Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van két család akik most fognak találkozni először, az egyik oldalon van egy ember aki nem tudja elviselni az alkoholt maga körül mivel alkoholista családban nevelkedett, mindenki más szeret összejöveteleken inni, enni, persze nem talaj részegségig. 1 ember miatt alkoholmentes összejövetelt kéne tartani, vagy ez már túlzás lenne?
2022. dec. 14. 03:26
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
84%

Az az illő, hogy az egy ember alkalmazkodik a többihez. Ennyiből sehova ne menjen, részegek bárhol lehetnek, ahogy alkohol is.

Az én apám alkoholista, utálom a züllést, de eszembe se jutna, hogy egy-két sör vagy valami zavarjon. Azt meg főleg önző dolognak tartom, ha egy társaságnak kell egy emberhez alkalmazkodnia.

Abban az egy esetben tartanék alkoholmentes rendezvényt, ha tudnám, hogy xy illető nem fog tudni viselkedni. De ilyenkor is inkább elgondolkodnék, hogy meg akarom-e hívni, volt már, hogy erre nem lett a válasz.

Mivel nálatok senki nem berúgni akar, szerintem ez tolerálható.

2022. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
62%

Én páros lábbal rúgnám ki azt, aki vendégként képes abba belepofázni, hogy olyan dolgot is felszolgálok, ami neki nem tetszik.

Lesz almalé is meg kóla, igyon azt, de nehogymár senki ne ihasson alkoholt azért, mert az Mari néninek nem szimpi.

2022. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
4%
Nem lesz, aki vezet, és ezért nem iszik?
2022. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem, barki eldöntheti hogy nem iszik, akármilyen okból, azzal semmi probléma. De azt elvárni, hogy az egesz bulin senki ne igyon emiatt, nonszensz.
2022. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
95%
Olyan vicces, amikor a hozzászólók olyanokról kezdenek fantáziálni, ami a kérdésben fel sem merült...
2022. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
85%
Az nem alkalmazkodás, hogy az absztinens pofavágás nélkül elviseli, hogy a többiek moderáltan isznak némi alkoholt. A férjem is absztinens, kamaszkorában ivott egy korty bort és úgy döntött, higy ez szar, azóta semennyi alkoholt nem ivott. Gondolod, hogy az összes barátja ugyanilyen? Sőt, én is iszok néha a társaságában, egy-egy cidert vagy valamit, ő szokta nekem hozni amúgy.
2022. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
63%

22est miért kellett lepontozni? Szerintetek ha valaki nem szereti a kolbászt, akkor a többi 10 vendégnek sem készíthetek kolbaszt?

Vagy ha egy valaki vezet, akkor már nem is lehet kínálni a többieket alkohollal?

2022. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
70%

Én sokakkal ellentétben meg tudom érteni, amit az az egy ember érez, mert én is így érzek. Nekem is volt alkesz a családban, nem is egy. Még a szagától is rosszul vagyok, főleg a sörnek, és nem szeretem, hogyha más iszik, mert félek, hogy mit hozhat ki belőle, és számomra rohadtul nem vicces az se, amikor becsiccsentve az emberek másznak a pofamba meg játszák a vicces részeget.


Ettől függetlenül azt a pár órát ki lehet bírni, és én is kibírom.

2022. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
5%
De a kolbásztól nem fogsz kicsit furin viselkedni.
2022. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
3%
A kolbász meg az alkohol két külön dolog.
2022. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!