Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van két család akik most fognak találkozni először, az egyik oldalon van egy ember aki nem tudja elviselni az alkoholt maga körül mivel alkoholista családban nevelkedett, mindenki más szeret összejöveteleken inni, enni, persze nem talaj részegségig. 1 ember miatt alkoholmentes összejövetelt kéne tartani, vagy ez már túlzás lenne?
2022. dec. 14. 03:26
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Egyébként kis létszám lenne, kb 8 fő, és én vagyok a vendéglátó tehát nekem kell megszervezni az egészet
2022. dec. 14. 03:28
 2/44 anonim ***** válasza:
97%
A 8 fő között ezek szerint az ő családjában is van, aki iszik, úgyhogy nem gondolnám, hogy miatta alkoholmentesek a családi ünnepek, tehát neked sem kell ezzel foglalkoznod.
2022. dec. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan nem tartanék alkoholmenteset, mondom ezt egy alkoholista apa lányaként. Felnőtt ember, barátkozzon meg a gondolattal, hogy van, aki iszik és ettől még senkinek nem lesz baja.
2022. dec. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem kell 1 emberhez 8 másiknak alkalmazkodni.

Ha vegetáriánus lenne, akkor is elég, ha van húsmentes opció, emiatt nem kell mindenkinek salátázni.

Ha meg rosszul van már a pezsgő vagy bor látványától, akkor pszichológus kell neki, nem absztinens családi buli.

2022. dec. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%

Nem.

Ha ő nem bírja az alkoholt, akkor üljön otthon a 4 fal között.

2022. dec. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam, megerősítettetek benne.
2022. dec. 14. 06:46
 7/44 anonim ***** válasza:
37%
Soha nem értettem, miért nem bírja ki pár felnőtt ember egymás társaságát alkohol nélkül.
2022. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
91%

Ne 7 ember igazodjon 1-hez, hanem fordítva.

Normál társadalmi viselkedés a kultúrált (!) alkoholfogyasztás felnőttek körében, vendégségben pl.

Azzal, hogy az illetőnek nem KÖTELEZŐ innia, tehát VÁLASZTHAT, hogy ő maga nem iszik, te biztosítasz ehhez neki pl. ÜdÍtőt, vizet vagy teát stb. - ezzel eleget teszel minden illemszabálynak és normális vendéglátó vagy.


Az egy dolog, hogy erre illik figyelemmel lenni (ami kimerül annyiban, hogy lehet nem alkoholos dolgot is innia annak, aki nem kér alkoholt vagy más miatt nem ihat, pl gyógyszert szed, vezet stb.)-de az nonszensz, hogy ennek az egy embernek a hozzáállása miatt bekorlátozunk másik 7-t, aki egyébként bír normálisan viselkedni és fogyasztani.


Továbbmegyek: ha az én háztartásomban ez az illető még neki is állna cirkuszolni, hogy ő pl hogy nem bírja elviselni a bor szagát vagy fujj ez a pezsgő, vagy minősítgetné a többieket, hogy milyen tré dolog az IVÁSZAT, na akkor ott mondanám neki mindenki előtt, hogy állítson magán, mert ez egy vendégség, ünnepség, készültem, őt is szívesen látom, de ahhoz, hogy másoknak beszóljon semmi, de semmi joga nincs. Ha nem tudja ezt befejezni, akkor legyen szíves a maradék 7 embert békén hagyni és otthon nyugodtan háboroghat a “gusztustalan ivók”-on.


…mondom mindezt úgy, hogy én magam sem iszom, soha, semmikor- de eszembe nem jutna más, normális keretek között alkoholt fogyasztó családtagot vagy bárkit ezért kioktatni.

2022. dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%

Nem tartanék alkoholmentes találkozókat, csak azért, mert egy ember az alkoholt a részegséggel azonosítja.


Az, hogy az ő családjában mindenki piás, egy dolog, de a másikat ettől nem kell beskatulyázni, hogy "ha iszol, berúgsz", mert az nem így van.

2022. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
82%

7-es, sokan szeretünk pl a vacsora mellé felszolgálni egy-egy pohár bort is.

Máris nem lesz alkoholmentes a dolog, egy pohár bor meg semmi.

2022. dec. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!