Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Mi az "illő" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van két család akik most fognak találkozni először, az egyik oldalon van egy ember aki nem tudja elviselni az alkoholt maga körül mivel alkoholista családban nevelkedett, mindenki más szeret összejöveteleken inni, enni, persze nem talaj részegségig. 1 ember miatt alkoholmentes összejövetelt kéne tartani, vagy ez már túlzás lenne?
2022. dec. 14. 03:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
98%
Az adott személy eldöntheti, hogy részt vesz-e ilyen összejövetelen, ha megy, semmi gond, mehet az alkohol, ha viszont akkora a fóbiája az alkohol iránt, hogy nem tudja uralni, sértődés nélkül kell elfogadni ha ő távol marad. Szerintem így illik.
2022. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
12%

(Jó helyre válaszolok. :))


Mikor tini voltam, panaszkodtam anyukámnak, hogy állandóan izgulok. Hogy mindegy, mennyire komoly a helyzet, felelés, felnőttekkel beszélni, mindig van bennem egy vizsgadrukk. Anyum azt mondta, ez normális. Mindig mindenki izgul, de attól még meg kell csinálni a dolgokat.


Akkor ezt készpénznek vettem, és elfogadtam, hogy ez a világ. Aztán rájöttem, hogy nem. Nincs ájulás közeli állapotban mindenki, ha a postán vár a sorára.


Mostanra jövök rá, hogy lehet anyunak igaza volt. Ha nem is ennyire extrém módon, de a legtöbb ember folyamat izgul, ezért nem tudnak alkohol nélkül letudni szimpla találkozókat. Engem ez valahol megnyugtat.

2022. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
87%

A legtobb ember nem izgul ennyire gorcsosen a semmitol, mint te 32-es, szoval remelem mar jarsz szakemberhez.


Az meg brutalisan szar dolog, ha valaki azert kezd el inni ilyen-olyan alkalmak elott, mert retteg. Ez egyenes ut az alkoholizmus fele.

2022. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
77%

Engem az még érdekelne, hogy az illetőnek az a családtagja is ott lesz-e, aki miatt így érez az alkohollal kapcsolatban. Mert akkor azért bőven érthető, hiszen ismeri, és esetleg pontosan tudja, hogy az illető nem képes kontrollálni magát és nem kulturáltan fogja fogyasztani az alkoholt.

Ebben - de csakis ebben - az esetben átgondolnám a dolgot.

2022. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
5%
A legtöbb ember azért piál, mert izgul.
2022. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
38%

Ez a kultúránk része sajnos. Elfogadott, ebben nőttünk fel, ezt láttuk otthon: ha vendégek jönnek/ összejön a család vagy baráti társaság, akkor inni kell...


Egyébként ezt az egy embert megkérdezted? Lehet nem is érdekli, hogy lesz e alkohol, nem? Én sem szeretem az alkoholt, de sose várnám el, hogy mások miattam ne igyanak. Sőt, néha én is legurítok 1-2 italt, ha finom és úgy érzem. Én csak azt nem tűröm meg, ha mértéktelenül isznak mellettem és rángatnak, disznó vicceket szavalnak vagy erőszakosak.

2022. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
82%

Elég meredek az az elképzelés, hogy egy emberhez alkalmazkodjon mindenki ilyen dologban. Mégis van egy szituáció, amikor én száműzném az alkoholt az összejövetelről: ha az illető száraz alkoholista. Abban az esetben nyilván nagy lenne a kísértés neki, ha mindenki más inna. Ez pont olyan, hogy gyerektársaságba sem viszek tonnaszám csokoládét, ha tudom, hogy az egyik gyerek cukorbeteg.

De az illető nem gyerek, nem is alkoholista, szóval alkalmazkodjon ő.

2022. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%
Akkor si egyszerübb ha egy alkalmazkodik enm mind.
2022. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
86%
Csak nem fogja elsírni magát, mert a többiek koccintanak...
2022. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Rém egyszerű ügyről van szó. Aki szeret inni alkoholt az iszik, aki nem az nem. És emiatt nem szólják meg azt az egy embert. Na mit szólsz ehez?
2022. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!