Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van két család akik most fognak találkozni először, az egyik oldalon van egy ember aki nem tudja elviselni az alkoholt maga körül mivel alkoholista családban nevelkedett, mindenki más szeret összejöveteleken inni, enni, persze nem talaj részegségig. 1 ember miatt alkoholmentes összejövetelt kéne tartani, vagy ez már túlzás lenne?
2022. dec. 14. 03:26
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Világ legnagyobb anti-alkoholistája vagyok, sose iszok egy cseppet se, mivel alkoholista ember mellett nőttem fel. De nem várnám el senkitől, hogy miattam ne igyon egy összejövetelen, csak nekem ne kínálgassa erőszakosan.
2022. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
73%
10: ez rendben van, nekem az "úristen, mi lesz most?! nem ihatunk alkoholt!" hozzáállással van bajom. Hasonló ez a "leves nélkül nincs ebéd" féle problémakörhöz, csak utóbbiról nem születik annyi kérdés.
2022. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
43%

"Soha nem értettem, miért nem bírja ki pár felnőtt ember egymás társaságát alkohol nélkül."


Kibírjuk, kérdés, hogy minek bírjuk ki, ha akarunk inni és ezzel nem ártunk senkinek?


Én minden nap futok, kibírom nélküle, de mi a f.sznak kéne kibírni nélküle??

2022. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
25%

#13: na, ez az, hogy sportolni, és mérget inni ugyanaz.


De egyébként ha a kérdező kibírná, természetes lenne, akkor nem lenne a kérdés.

2022. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
20%

Ja, és nem azt kérdőjelezem meg, hogy jogos-e más valakiért ezt megtenni, hanem hogy egyáltalán miért okoz ekkora törést.

Amúgy furcsa, hogy ezek szerint ez szabad elhatározás kérdése, de az már skandallum, ha ezzel valakinek a kedvére tesznek. Nem, akkor csak azért sem...

2022. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
54%

Te valami megszállott ember lehetsz, az alkohol nem méreg. A meregtől meghal az ember azonnal, az alkohol meg kis mértékben egészséges is lehet, mindenesetre semmi baja tőle senkinek, ha nem alkoholista az illető.

A kérdező meg iszik alkoholt, persze, hogy nem természetes neki egy összejövetel alkohol nélkül. A legtöbb ember karácsonykor iszik egy pohár valamit, az a nemnormális, aki elvárja, hogy ne is legyen alkohol a házban, mert ő éppen antialkoholista.

Én meg vega vagyok, és? Attól még a többiek ehetnek húst, nem allol fejre, hogy bírjon ki egy napot, meg hogy méreg.

2022. dec. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
83%
Szabad elhatározás kérdése, hogy valaki iszik vagy sem. Vagy eszik-e bármit. De nem teszünk csak egyvalaki kedvére egy összejövetelen, miért pont az ő kedvejáras lenne kiemelve? Ha én meg a fehérbort szeretem, legyen vsak az a bulin? Ha én nem eszek húst, ne legyen hús a bulin? Nonszensz amit irsz, és nem az alkohol miatt, alapvető vendéglátás meg illem miatt.
2022. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
14%

Az a baj, hogy ha mindig józan vagy, észreveszed, hogy a pohár borocska is számít. Nyilván nem lesz az ember tőle részeg, de minimum megered a nyelve vagy csillog a szeme, esetleg belassul kicsit.


Sajnos annak az egynek el kell fogadnia, hogy a legtöbb embernek a pia az egyetlen menekülés a szar élete elől.

2022. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%
:D elengedlek, borzalmasan szűklátókörű és ítélkező vagy.
2022. dec. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell alkoholmentesnek lennie.
2022. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!