Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a családom...

Mit tegyek, hogyha a családom már megint megalázott?

Figyelt kérdés

Mindjárt odaülünk a családi asztalhoz, mert kész lesz az ebéd. De nincs sok kedvem.


Minden egyes találkozásnál megkérdezik, hogy van-e már barátom, ami rohadtul kínos, amitől csak az kínosabb csak, amikor azt pedzegetik, hogy miért nincs.

Idén lettem 18, és megint feljött ez a téma, mire megint mondtam, hogy még mindig nincs. És erre nekem állt nagybátyám, hogy hát akkor mikor lesz, meg nagynéném is jött azzal, hogy ne várjak a sült galambra, hanem ismerkedjek, mert így sose lesz senkim. Már nem bírtam tovább, kifakadtam, és összeszólalkoztam velük.


Azóta itt vagyok a szobámba, még az a szerencse, hogy nem mi vagyunk a vendégek, mert akkor el se tudnék bújni.

Most én vagyok az, aki miatt lőttek a családi hangulatnak.


2022. dec. 24. 11:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
29%
Kissé túlérzékeny vagy, ezzel nem aláztak meg szerintem. Tőlem is mindig kérdezik, visszaszólok és ennyi.
2022. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
72%
Ezt addig fogják csinálni, amíg egyszer el nem küldöd őket a véres retekbe. Különösen hatásos, ha mindezt karácsonykor, nagy közönség előtt teszed. Nem irónia, tényleg így gondolom. Valószínűleg még nagyon gyereknek kezelnek, és ezért (is) feljogosítva érzik magukat betolakodni a magánéletedbe. Rájuk kell borítani az asztalt, hogy semmi közük ehhez, az ilyen ember csak ebből ért. Ha érzékenykedsz és elvonulsz, az a világon semmit nem fog segíteni.
2022. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
97%

Ez még hagyján, bár roppant bosszantó!

Én egyedülálló idős nyugdíjas vagyok 3 unokával és engem a hasonló korú unokatestvéreim csesztetnek minden alkalommal, hogy miért élek egyedül, mikor lesz már párom és miért jó ez nekem.

Nem is szoktam már válaszolni, mert már mindent elmondtam az évek során.

Aztán abbahagyják.

2022. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
62%
"Teri néni, sajnos nem vagyok jósnő, így nem tudom, mikor lesz párom. Teri néni és Karcsi bácsi amúgy mikor dugtak utoljára?"
2022. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%
Engem azzal nyaggattak mindig, főleg anyósomék, hogy mikor szülök már unokát. A múltkor jól lecsesztem őket, elegem lett, na. Hatott, azóta sem hozzák szóba.
2022. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
Velem is csinálták, én is elvonultam szipogni. Mígnem egyszer szakadt a cérna, és valami irgalmatlan üvöltést rendeztem. Én magam is meglepődtem, de hatott. Azóta nincs nyaggatás.
2022. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
Szüleid megvédhettek volna
2022. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
18%

Megkérdeztem a ChatGPT-t. Egy picit magyartalan ugyan, de szerintem sokkal színvonalasabb válaszokat ad, mint az itt lévő emberek!



"Azt javasolnám, hogy próbálja meg megérteni a családja szempontjait, és kezdeményezzen velük egy nyílt és őszinte párbeszédet a kérdésről. Lehet, hogy a családja csak azért szól bele az életébe, mert tényleg aggódnak érte, és szeretnének segíteni neki a kapcsolataiban. Bármilyen kellemetlen is lehet, ha a családjától ilyen megjegyzéseket kap, próbáljon türelmes maradni, és megpróbáljon őszinte választ adni az őket érdeklő kérdésekre.


Ugyanakkor fontos, hogy tiszteletben tartja az Ön személyiségi jogait is, és ha úgy érzi, hogy a családja túl sok beleszólást próbál tenni az életébe, akkor kérje meg őket, hogy engedjék meg neki, hogy saját döntéseket hozzon az életével kapcsolatban. Ha úgy érzi, hogy a családja túl sok beleszólást próbál tenni az életébe, és ez zavaró számára, akkor beszélje meg velük ezt a problémát. Ha nem tudják megértetni egymást, vagy ha a családja nem hajlandó tiszteletben tartani az Ön személyiségi jogait, akkor érdemes lehet segítséget keresni egy terapeutától, aki segíthet Önnek megérteni a családja szempontjait, és megoldást találni a konfliktusokra.


Ne feledje, hogy Önnek joga van a saját életének irányításához, és ha úgy érzi, hogy a családja túl sok beleszólást próbál tenni az életébe, akkor fontos, hogy kiálljon magáért és kérje meg őket, hogy tiszteletben tartsuk az Ön személyiségi jogait."

2022. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

Velem is ezt csinálták. Mondjuk 20 évesen már volt párom, csak nem tudtak róla, mert leszbikus vagyok, ők meg nagyon homofóbok.


22 voltam, amikor nagyon elegem lett a nagymamám ilyen jellegű kérdéseiből, úgyhogy előadtam neki a következőt:


"Igen, pár hónapja ismerkedem egy nagyon kedves fiúval. Igazából én jól éreztem magam egyedül, de a kedvetekért regisztráltam egy társkeresőre ott találkoztunk. Nagyon kedves, figyelmes, cserediák és kicsit más kultúrából jön, de nem gond, mert úgyis gondolkozom azon, hogy kiköltözzek hozzá. De jobb lenne még előtte áttérnem az iszlámra, hogy a családja is elfogadjon."


Na azóta nem zaklatnak ilyenekkel.

2022. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz vele. Én 19 koromig nem foglalkoztam csajokkal. Aztán betoppant az életembe a párom. Ezt a 20. Karácsonyunk együtt. Élvezd az életet. Ne törődj annyit más véleményével. Legyél egyedi.40f
2022. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!