos nem lehet.

Az ember nem változtathatja meg a saját szüleit sajnos.

Azok az emberek,akik ismernek, és beszélgettek már velem egy jó párszor,azok azt mondják hogy a szüleim büszkék lehetnének rám.Igen ám,de a szüleimet ez nem érdekli.

Nem teszek ellenük semmi rosszat.Sohasem ittam,drogoztam,szökdöstem otthonról...de ez lényegtelen.

A szeretetüket nem követelhetem ki tőlük.

Csak tudnám miért.

2010. dec. 5. 01:37
 18/18 anonim ***** válasza:
hol tartasz ma?
2014. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!