Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van két család akik most fognak találkozni először, az egyik oldalon van egy ember aki nem tudja elviselni az alkoholt maga körül mivel alkoholista családban nevelkedett, mindenki más szeret összejöveteleken inni, enni, persze nem talaj részegségig. 1 ember miatt alkoholmentes összejövetelt kéne tartani, vagy ez már túlzás lenne?
2022. dec. 14. 03:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
91%

Az az illő, hogy aki akar, az igyon.

Ennek az illetőnek viszont senki se kínálgassa, pláne ne erőltesse az alkoholt és ne mondogassák neki 5 percenként, hogy miért nem iszol, na legalább egyet igyál, stb.

Szóval mindenki tartsa tiszteletben a másik szokását, döntését.

2022. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
93%
veszel alkoholt és aki akar az iszik aki nem. max veszel mondjuk colat es ennyi
2022. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
71%

Én emlékszem rá, hogy az egészségtan tankönyvben gimisként az alkoholos résznél még volt is egy fénykép egy karácsonyi családi összejövetelről, ahogy egy pohár valamivel koccintanak. Alatta felirat: kulturált alkoholfogyasztás családi körben. És ott is leírták, hogy ez itthon bizony szokás, de nyilván a mértéket ismerni kell. Emlékszem, mert viccesnek találtam és sokat röhögtem azon a képen.

De a lényeg, hogy az európai kultúrának valamilyen szinten része az alkoholfogyasztás. Szokás inni családi, baráti találkozókon 1-2 pohár bort, sört, pezsgőt. Biztos van akinek ez nem tetszik, de nem fog hozzá alkalmazkodni a több ezer másik ember. Vándoroljon ki akkor valami muszlim országba, az a neki való.

2022. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
78%
Ja, azt nem írtam, (de nyilván alap), hogy persze nem ha nem akar, ne igyon, legyen más alternatíva neki is. De mások felett ne akarjon zsarnokoskodni a saját fel nem dolgozott traumái miatt.
2022. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!