Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztást hogyan?

Munkamegosztást hogyan?

Figyelt kérdés

Fél évig itthon voltam,nem jártam sehová,se munka se suli nem volt. De még csak szórakozni sem voltam,ültem a négy fal közt és heti egyszer anyóséknál ettünk. Most nekem újra iskola van,szakmát tanulok,mellette lassan hozzák be a kisebb munkákat(számítógépeket szerelek). Míg nem jártam el,természetes volt,hogy én csinálom a takarítást,főzést,mosást. Egy hónapja már,hogy megyek mindig mint a nagykövet,tényleg csak hétvégén van pihenőm,akkorra el is fáradok nagyon. Szombaton kellene takarítani,mivel vasárnap megint nem vagyunk itthon.

Párom nem képes semmit se csinálni. Most is kérem,hogy indítson el egy mosást,ne éjszaka menjen a gép,mert feljönnek a szomszédok,de ő csak játszik,lövöldözik a gépen. "Megcsinálom,csak nem akkor mikor mondod". Én déltől már főztem,mosogattam,pakoltam,összeszedtem a lomokat,épphogy leültem egy cigire.gondoltam most hátha bevállalja a mosást meg a porszívózást. De hiába kérem,csak a haverokkal beszélget a neten. Mit csináljak? Már nem csak ő jár el itthonról,és kezdek nagyon kimerülni,mint egy robot!

18L+29F,2 éves élettársak


2010. okt. 2. 16:44
 1/10 anonim válasza:

:( Próbáld meg hogy leülsz vele megbeszélni a dolgot hogy most már neked se van annyi időd és a munkát otthon meg kéne osztani,mert így te robotolsz.Sok szerencsét!:)


(ám,és ehhez már semmi közöm de mivel volt 3 komolyabb kapcsim: ha a párod nincs erre magától tekintettel,és folyton a gép előtt ül az NEM JÓ :(

2010. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a szabadidőmet én is a gép előtt töltöm,sőt amit lehet innen csinálom. én se vagyok egy tisztaságmániás,heti egyszer mindent gyorsan megcsinálok. de 1. kettőnek egy nap helyett fél lenne vagy annyi se 2. rohadt fárasztó így egyedül csinálni. mindig megígéri,hogy segít,de valahogy sosem teszi.
2010. okt. 2. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű!


Fogtok egy lapot és felosztjátok, ki mikor mit csinál: H-V-ig, 8-20 óráig. (takán majd látja hogy te többet csinálsz)


""Megcsinálom,csak nem akkor mikor mondod""

Hát akkor mondd neki azt még csütörtökön, hogy szombaton 8-10-ig be kellene pakolnia a mosógépbe... vagy éreztesd vele hogy rezeg a léc: ha azt válaszolja, hogy "Megcsinálom,csak nem akkor mikor mondod" mondd neki azt, hogy ez így nem lesz jó, és amikor ezt mondja akkor mindig eszedbe jut,hogy ha még ennyit sem tud megtenni a kapcsolatotokért, akkor erősen gondolkozol hogy szakíts vele! Vagy amikor szexelni akar, mondd neki azt, hogy megcsinálod, de nem akkor amikor ő mondja...stb


AMúgy ezt az egészet azért mondja, mert nem tisztel, és érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy ezt elviseled, vagy nem?! És akkor tudni fogod a választ a kérdésre...


Amúgy szoktad ezt a két varázsszót használni? Kérlek, és köszönöm?

2010. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges leülni megbeszélni vele a dolgot ugyan úgy sz.ni fog bele-ismerem ezt a típust!

A vége a dolognak úgy is az lesz,hogy szét mentek,mert nem fogod bírni. Ha nem csinálod meg,lehet fel sem tűnik majd neki. Én lépnék a kapcsolatból! Jobbat érdemelsz!!

Bocs,hogy megemlítem,de mit csinálnál,ha forgótárcsás mosógéped lenne?

2010. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ó,az ilyennél nem "varázs szó" ,csak egy elengedett hang a "kérlek és a köszönöm" Tudom, hidd el!
2010. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

No igen a "varázsszó" is lényeges.

Ám a "NEM JÓ" alatt én is azt értettem hogy nincs ennek rózsás jövője.Érdemes elgondolkodni hogy mi lesz később ha esetleg,együtt maradtok,vagy gyerek,vagy bármi,egyáltalán...

2010. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg, amíg magától megcsinálja. Ha nem teszed, robotolhatsz egész nap. Ha őt nem zavarja, hogy halomban áll a szemét, majd zavarni fogja, ha egyik reggel nem lesz tiszta polója. Akkor majd mos, mint a kis angyalka, ha mégsem, ártatlan szemekkel válaszolhatod, hogy 3 napja kértelek, hogy rakd be a mosást, azt mondtad, megcsinálod, csak nem amikor mondom...


Ha a pár mindkét tagja dolgozik, az a normális, ha otthon is osztoznak a munkán. Nincs én munkám, te munkád. Mindketten addig csinálják, míg el nem fogy minden. Így marad a legtöbb szabadidő.

2010. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én erre csak azt mondom,hogy úgy kellett...
2010. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha fegyelmezed a párodat, vagy osztogatod neki a feladatokat, az tuképpen egy bizonyos mértékig uralkodás, és ezt nem szokták tűrni. Viszont te meg azt ne tűrd, hogy háztartási alkalmazottnak használjon. Szóval osszátok el, hogy kinek mi a felségterülete, szobája, stb, mindenki a saját területét, szekrényét, bármilyét rendben tartja. Aki nem tartja rendben, az belefullad a rendetlenségbe. Neked meg az a fullasztó, ha dolgozol, és látod, hogy ő nem. Tehát ne szólj egy szót sem, viszont ne is csináld meg helyette. Hagyd rá, előbb utóbb vagy megcvsinálja, vagy... ??? Mondjuk a fürdőszobát meg a konyhát azt jobb ha felvállalod, viszont ő cserébe a kocsit, vagy bármi férfi munkát végezzen. Ha ezt így elgonodlod, hidegen hagyhat, hogy ő mit csinál, vagy mit nem, a magad részét megcsinálod, ezáltal nyugodt és boldog vagy.
2010. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a kapcsolatunk egyéb téren rendben van,semmi gond,de a takarításból mindig vita van.

igazatok van,hogy nem mindig vagyok épp kedves. sajnos van egy stílusom. de meg tudtuk ma beszélni,remélem a gyakorlatba is átültethető lesz.a "munkamegosztásunk" mielőtt én itthon lettem volna fél évet megvolt,csak neki nehéz visszaállni. szó mi szó,nekem is,de nem rohadhat ránk a lakás.

2010. okt. 2. 21:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!