Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért számít tiszteletlensé...

Ez miért számít tiszteletlenségnek a szülővel szemben?

Figyelt kérdés

Barátom roma, még nem mutattam be a szüleimnek.

Lehet butaságot fogok mondani, de csak bőrszínileg azok, életmódjukban nem, nem tartanak semmilyen hagyományt, nem beszélik a nyelvet, és nem is vallják magukat romának, de nem tagadják, hogy van bennük roma vér. Rendes család (bolti eladó, hegesztő, traktoros van a családban, dolgoznak).


Anyám és apám kiakadt ezen, amin nem lepődök meg. Elkezdett nekem papolni anyám, hogy fel fog csinálni idő előtt és majd állhatok sorba a segélyért, stb. Mire apám is becsatlakozott, hogy "C még nem volt a családunkba!".


És akkor itt jön a számukra tiszteletlen beszed: "Ja, csak alkoholista, drogos, kártyafüggő, nőverő, családverő, és börtöntöltelék. De cigu az tényleg nem volt."


2022. dec. 21. 17:16
1 2
 11/16 LakatosAnonymus ***** válasza:
100%
Ha elég idős vagy, otthagyhatod őket a picsába.
2022. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igazad volt
2022. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt,jól tetted!
2022. dec. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, igen, én sem kedvelem a fajtájuk, sajnos adnak rá okot bőven, hogy az ember ne neutrálisan álljon hozzájuk, ezért az első reakción nem csodálkozom. Na, de a te párod nem ilyen, és itt nem arról van szó, hogy csak ő nem ilyen, hanem eleve a családja is más, mint akikről az előítéletek szólnak. Ráadásul a felsorolt díszpéldányokkal a családotokban a szüleid helyében csak kussoltam volna, teljesen igazad van, hogy a fejükre olvastad! Amikor az emberből alapból kijön a rasszizmus, hajlamos elfeledkezni arról, hogy bőrszíntől és származástól függetlenül vannak bizony bőven olyan egyének, akik nélkül nem lenne szegényebb a világ, és a ti családotok sem egy matyóhímzés ezek szerint. Remélhetőleg a szüleid magukba szállnak, elgondolkodnak a saját csodás vérvonalukon, és rendezik ezt a dolgot veletek.
2022. dec. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, csak alkoholista, drogos, kártyafüggő, nőverő, családverő, és börtöntöltelék."


Mármint ez a kijelentésed igaz?

Ha igen, akkor egyáltalán nem tiszteletlenség.

Először is, mert az igazságot mondtad ki. Másrészt mert rávilágítottál arra, hogy ilyen családi háttérrel nincs oka a szüleidnek fennakadni azon, hogy roma az illető, pláne, ha tisztességes emberek.

Én egyébként még azt is hozzátettem volna, hogy inkább az ő családjuknak lenne oka és joga fennakadni, hogy a gyerekük olyan családból szerez párt magának, ahol ilyen alakok vannak. Úgyhogy a szüleid húzzák össze nagyon kicsire magukat és örüljenek, hogy egy tisztességes családból való fiatalember udvarol neked, nem olyan, mint amilyenek a ti családotokban vannak.

2022. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nem
2022. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!